اگر پدر و مادري مي خواهند فرزندانشان پذيرش بيشتري داشته باشند و فرزندان، آن ها را طرف مشاوره خود قرار دهند لازم است که ارتباط گرم و همدلانه اي را با فرزندانشان برقرار کنند
خبرنامه
روزنه
يکى ديگر از ويژگى‌هاى حضرت فاطمه زهرا(س)‌به‌عنوان کامل‌ترين اسوه، در عين آزادى و آزادگي، اطاعت از همسر و مطيع بودن او در برابر على (ع) است/ زهرا (س) هرگز على (ع) را عصبانى نکرد و هرگز برخلاف خواسته او گامى برنداشت و همواره مطيع او بود
اون آقا از دوستان و همکار همسر هستن و فقط وقتی به من پیامک عاطفی میدن که من اول پیام بدم، حساسیت همسرم رو راجع به من دیده.
گرگ‌ها همیشه زوزه نمی‌كشند ... گاهی هم می‌گویند : دوستت دارم ... هیچکس به دخترها واقعیت‌ را نگفت‎؛ ... دخترها حتما بخوانند
برای شناخت بیشتر همسرتان ،ما به شما کمک خواهیم کرد. قبل از آنکه همسرتان به خانه برگردد این مقاله را بخوانید.
بسیاری از دختران در این برهه سنی، به طور محسوسی دچار کمبود اعتماد به نفس می شوند، مدام تصویر بدنی خود را زیر سوال می برند و در مورد چگونگی پذیرش آن شک و تردید بسیار دارند.
کار کردن تمام وقت در خارج خانه مستلزم هزینه‌هایی است که عموما دیده نمی‌شود. ما تصور می‌کنیم که صرف کار کردن تمام وقت دو نفر در خارج از خانه، حتما به حال وضعیت مالی خانواده مفید است؛ اما ...
برخی از شرکتها بجای استخدام کارمند، قصد دارند برده جنسی استخدام کنند. اتفاق تاسف باری که هر روز بیشتر از روز گذشته در محیط های کاری گسترده می شود و در این میان نهادهای مسئول هم انگار توجه چندانی به جلوگیری از این فاجعه ندارند
متاسفانه زياده‌طلبي برخي، موجب صدمه و آسيب‌هاي جدي، خطرناك و گاهي جبران‌ناپذير مي‌شود. برخي به طمع تحصيل در شرايط بهتر به دام افراد سودجو مي‌افتند و پس از آنكه به اين كشورها مي‌رسند متوجه مي‌شوند كه معامله شده‌اند
اینها با خانم خوش‌چهره و خوش‌برخورد چه کار دارند که ۱۲ ساعت باید کار کند و جوراب سفید ساق بلند هم بپوشد؟ مگر قرار است خانم در محیط کار دامن کوتاه به تن داشته باشد که اینها ساق جورابش را اندازه بگیرند و ببینند بلند است یا کوتاه؟
حقیقتاً چه به سر تفکر زنان سرزمین من اومده که برای مرگ هنجارهای اجتماعی جامعه ی خودشون در قالب یک فیلم می خندند! کسی هست جوابی قانع کننده برام داشته باشه؟!
به اعتقاد روان‌شناسان، مهم‌ترين دوران شكل گيري شخصيت كودك اززمان تولد تا هفت سالگي اوست و اثرات اين دوران تا ساليان سال همچنان باقي مي‌ماند. كودك از سال‌هاي نخستين زندگي، رفتارها، برخوردها، ارتباطات، اعمال و حركات اعضاي خانواده بويژه والدين را اقتباس كرده و درصدد دروني ساختن آن برمي‌آيد.
سوالی که مطرح می شود این است که رشته های دانشگاهی که دختران در آن مشغول به تحصیل اند تا چه حد با نیاز بازار کار تطابق و تعادل دارد؟
متاسفانه تعداد زيادي از جوانان ما با وجود گذر از بلوغ جسمي به دليل دست نيافتن به بلوغ فکري و فرهنگي امکان ازدواج ندارند و حتي در صورت ازدواج دچار آسيب هاي بسياري از جمله طلاق مي شوند
لازم است اين فرهنگ سازي در سطح اجتماع صورت گيرد که اعتياد زنان نه يک موضوع غيراخلاقي بلکه يک بيماري است و نبايد با اين گونه انگ ها مانع بازگشت سلامت به اين قشر از جامعه شد
یکی از دغدغه های مادران، آشنا کردن دختران با حجاب است، در این یادداشت چند پیشنهاد برای مادران در نظر گرفته شده است که امیدواریم سازنده باشد
جوانان و مسایل جنسی
قشر جوان ایران مساله جدی‌ای به نام چگونگی ارضای جنسی دارد که اگر راهکار صحیحی در پیش روی آن قرار نگیرد به تدریج فساد اخلاقی و روابط نامشروع میان دختران و پسران افزایش می‌باید و به نوعی جامعه ما به سوی قبح زدایی از روابط نامشروع دختر و پسر حرکت می‌کند.
رهبر معظم انقلاب در دیدار بانوان فرهیخته حوزوی و دانشگاهی:
چرا باید با وجود گفتمان کامل و قانع کننده اسلام در مورد زن، در مقابل گفتمان غرب، در موضع انفعال قرار گرفت؟به هیچ وجه نباید در مقابل گفتمان غرب درخصوص زن منفعل شد بلکه باید گفتمان اسلام در مورد زن را بصورت تهاجمی و طلبکارانه مطرح کرد.
درمدرسه‌ی هدایت، حجاب بخشی از یونیفرم‌مان بود. اما من به محض این‌که از در مدرسه پایم را بیرون می‌گذاشتم، آن را برمی‌داشتم؛ چون اصلا جگرش را نداشتم آن‌طوری در وسایل نقلیه‌ی عمومی مانند اتوبوس یا تراموا قدم بگذارم... '
میزان تعرض کلامی به زنان و دختران در کشور ما، بیشتر از کشورهای اروپایی است. این اخباری است که توسط یک جامعه شناس ارائه شده و انتقادات بسیاری هم نسبت به این آمار صورت گرفته است که چرا با بیان این اخبار به تحقیر خود می پردازیم.
خلاصه چادر زورکی سرم بود و البته حجابم همیشه خوب بود. تا اینکه رفتم دانشگاه... تو دانشگاه بر طبق عادتی که داشتم سر کلاس چادرم رو در می آوردم اما خوب...
بر اساس آمارهای رسمی کشور در سه ماه آغاز سال گذشته 24 هزار و 967 پسر با دخترانی که یک تا 20 سال از خودشان بزرگتر بوده‌اند ازدواج کردند.
زن در جوامع سنتی، مهم‌ترین عامل انتقال ارزش‌های اخلاقی، مانند قناعت و دیگرگرایی به نسل بعد بوده است. اما در طول چند دهه اخیر این نقش تحول یافته به طوری‌که اکنون نسل را به سمت مصرف بیشتر و بی‌توجهی به امورات جامعه سوق می‌دهد.
گروهی اوکراینی به نام فمن، با نیمه برهنه کردن خود به نشانه اعتراض، مشهور شده اند اما اقدامات آنها مورد پسند همه زنان و بویژه زنان مسلمان نیست.
در میزگرد عمل زیبایی عنوان شد:
می دانید که عمل زیبایی در کشور ما به اندازه ای انجام می شودکه آمار آن از آمریکا و اروپابا جمعیت دو سه برابری شان نسبت به ایران هم بیشتر است.اما واقعا همه این عمل ها رضایت بخش است؟
کاشت ناخن در کشور رواج پیدا کرده است. کسانی که به این کار مبادرت می ورزند هرکدام دلایلی برای انجام این عمل دارند. نداشتن ناخن و زیباتر شدن آن، از جمله این دلیل است.
سن امید به زندگی زنان در ایران به متوسط خاورمیانه و آسیای شرقی نزدیک است. برخی کشورهای همسایه ایران مثل ترکیه توانسته‌اند سن امید به زندگی زنان را تا 76 سال ارتقا دهند.
بر اساس مطالعه صورت گرفته در مرکز مطالعات جمعیتی آسیا و اقیانوسیه بیش از دو سوم پاسخگویان معتقد بودند (64.2درصد) که بیشتر پسران حاضر نیستند با دختری که قبلاً با جنس مخالف رابطه دوستی داشته است ازدواج کنند.
عضو هیئت علمی دانشگاه هشدار داد:
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی تهران گفت:85 درصد لوازم آرایشی در جامعه ما تقلبی هستند كه به طبع ابتلا به بیماری‎ها را هم افزایش می‎دهد.
یکی از محافظان مقام معظم رهبری در خاطره ای گفت: یک روز که مقام معظم رهبری به کوههای اطراف تهران برای کوه پیمایی رفته بودند، با دختر و پسری دانشجو برخورد می کنند که به لحاظ ظاهری وضع نامناسبی داشتند.
«اینکه نمی‌‌دانیم چگونه از فرهنگ درست آرایش استفاده کنیم، از دلایل مصرف بی‌‌رویه لوازم آرایشی در کشور است. ضمن اینکه در سال‌های اخیر رسانه‌های فراملی، مثل ماهواره، به نوعی «مد» را در خانواده‌ها افزایش داده‌اند.
سرمقاله
یادداشت
رو در رو
طرح و طنز
وب نوشت