Header Header
۲۰ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۹:۰۵
كدخبر: ۱۲۳۵۱
تعداد نظرات: ۳ نظر
رییس سازمان هدفمندكردن یارانه ها گفت: پیامك ۳۰۰۰۲۵ سازمان هدفمندی یارانه ها آماده پاسخ گویی به سووالات مردم در خصوص یارانه نقدی است.

به گزارش ایرنا، بهروز مرادی در گفت وگویی در مورد تعداد انصرافی ها از دریافت یارانه نقدی گفت: الزاما این تعداد انصرافی ها بر اساس بررسی های انجام شده زیاد نیست اما بخشی از انصرافی ها مربوط به اشتباه در نحوه ورود به سامانه refahi.ir است كه در روز های اخیر با اصلاح سامانه و درج گزینه عدم انصراف، سازمان هدفمندی یارانه ها تلاش كرده این مشكل را به طور كامل مرتفع كند.

رییس سازمان هدفمندی یارانه ها درباره اعلام تغییر اطلاعات خانوار ها گفت: تغییر اطلاعات خانوار ها ارتباطی به این سازمان ندارد ومربوط به مركز آمار است اما در تهران مردم می توانند به دبیرستان البرز كه به عنوان پایگاه اطلاعاتی مركز آمار تعیین شده و در شهرستان ها به فرمانداری ها و استانداری ها مراجعه كنند.

وی با بیان آنكه ، یارانه نقدی كماكان همان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است و دولت هیچ برنامه ای برای تغییر میزان كف یارانه نقدی واریزی به حساب سرپرستان خانوار ها ندارد، گفت:

دولت همچنان خود را مكلف به واریز ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان برای هر نفر به حساب سرپرستان خانوار می داند كه این موضوع شامل افرادی كه پیامك مربوط به واریز مابه التفاوت فاز اول و دوم هدفمندی را نیز دریافت كرده اند یعنی همان ۲۸ هزار تومان نیز می باشد.

رییس سازمان هدفمند سازی یارانه ها تصریح كرد: كماكان مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به حساب دریافت كنندگان این پیامك ها هم واریز می شود.

مرادی گفت: در صورت هر گونه تغییر در میزان و نحوه یارانه نقدی دولت مكلف است این تغییرات را بر اساس قانون به مردم اعلام كند.

به گفته وی ، مردم می توانند در خصوص اعلام تغییرات هویتی خود از قبیل ازدواج، تولد طلاق و فوت با مراجعه به دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ در سراسر كشور اقدام كنند .

رییس سازمان هدفمند سازی یارانه ها تاكید كرد: سرپرستان خانوار در صورت دریافت پیامك سازمان هدفمندی یارانه ها، به سایت این سازمان مراجعه كنند.

مرادی گفت: همه كسانی كه از طریق سامانه ۳۰۰۰۲۵ پیامك مربوطه را دریافت كرده اند، باید برای درج انصراف یا عدم انصراف خود، به سامانه www.refahi.ir مراجعه كنند.

وی تصریح كرد: كسانی كه به اشتباه پس از ورود به این سامانه گزینه انصراف را انتخاب كرده اند، براساس بررسی های انجام شده تعدادشان زیاد نیست و می توانند با مراجعه به یكی از شعبات بانكی كه حساب یارانه ای خود را در آن باز كرده اند، ظرف مدت چند دقیقه اقدام به اصلاح درج گزینه مربوطه از طریق ورود به سامانه اطلاعات اقتصادی خود، كنند.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا افرادی كه گزینه انصراف را انتخاب كرده اند و یارانه فروردین به حسابشان واریز نشده، در ماه بعد یارانه این ماه را دریافت می كنند یا خیر، اظهار داشت: حساب مربوط به واریز یارانه نقدی همواره برقرار است و سازمان هدفمندی یارانه ها در اولین فرصت پیش آمده، مبالغ مربوط به یارانه نقدی فروردین را به حساب كسانی كه به اشتباه گزینه انصراف را انتخاب كرده اند، واریز می كند، ضمن آنكه كف درنظر گرفته شده برای پرداخت یارانه نقدی برای همه دهك ها همان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان می باشد و این ۲۸ هزار تومان واریز شده در روزهای اخیر مربوط به مابه التفاوت یارانه نقدی فاز اول و دوم هدفمندی یارانه هاست كه به حساب برخی از دریافت كنندگان پیامك یارانه ای واریز شده است.

مرادی افزود: سازمان هدفمندی یارانه ها اگر در بررسی های جدید خود مطمئن شود كه ۲۸ هزار تومان مربوطه به حساب دریافت كنندگان پیامك واریز نشده است، حتما پیگیر واریز این مبلغ به حساب آنها خواهد بود تا این مبلغ به حساب آنها بطور كامل واریز شود.

*** هنوز معلوم نیست ۲۸ هزار تومان واریز شده برای یك ماه یا دو ماهه است

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها در ادامه، گفت: در صورت مشخص شدن مدت زمان در نظر گرفته شده برای واریز ۲۸ هزار تومان، دولت به طور حتم آنرا به مردم اعلام می كند

و بازهم تاكید می كنم كه هنوز معلوم نیست كه آیا این ۲۸ هزار تومان برای یك ماه یا دوره دو ماهه واریز یارانه نقدی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: دهك هایی هستند كه مبلغ ۲۸ هزار تومان واریز شده و حتی همان ۴۵ هزار تومان هرماه، تاثیری بر روی عملكرد اقتصادی خانواده هایشان نداشته است، به طوری كه برخی از آنها با مراجعه به ما خواهان حذف خانواده خود از دریافت یارانه نقدی هستند كه تعدادی از آنها جزء دهك های پردرآمد از جمله دهك دهم هستند، اگرچه برخی از خانواده های كم درآمد هم به علت آنكه این طرح را یك طرح عظیم اقتصادی می دانند، خواهان حذف دریافت یارانه نقدی از طریق سامانه هدفمندی یارانه ها هستند.

وی درباره اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارها براساس تغییر هویتی آنها، اظهار داشت: این تغییرات هویتی براساس قانون به طور اتوماتیك ماه به ماه یعنی ۳۰ ام به ۳۰ ام هرماه از طریق سامانه اطلاعاتی مركز آمار به ما اعلام می شود.

** حذف یارانه نقدی ایرانیان مقیم خارج

مرادی درباره آخرین وضعیت پرداخت یارانه نقدی، به ایرانیان مقیم خارج گفت: مقرر شده براساس قانون، به ایرانیانی كه بالای ۶ ماه ساكن خارج از كشور هستند، یارانه پرداخت نشود و در این رابطه مسائل به طور دقیق از سوی مسئولان در حال پیگیری است.

وی افزود: این موضوع شامل تعداد اندكی از مردم جنوب كشور نمی شود؛ زیرا این قشر از توانمندی اقتصادی ضعیفی برخوردار هستند، به همین علت مجبور به رفت و آمد به كشورهای حاشیه خلیج فارس برای انجام فعالیت های اقتصادی به منظور افزایش توان مالی خود هستند.


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
محمود اکمالی
|
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
0
6
من یارانه مرحله دوم یعنی 28000 تومان را دریافت نکرده ام این موضوع را کجا باید مطرح کنم؟؟
پاسخ ها
صغراحبيبي
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۴
من زن سرپرست خانوارم وپيامك انصراف برايم ارسال شدودرسايت عدم انصراف ازدريافت يارانه رو اعلام كردم ولي یارانه مرحله دوم یعنی 28000 تومان را دریافت نکرده ام این موضوع را کجا باید مطرح کنم؟؟
مرتضی وزیری
|
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۹/۳۰
0
0
بنده کارگر شهرداری کهنوج (کرمان) با حقوق 610هزار تومان و دراین دنیا فقط و فقط یک پراید که با وام خریده ام و دیگر نه خونه نه زمین نه مغازه و هیچ منبع درآمدی و سرمایه ای ندارم ولی من جزء افراد مرفه شناخته شدم و فاز دوم هم به من تعلق نمیگیرد، لطف کنید اگر قرار بر دادن فاز دوم شد به من هم نظری کنید
Header