Header Header
۲۹ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۳:۱۴
كدخبر: ۲۵۳۹

آيت‌الله مکارم شيرازي، اسلام، نظام اسلامي، قرآن، حجاب و ديگر ارزش‌هاي ديني را امانت الهي دانست و گفت:‌ يکي از مسايلي که امروز دشمن و منحرفين آن را هدف قرار داده‌اند، حجاب است که بايد آن را حفظ کنيم.

به گزارش ايسنا، اين مرجع تقليد در شب نوزدهم ما مبارک رمضان در مراسم احياي شب قدر در مدرسه امير‌المؤمنين قم، شب‌هاي قدر را فرصتي براي بازگشت به سوي خدا معرفي کرده و گفت: شب قدر، شب توبه و بازگشت به سوي خداوند، شب حل مشکلات و برآورده شدن حاجات است.

وي با اشاره به وصيت حضرت اميرالمؤمنين(ع) به حسنين(ع) پس از ضربت خوردن، بيان داشت: حضرت علي(ع) پس از ضربت خوردن وصيتي به حسنين(ع) و عموم مردم داشتند که سه بخش و 20 نکته است که در نامه 47 نهج‌البلاغه آورده شده است.

آيت‌الله مکارم شيرازي، دشمن ظالم بودن و از مظلوم ياري کردن را نخستين نکته اين وصيت ذکر کرد و گفت:‌ در اين وصيت آمده است که ياور مظلوم و دشمن ظالم باشيم و در مقابل ظلم و بي عدالتي سکوت نکنيم.

وي با اشاره به اوضاع نامناسب مردم سومالي، مردم اين کشور را از جمله مظلومان معرفي کرده و خاطرنشان كرد:‌ هر روز عده‌اي از مردم سومالي از گرسنگي مي‌ميرند، درست است که گفته مي‌شود اين قحطي به دليل خشک‌سالي است، ولي اين نتيجه سال‌ها استعمار زورگويان است که کاري کردند آنها نتوانند در چنين شرايطي خود را حفظ کنند.

اين مرجع تقليد با ضروري دانستن کمک به مردم سومالي، ادامه داد:‌ به کمک کردن اين مظلومان بشتابيد، البته در کشور ما مردم، مسئولان و کانون‌هاي خيريه به جنب جوش آمدند و تلاش دارند وصيت علي(ع) را جامه عمل بپوشانند.

وي با اشاره به وضعيت مردم بحرين و ظلمي که به اين مردم روا مي‌شود، اظهار داشت: متأسفانه در مسئله بحرين برخي از سران کشورهاي اسلامي ضد اين وصيت اميرالمؤمنين‌(ع) عمل کردند و ياور ظالمان شدند و دشمن مظلومان؛ جنايت‌هايي که از سوي برخي که سال‌ها شعار دموکراسي و آزادي مي‌دهند، نشان دهنده اين است که دروغ مي‌گويند و هر جا به نفعشان باشد، آن را مطرح مي‌کنند و هرجا به ضررشان باشد، بي تفاوت از کنار آن مي‌گذرند.

آيت‌الله مکارم شيرازي در ادامه با اشاره به اوضاع سوريه، افزود: در سوريه که ميدان مبارزه با صهيونيسم و آمريکا است،‌ وارد شده و تلاش مي‌کند اين کشور را مانند ليبي به ويرانه تبديل کند و هدفشان نيز احياي رژيم صهيونيستي بعد از شکست‌هاي پي در پي است.

اين مرجع تقليد فراموش نکردن قرآن را از ديگر وصيت‌هاي حضرت علي(ع) برشمرد و تصريح کرد: قرآن برنامه نجات ملت‌ها و نسخه درمان تمامي دردها است؛ بنابراين نبايد روزي بيايد که دور افتادگان از اسلام به محتواي قرآن عمل کند و مسلمانان تنها سرگرم خواندن، چاپ و.... دراين عرصه باشند.

وي با بيان اين که اين کتاب آسماني بهترين برنامه زندگي و نجات انسان در دنيا و آخرت است، گفت: در آيات ابتدايي سوره مبارکه مؤمنون 7 نکته بيان شده است که اگر تنها به اين نکته‌ها عمل کنيم، کافي است.

آيت‌الله مکارم شيرازي ادامه داد: در اين آيات درباره ويژگي‌هاي مؤمنان مطالبي بيان مي‌کند؛ کساني که دور از مسائل مادي، الفاظ نماز را با حضور قلب مي‌خوانند، از لفظ و عمل لغو و بيهوده دوري مي‌جويند، اموال‌شان پاک است، دامان‌شان پاک و دور از انحرافات جنسي است،‌ نمازشان راحفظ مي‌کنند و امانت‌شان را حفظ و پيمان‌شان پايدار است.

وي با بيان اين که امانت تنها مال نيست، خاطرنشان كرد: اعضاي بدن، نظام اسلامي، قرآن، اسلام و حجابي که امروزه دشمنان اين مملکت به آن پيله بسته و مي‌خواهند آن را متزلزل کنند نيز امانت‌هاي خداست که انسان بايد آن را حفظ کند.

اين مرجع تقليد با اشاره به انتشار ويژه‌نامه «خاتون»،‌ خطاب به منتشر کنندگان آن، يادآور شد: بدون مقدمه چرا اين مطالب را منتشر کرديد، چه جاي خالي‌اي بود که اين نشريه مي‌خواست آن را پر کند؟ جز اين که با اهانت به زنان محجبه و با ايمان، احساسات مؤمنان را جريحه دار کرد.

آيت‌الله مکارم شيرازي افزود: گفتيد که چادر مشکلي را ناصرالدين شاه از مجالس عياشي اروپا آورده است؛‌ چقدر دروغ بزرگي! اينها امانت است که بايد حفظ شود.


Header