Header Header
۱۱ شهريور ۱۳۹۰ - ۲۱:۲۳
كدخبر: ۳۰۰۳
امان‌الله قرائی‌مقدم

به گزارش تعامل، امان‌الله قرائی‌مقدم اظهار داشت: مسئله اعتیاد زنان پدیده‌ای جدید نیست و از حدود ۳ هزار سال قبل که مواد افیونی ایجاد شد، زنان کم و بیش معتاد بودند؛ البته نسبت اعتیاد زنان همیشه در مقایسه با مردان کمتر است.
وی افزود: امروزه مواد مخدر صنعتی بیشتر مورد استفاده زنان و دختران قرار می‌گیرد چرا که برخی از این مواد از جمله قرص‌های روانگردان و شیشه به راحتی در دسترس بوده و استفاده از آنها نیز بسیار آسان است، همچنین فرد با مصرف آنها احساس خلسه روانی و شادی بیشتری می‌کند.
این آسیب‌شناس اجتماعی با بیان اینکه موقعیت خانوادگی در ابتلای زنان و دختران به اعتیاد تأثیرگذار است، گفت: در خانواده‌‌ای که پدر و مادر معتاد هستند، امکان اعتیاد دختران بیشتر است همچنین زنانی که شوهران معتاد دارند، در اغلب موارد از سوی همسرشان به اعتیاد کشیده می‌شوند.

پارتی‌های شبانه مکانی برای مصرف شیشه توسط دختران

قرائی‌مقدم ادامه داد: زندگی در محله‌هایی که فروش مواد مخدر در آنجا زیاد است همچنین لذت‌طلبی زیاد، وجود دوستان و همسالان نامناسب، حضور در مهمانی‌های شبانه‌ و فرار از خانه از عواملی است که موجب افزایش اعتیاد در زنان و دختران می‌شود.
وی تصریح کرد: بی بند و باری در میان زنان یکی دیگر از عواملی است که موجب ابتلای آنها به اعتیاد می‌شود، همچنین رسیدن به پوچ گرایی از عوامل دیگری است که موجب می‌شود تا زنان به سمت اعتیاد روی بیاورند؛ متأسفانه امروزه قرص‌های اکستازی راحت‌تر از داروی آسپرین در دسترس جوانان است که این امر عامل دیگری در افزایش اعتیاد در میان زنان محسوب می‌شود.
این آسیب‌شناس اجتماعی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان داده است که پرداخت پول تو جیبی زیاد از سوی والدین یکی از عوامل رواج مصرف سیگار در بین دختران است، گفت: عدم تربیت مناسب فرزندان، سرکشی نکردن والدین به رفت و آمدهای فرزند دختر و حضور او در مجالس شبانه از جمله دلایل اعتیاد دختران است.

رواج تن‌فروشی در میان زنان معتاد

قرائی‌مقدم بیان کرد: امروزه برخي از دختران جوان از طریق پارتی‌های شبانه به اعتیاد کشیده می‌شوند همچنین دختران ما "نه" گفتن را بلد نیستند و در هنگام تعارف مواد مخدر از سوی دوستانشان نمی‌توانند به آنها "نه" بگویند.
وی با اشاره به اینکه یک سوم از معتادان جامعه را زنان تشکیل می‌دهند، افزود: تن‌فروشی در میان زنان معتاد بسیار زیاد است و زمینه فحشا در میان آنها به طور کامل فراهم است؛ به گونه‌ای که زنان معتاد با مصرف قرص شیشه و افزایش توان جنسی با تعداد زیادی از افراد رابطه نامشروع برقرار می‌کنند.

اعتیاد در خوابگاه‌هاي دانشجویی کنترل شده است

این استاد دانشگاه عنوان کرد: اغلب زنان روسپی زمانی که دختر بودند، مورد تجاوز قرار گرفته‌اند همچنین اغلب دخترانی که اقدام به فرار از خانه می‌کنند ۲۴ ساعت پس از فرار مورد تجاوز قرار می‌گیرند و پس از آن دچار اعتیاد و انواع آسیب‌های اجتماعی می‌شوند.
قرائی‌مقدم تصریح کرد: روابط جنسی نامشروع و اعتیاد در خوابگاه‌های دانشجویی نیز وجود دارد اما این موضوع بسیار کم و کنترل شده است.

منبع: فارس

Header