Header Header
۲۱ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۱
كدخبر: ۳۵۲۴۲
تعداد نظرات: ۳۵ نظر
ترویج اسلام انگلیسی توسط من و تو؛
حضور زنی محجبه به نام اِرمیا که علاقه مندی زیادی به خوانندگی دارد توجه همگان را به وی جلب کرد.او معتقد است داشتن حجاب و خوانندگی تضادی با دین داری ندارد و موجب نمی شود انسانی که دین دار است خود را از شادی ها محروم کند و دین تنها برای عزا و غم نیست.
تعامل: یکی از شبکه هایی که در حوزه تغییر سبک زندگی ایرانی و اسلامی در تاریخ 28 اکتبر 2010 افتتاح شد شبکه من و تو۱ (Manoto1) است.
 رسالت این شبکه، تغییر سبک زندگی ایرانیان و هجمه به ارزش های دینی و اسلامی بوده و به نوعی مکمل شبکه تلویزیونی بی بی سی فارسی است. حال آنکه در قالب سرگرمی خواسته های خود را در لوای سرگرمی و غفلت به مخاطب خود القا می کند. شبکه من و تو برای اغوا گری هر چه بیشتر، با پخش برنامه های روز دنیا نظیر فیلم، سریال، موسیقی و برنامه هایی نظیر سالی تاک، دکتر کپی و بفرمائید شام، در طول سه سال گذشته مخاطبان خود را جذب کرد.

یکی از برنامه های شبکه من و تو که مخاطبان، این شبکه را با آن شناختند آکادمی موسیقی گوگوش(Googoosh Music Academy) است.


 
این مسابقه از اولین سال تاسیس تا به حال، دو مرتبه اجرا و به پخش در آمده و برای سومین بار در سال 2013 میلادی آکادمی موسیقی گوگوش مجددا برنامه خود را آغاز کرده است. در سری جدید این مجموعه حضور زنی با حجاب به نام اِرمیا که علاقه مندی زیادی به خوانندگی دارد توجه همگان را به وی جلب کرد. این در حالی که سیاست های شبکه من تو که در تضاد صد در صدی با ملاحظات اسلامی است و با حضور زنی با حجاب در تناقض می‌باشد. از این جهت چرایی این امر در شبکه من و تو قابل بررسی است. با نیم نگاهی به‌ کلیت شبکه من و تو و آکادمی موسیقی گوگوش می توان ابعاد حضور اِرمیا در این مسابقه را واکاوی کرد.


 

شبکه من و تو را چه کسانی مدیریت می‌کنند؟

 
شبکه من و تو وابسته به شرکت تلویزیونی مرجان، توسط کیوان و مرجان عباسی راه اندازی شد. کیوان عباسی در سال های گذشته برای ادامه تحصیل و کار به کشور انگلستان سفر کرده و بعد از مدتی توانست حق اقامت دائم در این کشور را کسب کند. وی فرزند فریبرز عباسی، مدیر تلویزیون شبکه پارس و یک شبکه غیر اخلاقی در کانادا می باشد. او به همراه مرجان عباسی به مدت شش سال در شبکه های وابسته به پدرش فعالیت تبلیغاتی داشته است. 

      
کیوان و مرجان عباسی که طبق بعضی از گفته ها و داشتن تشابه فامیلی، خواهر و برادر هستند، در سال 2001 در لندن با یکدیگر ازدواج کردند، هرچنداین امر توسط هیچ یک از آن ها تایید و یا نفی نشده است اما طبق آئین بهایت این امر چندان دور از واقعیت نیست. خانواده عباسی، وابسته به سرویس اطلاعاتی انگلیس، بودجه خود را توسط فردی به نام «مك وولین» به عنوان رابط میان وزارت خارجه انگلیس و شبکه من و تو تهیه می کنند.
 

کیوان و مرجان عباسی

 


فریبرز عباسی و دو فرزندش (از سمت چپ، کیوان عباسی)

مدیرت شبکه من و تو توسط کیوان عباسی اولین تجربه ‌وی محسوب نمی شود، او پیشتر شبکه تلویزیون اینترنتی فارسی زبان «ببین تی وی» را راه اندازی کرد و در آنجا با همکاری و تربیت افرادی نظیر رها اعتمادی، تیام بصیر و سیاوش حبیی که از گردانندگان اصلی شبکه من تو هستند، اولین گام رسانه ای خود را برداشت.

    
وابستگی این شبکه به سلطنت طلبان نیز قابل تامل است، حمایت همه جانبه شبکه من و تو از خانواده پهلوی و ساخت و پخش مستند از «تهران تا قاهره» که به طور آشکار به حمایت از دوران پهلوی پرداخته بود وجه دیگری از این شبکه را افشا کرد. 
 

فرح دیبا در مستند تهران تا قاهره

این شبکه در جدیدترین مسابقه آکادمی موسیقی گوگوش زنی با حجاب را وارد بازی خود کرد. اما به راستی هدف مدیران شبکه من و تو از این امر چیست؟


 

آکادمی موسیقی گوگوش چیست؟
آکادمی موسیقی گوگوش یکی از پر بیننده ترین برنامه های این شبکه ماهواره ای است.
 
 
این بخش از برنامه تلویزیونی، با همکاری خواننده فراری و سلطنت طلب، گوگوش، هومن خلعتبری (همسر گوگوش) و همچنین بابک سعیدی به اجرا در می آید، به ادعای گردانندگان این شبکه، هدف از ساخت این مجموعه کشف استعداد های موسیقی می باشد. این آکادمی برای رسیدن به خواسته خود با نام نویسی از افراد علاقه مند و تست افراد در نهایت چهارده نفر را برای مسابقه آماده می کند.

این افراد با تمرین های مداوم و رقابت با یکدیگر و همچنین با گذراندن آموزش های لازم، توسط سه داور و مربی مسابقه یکی پس از دیگری از گردونه مسابقات خارج می شوند. در ابتدای مسابقه چهار نفر از برگزیدگان توسط داوران حذف می شوند و ده نفر باقی مانده نیز با نظر مخاطبان شبکه به رقابت پرداخته و در نهایت توسط آن ها انتخاب می شوند.

این سبک از مسابقات موسیقی تازگی ندارد و در سال های نه چندان دور این سبک برنامه ها، توسط شبکه های ماهواره ای ترکیه، آمریکا و حتی عرب پخش شده است اما کپی ایرانی آن تا به حال وجود نداشته و آکادمی موسیقی گوگوش برای اولین بار با استفاده از خواننده ای معروف اولین قدم را در این باره برداشت.


 
آکادمی موسیقی گوگوش با کپی برداری از مسابقه امریکن آیدل(American Idol) فعالیت خود را آغاز کرد.  امریکن آیدل یکی از پر مخاطب ترین مسابقات تلویزیونی تاریخ آمریکا است که در نهایت، علاقمندان به خوانندگی با رقابت با یکدیگر و رای و نظر مخاطبان توسط، تلفن، اینترت، پیام کوتاه، انتخاب می شوند. 
 

امریکن آیدل (American Idol)

 

آکادمی موسیقی گوگوش (Googoosh Music Academy)

هر چند از دیدگاه کیفی برنامه آکادمی موسیقی گوگوش در نسبت با برنامه امریکن ایدل فاصله قابل توجهی دارد اما در کلیت امر هر دو در یک مسیر و در یک هدف قرار دارند. نکته ای قابل توجه به عنوان وجه تفاوت این دو برنامه مطرح است. برنامه امریکن ایدل مسابقه ی خود را به طور زنده از شبکه فاکس پخش می کند حال آنکه در مسابقه آکادمی موسیقی گوگوش این امر اتفاق نمی افتد و برنامه ضبط شده در ساعت معین پخش می شود.

این امر(پخش برنامه به صورت ضبط شده) در هر سه دوره آکادمی شائبه تقلب و جهت دهی به مسابقات را برای مخاطبان شبکه من و تو ایجاد کرده است، به نحوی که تعداد زیادی از کاربران در شبکه های اجتماعی بار ها به آن اشاره کرده اند و انتخاب افراد برتر در آکادمی را نه بر اساس انتخاب خود، بلکه به دل خواه مدیران و یا داوران برنامه می دانند. 

 

اعتراض مخاطبان مسابقه آکادمی به انتخاب شدن افراد بی صلاحیت

حضور افراد نه چندان قوی در خوانندگی و انتخاب شدن افرادی که به هیچ وجه شایستگی برتر بودن را ندارند از مورادی است که در پخش غیر زنده برنامه آکادمی گوگوش مورد چالش قرار گرفته است، حال آنکه این شبکه با توجه به تجهیزات و کادر و همچنین تجربه به دست آمده در چند سال گذشته، توانایی پخش زنده‌ی این برنامه را دارد. از این حیث است که مخاطب این شبکه، حق شک در به حساب آمدن یا نیامدن رای خود را دارد. اما شبکه من و تو تنها در این ایستگاه متوقف نشده است و با خط و ربط دادن به مسابقه آکادمی، اهداف کلان خود را پیگری می‌کند. 

بدون شک، حتی ساده لوح ترین افراد، منکر بی هدف بودن شبکه من و تو  نیستند و هیچ شخصی نمی تواند بپذیرد که این شبکه هر ساله با صرف میلیون ها دلار، تنها برای ایجاد لحظاتی سرگرم کننده برای مردم فارسی زبان تاسیس شده است .در حالیکه نمی توان از حضور عناصر بهایی و سلطنت طلب نظیر کیوان عباسی در راس مجموعه شبکه و و یا رها اعتمادی مجری بهایی برنامه موسیقی آکادمی گوگوش، چشم پوشی کرد.
 

رها اعتمادی و فرح پهلوی


به این دلیل، حضور تعجب آور زنی محجبه در مسابقه خوانندگی، با رعایت حجاب حداقلی را نمی‌توان جزء طبیعیات آکادمی موسیقی دانست چرا که این امر حتی باعث ایجاد بحث و جدل میان مخالفان و موافقان حجاب وی در شبکه های اجتماعی شده است.  گذشته از پرداختن به اظهارات مخاطبان، نکته قابل تامل چرایی پذیرفتن وی در آکادمی، توسط مدیران بالادستی شرکت تلویزیونی مرجان می باشد. 

اما به راستی شرکت تلویزیونی مرجان چه هدفی را دنبال می کند و چرا اِرمیا بر خلاف موازین و قوانین جاری در شبکه من و تو وارد مسابقه شده است؟


 


اِرمیا کیست و در آکادمی چه می کند؟

 
"اِرمیا" به صورتی کاملا تصادفی! متولد خمین (زادگاه امام خمینی (ره) ) است؛ او زنی است که مخاطبان شبکه بهایی "من و تو" برای اولین بار با دیدن او دچار تعجب و یا بعضاٌ حیرت شده و همین موضوع سبب شد تا عده ای او را مورد تمسخر قرار داده و عده ای داشتن حجاب و یا نداشتن حجات را حقی انسانی برای وی قلمداد کرده و از ملامت کردن او مانند بسیاری از دیگران خودداری کردند. 


 

حضور ارمیا در قسمت اول آکادمی موسیقی گوگوش با حجابی بسیار کامل تر از زنان و دختران داخل کشور چنان شوکه کننده بود که تا به امروز  بعد از گذشته بیش از 15 هفته مهمترین صحبت بین بینندگان آکادمی گوگوش موضوع اِرمیا است. 
وی علی رغم داشتن حجاب برای تست به آکادمی ورود کرد و توانست با رها کردن صدایش برای تست خوانندگی و ورود به جرگه مسابقه دهندگان شایستگی خود را به هومن خلعتبری و بابک سعیدی اثبات کند.


 
چهره اِرمیا به اعتراف تمامی بینندگان شبکه خاندان عباسی، معصومانه و حیامندانه بود. 


 
او در همان جلسه به هنگام خواندن دچار خجالت شده بود و حتی در روز های بعد از قبولی و به هنگام تمرین برای مسابقه این امر در او مشهود بود. 


 
به گفته وی، او همیشه آرزوی شرکت در مسابقه آکادمی گوگوش را داشته است اما به دلیل داشتن حجاب خود را وارد این عرصه نمی کرد. مشوق اصلی او همسر وی بوده و او معتقد است داشتن حجاب و خوانندگی تضادی با دین داری ندارد و موجب نمی شود انسانی که دین دار است خود را از شادی ها محروم کند!، و دین تنها برای عزا و غم نیست.!!
اِرمیا همسری آلمانی دارد و خانواده‌ي آن ها مسیحی می باشند اما وی در صحبت هایش مشخص نکرد که آیا همسرش مسلمان شده است و یا خیر؟!


 
اِرمیا به مانند دیگر زنان آکادمی مردان را درآغوش نمی گیرد، از دست دادن با نامحرم خودداری می کند و در جایی که همگان با یکدیگر در حال رقصند او در انتها ایستاده و دیگران را تماشا می کند. 
در واقع او در آکادمی موسیقی گوگوش با حیا ترین فرد محسوب می شود.!!!


 
اِرمیا دین را به زعم خود تفسیر می کند و نه آنچه در قرآن کریم آمده است و گویی نمی داند در آيه 32 سوره احزاب آمده است: 

يا نِساءَ النَّبِيّ‏ِ لَسْتُنَّ كَأَحَدٍ مِنَ النِّساءِ إِنِ اتَّقَيْتُنَّ فَلا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَيَطْمَعَ الَّذي في قَلْبِهِ مَرَضٌ وَ قُلْنَ قَوْلاً مَعْرُوفًا

اى همسران پيامبر، شما مانند هيچ يك از زنان [ديگر] نيستيد، اگر سَرِ پروا داريد پس به ناز سخن مگوييد تا آنكه در دلش بيمارى است طمع ورزد؛ و گفتارى شايسته گوييد

او تنها بخشی از دین را قبول دارد که مورد پسندش واقع شود. اِرمیا علت حضور خود در مسابقه را علاقه زیاد به خوانندگی و همچنین دادن اعتماد به نفس به کسانی که به دلیل موانعی مانند حجاب نمی‌توانند به علاقه خود بپردازند، اعلام کرده است. این جمله او شباهت زیادی با جمله هومن خلعتبری دارد، او در قسمتی از پخش مسابقه، حضور اِرمیا را در آکادمی را همین امر تلقی می کند.

با نگاهی کاملا خوشبینانه و گذشته از تمامی شایعات در رابطه با وی می توان گفت، او در بازی مدیران شبکه من و تو قرار گرفته و از اتفاقات روی داده و استفاده ابزاری از خود بی خبر است. 


 
با بررسی قسمت اول آکادمی گوگوش تا قست های پایانی آن می توان به خوبی روند نزولی حیا در اِرمیا را مشاهده کرد. 
 
با این ارزیابی به خوبی می توان دریافت او در نسبت به گذشته خود از حیامندی کمتری برخوردار بوده و این تحول ظاهری در حالی است که حضور زنی محجبه و خواننده از اساس در تضاد با یکدیگر و از دیدگاه شرع مقدس حرام واقع شده است.

اما بر فرض آنکه این امر اشکالی نداشته باشد نشان می‌دهد اِرمیا از نقطه گذشته خود نیز به سطح پایین تری افول کرده است و این موضوع دقیقا کلید رمز چرایی حضور اِرمیا در برنامه آکادمی موسیقی گوگوش است. 
 

قسمت اول آکادمی موسیقی گوگوش

 


قسمت شانزدهم آکادمی موسیقی گوگوش

      

تحول ژست و پوشش "ارمیا" طی شانزده جلسه آکادمی

به عبارتی دیگر حیا زدایی زن ایرانی توسط شبکه من و تو برای افرادی نظیر اِرمیا در داخل ایران دلیل اصلی حضور این دختر به ظاهر با حجاب در مسابقات خوانندگی می باشد.
 با نگاهی واقع بینانه و نداشتن نگاه سیاه و سفید به مخاطبان شبکه، می‌توان تعداد عظیمی از طیف خاکستری را یافت که از مخاطبان اصلی برنامه آکادمی موسیقی گوگوش هستند که بسیاری از آن ها داری حجاب اسلامی هستند و مدیران شبکه بهایی من و تو با اطلاع از این موضوع و هدف قرار دادن این طیف، تیر بی‌حیایی خود را به سوی این دست افراد رها کرده اند.

"اِرمیا" هر چند با داشتن تنها حجاب سر، فردی محجبه محسوب می شود، اما پوشیدن لباس های بدن نما و آرایش نسبتا غلیظ به بهانه داشتن استیل مناسب به هنگام خوانندگی که توسط دست اندرکاران مسابقه انتخاب و طراحی می‌شود، کاملا در تضاد با احکام دینی است و این دقیقا همان اسلام آمریکایی و اسلام انگلیسی است که مدیران شبکه من و تو آن را دنبال می کنند.
 


 مدیران شبکه من و تو با هدف ترویج سبک زندگی آمریکایی و بی حیاسازی جامعه اسلامی و خانواده های ایرانی، اِرمیا را به نمایندگی از این طبقه جامعه ایران انتخاب کرده اند تا بتواند با القای بی‌حیایی توسط اِرمیای با حجاب و ایراد نداشتن امری مانند خوانندگی، دختر و زن ایرانی را گام به گام به درّه بی حیایی سوق دهند.

 
اِرمیا با حضور خود در آکادمی موسیقی گوگوش و حمایت تعمدی مدیران شبکه و داوران به مراحل نهایی رسید و این امر پیامی آشکار به دختران محجبه است مبنی بر اینکه شما هم می‌توانید حتی با داشتن حجاب در مسیر های ممنوعه قدم بگذارید، غافل از آنکه قدم برداشتن در این مسیر ها به ناکجا آباد می انجامد.


 
مدیران شبکه من و تو برای پیش برد اهدافشان خود را محدود به اِرمیا نکرده و در بخش صدا های غایب که از آثار دریافتی از داخل کشوراست، دختری که حجابی همانند اِریما دارد را انتخاب و به عنوان بهترین خواننده آن بخش از مسابقه اعلام می‌کنند. منا 25 ساله از تهران را می‌توان نفر دومی نامید که به عنوان دختری نمونه در داخل کشور مهر تایید خود را از این شبکه دریافت کرده است و الگویی مناسب برای دختران جامعه ایران معرفی می شود.


 
"اِرمیا" دانسته و یا ندانسته در زمینی بازی می کند که توسط دشمن طراحی شده است و برنده نهایی آن خاندان عباسی است. 
او اما برای ادامه این مسیر و ادامه خوانندگی، نیاز به همراهانی خواهد داشت. همراهانی که روند نزولی حیا در وی را تکمیل خواهند کرد و با القای بی‌حیایی به هواداران و کسانی که بیش از چند ده برنامه با اِرمیا همراه بوده اند ضربه ای مهلک وارد خواهند نمود.


 
"اِرمیا" برای ادامه کار بعد از آکادمی، نیاز به تبرج و خود نمایی بیشتری دارد و این امر تنها با برداشتن کامل حجاب رخ خواهد داد هر چند ممکن است زمان وقوع این امر سریع و فوری نباشد اما بدون شک برنامه ریزان برای رسیدن به اهدافشان، این امر را مد نظر دارند.


 
 
منبع: مشرق

مطالب مرتبط :
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
انتشار یافته: ۳۵
علی
|
|
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
53
121
خاک تو اون سرتون با این تحلیلتون
پاسخ ها
مهندس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
واقعا گند زدید با این تحلیل پر از خالی بندی
مردم میدونند چی ببینند چی بشنوند و چی رو قبول کنند شما هم خودتونو بکشید و پاچه خاری کنید از اون کله گنده ها باز هم نمیشه
saeed
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
این همه مغلطه و سفسته یعنی چی؟
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
واقعا علی جان موافقم خاک توسرشون با این مغز مورچه ای وگچی
samira
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
اون دنیا معلوم میشه کی خاک بر سره .به نظرم مطالب درستی درباره ی ارمیا نوشته شده
raha
| UNITED STATES |
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
ye mosht cherto pert neveshtid k chi beshe?adam mitone inghad badbakht bashe ??????befekre khahar madare khodet bash.
از ایران
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
آقای تحلیلگر متاسفم برای مغزت.که اندازه مغز فندقه.بعدم اصلا آدما نیازی به تایید امثال شماها ندارن.که شما اونجوری به خودت فشارمیاری.هرجور دوست داری میتونی چرند بگی.
رها
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
مزحک ترین نوشته ای که تو عمرم خوندم...البته در پس این نوشته یه ذهن بیمار و مریض مشهود هست.
امیر
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
میدونین چی برام جالبه؟
اینکه دارید به جون هم میفتید و این دقیقا چیزیه هدف خارجیا از تاسیس شبکه هایی مثل منوتو هست
چه ساده برای یه خانم دو دسته می شیم ما ایرانیا اونوقت هرجا رسیدیم دم از غرور ملیو همبستگی میزنیم
کلا متاسفم
sam
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
واقعاً این تحلیل گر حالش خوبه؟ اصلاًمیدونه الان مشکل جامع ما چی؟
واقعاً خجالت داره!
maya
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
که چی ؟؟؟؟؟؟؟؟
sajjad
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۵
مغزش در حد مرغ منجمد هم نیست
مهران
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۶
به نظر من که تحلیل درست و بی نقصی هستش...مشکل بعضی از دوستان تو این جمع اینه که نمیخوان واقعییت ها رو قبول کنن...دوست عزیزاگه به دین اسلام اعتقاد داری باید بدونید که داشتن حجاب از الزامات دین هستش ... همچنین در دین زرتشت هم به داشتن حجاب تاکید شده و هم در دین مسیحیت...حالا توی بعضی از ادیان این موضوع به جد گرفته نمیشه بماند ....بگذریم از این موضوع که ارمیا به گفته خودش مسلمان هستش وهمسرش ؟؟؟ هیچ اطلاعی در دست نیست ... ولی هر کسی تو این شرایطی که ارمیا هست قرار گرفته بوود ... خیلی سریع باید میوومد و توی رسانه های جمعی واقعیتها رو میگفت .... یه نکته جالب دیگه هم اینکه این خانوم ارمیا حتی یک ایمیل هم نداره .... یعنی اصلا تو اینترنت هیچ سابقه ای نداره ...کما اینکه تمامیه اعضای گروه توی نت سوابقشون هست ....کمی واقع بینانه به این موضوع نگاه کنین دوستان
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
خاک بر سر تویی یا نویسنده مطلب . اگه تو هم غقل داشتی و حرفی برای گفتن (که نداری ) یک چند جمله در نفی مطلب می اوردی نه اینکه جوش بزنی و فحش بدی.
amor
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۱
یکی به من بگه توی این کشور چرا برای شما ها دیدن جز به جز این برنامه (ماهوراره که غیر قانونی) فیس بوک فیلتر .این کار شما حرامه خلاف اسلامه اول خودت رو درست کن بعد نظر بده
چه خبره همه هم ماهواره دارن هم فیس بوک
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۱
خب که چی.ازاین همه چرت وپرت وتهمت چی روفهموندی؟بدبختی والله
هلبا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۵
ادم باید خاک بر سر و نادون باشه ک رسانه اینطور روش اثر کنه ..اخه علی چقدر تو و امثالت کوته فکرن ک گول ظواهرو میخورید و تحلیل درستو درک نمیکنید
از ایران
|
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
60
37
تحلیل خوب و مستحکمی به نظر میاد، کمی رویکردهای ایدئولوژیک درش هست و در سیاسی بودن موضع نویسنده شکی نیست اما از اینها گذشته جایگیری کد هایی که تحلیل گر کنار هم گذشته بسیار هم جالبه؛ شکی نیست که اگه با ذهنی خالی از تعصب به این تحلیل نگاه کنیم تحلیل قابل تاملی خواهد بود. اما ضعف این تحلیل ها از موضع سیاسی هست که میگیرند. به نظر میرسه با حذف موضع سیاسی و ایدئولوژیک چنین تحلیل های موثر تر واقع بشوند اون هم در شرایط فرهنگ کنونی ایران.
پاسخ ها
sh
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
من نمیدونم باید چیکار کرد که در نظر بعضی ها مثلا نویسنده همین مطلب درست در بیاد
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
من متعجب که نویسنده این مقاله اگر میخواست در مورد فساد و راند خواری در داخل کشور هم مقاله ای بنویسد این مثنوی چند من میشد... متاسفم برای این همه خود بینی و خود بزرگ بینی افراد در داخل کشور
samira
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
به نظرم نویسنده خیلی خوب تحلیل کرده .اجرت با خدا
رضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
خوب و مستحکم یا ضعیف و مغز فندقی کسی چمیدونه هر کی یه حسی داره به موضوع که کوتاه نمیاد کاش نویسنده بفهمه که دوره این حرفا تموم شده و از تربیت مردم دست برداره.
امیر مهدی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
یکم تو خیابونای تهران بگردید!!!
انقدر بدتر از ارمیا داره که نگو!!!
ییییییییییه نگاهیییییییی به دورو ورتون بکنید!!!
ناشناس
| UNITED KINGDOM |
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
فندق
امير
|
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
15
50
شكر خدا ديگه همه مشكلاتمون حل شد فقط همين مشكل ارميا مونده بود كه اونم حل شد الحمدالله
پاسخ ها
رها
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۶
دوست عزيز لطفا يه ذره واقع بين باش شايد يه مشكل رو نشه حل كرد ولي حداقل ميشه از وقوع مشكلات بعدي جلوگيري كرد.واقعا كه دشمن خوب كار كرده وگرنه ماها انقد راحت نمي گفتيم با اين همه مشكلات جامعه نبايد پي اين چيزا رو گرفت.خودت حساب كن ببين چه قدر از اين مشكلاتي كه ميگي ازهمين شبكه هاي به ظاهر وطن پرسته
سعید
|
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
5
26
اینک شما با تیتر مخصوص مشخص کردید که همشهری امام است یک نوع بیماری است ابوسفیان هم در مکه همان شهری که پیامبر به دنیاا آمده بوده به نظرم نویسنده آدم ناخوش احوال است که این مطلب را نگارش کرده است . "همشهری امام و شهر هزار شهید خمین"
زهرا
|
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
27
11
تحلیل خوبی بود و اینکه اینها هدفدار این برنامه هارو میسازن ما باید سرمونو از زیر برف بیاریم بیرون
محسن
|
|
۰۲:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۶
11
19
اى همسران پيامبر، شما مانند هيچ يك از زنان [ديگر] نيستيد، اگر سَرِ پروا داريد پس به ناز سخن مگوييد تا آنكه در دلش بيمارى است طمع ورزد؛ و گفتارى شايسته گوييد
این مطلب به زنان پیامبر اشاره می کند به زنان عادی اشاره نداره ----
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۶
کجا درس خوندی. ادرس بده بقیه هم برن؟!!!!!!!!!!!!!
ستاره
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۲
واقعا خسته نباشی با این تحلیلت آقا محسن!!
مثل اینکه نمیدونی هرچی که به پیامبر خطاب شده مربوطه به امت پیامبر هم می شده
بهداشت
|
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۶
2
8
تحليلگر رداي رياست جمهوري آينده... مباركت باشه ...
سیا
|
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
3
14
به قول دوستمون بوی گند فساد جامعه ما رو گرفته اونوقت شما داری کسایه دیگه رو زیر سوال میبرید. جمع کنید این حرفارو یه فکری به حال خودمون بکنید بهتر نیست؟
سعید
|
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۹
0
4
مشکل این خانم حجابشه وگرنه چرا سراغ دیگران که با اون وضعیت ناسامان می خواندند و می رقصیدند (ما که ندیدیم اونهایی که گفتند) که اهل کدام شهر و دیاند حکما بچه محل یا فامیلشون هستند .
زاریا
|
|
۰۴:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۰
1
3
متاسفم برا همتون چون...واقعاکه هنوز بزرگ نشیدید.چرا به جون هم افتادید؟یکی یه تحلیلی کرده که درست وغلطش پای خودشه،شماها چرا به جون هم افتادید،راست میگند که خارجی ها فکر میکنند چه جوری برند فضااما ایرانیا فکرمیکنندچه جوری برند تایلند!!!!!!!!!!حتما الان میگید به سلامتی ایرانیا؟درسته؟اگه مردم ما یکم عاقل میشدند اونوقت مثل دوره ی هخامنشیان ابر قدرتی بودیم برا خودمون
Header