Header Header
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۸
كدخبر: ۳۸۱۴۱

 فرهنگ نیوز، روزنامه ی گاردین ضمن ارائه ی تحلیلی از اتفاقات و گروگانگیری های اخیر در آمریکا ، آدم ربایی اوهایو را شوکی برای جهان توصیف کرد.

 
این روزنامه در گزارش خود نوشت: اتهامات علیه آریل کاسترو و آدم ربایی ها جهان را شوکه کرد. اما کارشناسان ترس بسیاری از جنایات آدم ربایی و تجاوزات جسنی دارند که هنوز کشف نشده است. 
آریل کاسترو
در ادامه این تحلیل آمده است: حافظه ی تاریخ جنایی در جهان مملو از جنایات جنسی است که اسرار آن ها مخفی و تاریک نگه داشته می شوند اما این بار جنایات آریل کاسترو در خیابان " سیمور" ایالت کلیوند از این قاعده مستثنی شد. او با ربودن سه دختر و محبوس کردن آنها برای مدت طولانی حدود ۱۰ سال در خانه ی خود اقدام به آزار و اذیت جنسی می نمود. 
گرچه شادی مردم ناشی از نجات این سه دختر به نام های آماندا بری، جینا و میشل نایت در هفته گذشته غیر قابل توصیف بود ولی چیزی که باعث نگرانی مردم و کارشناسان است این است که چند بار شاهد این تجاوزات جنسی بوده ایم و مخفی مانده اند و چند بار در آینده شاهد آن خواهیم بود.
با این حال این تجاوز جنسی چیز دور از ذهنی برای ساکنان آمریکا نبوده. چراکه برایان دیوید میچل که دختر جوانی را به نام الیزابت که در سالت لیک سیتی زندگی می کرد را ربود و نه ماه مورد تجاوزات جنسی قرار داد. یا فیلیپ  گاریدو کسی است که دختر ۱۱ ساله را به نام جیسی در کالیفرنیا در سال ۱۹۹۱ ربوده و او را برای تقریبا ۲۰ سال حبس کرد. یا مایکل دولین که، پسر جوان به نام  شاون را در  در سال ۲۰۰۲ ربود و او را به مدت پنج سال زندانی کرد. یا جوزف فریتز، دختر خود را به نام  الیزابت، ۲۴ سال در سیاه چال خانه ی خود زندانی کرد و به یک نوع برده داری جنسی دست زد در حالی که مادر این دختر در طبقه بالا زندگی می کرد و ظاهرا فقدان این دختر هیچ اهمیتی برای او نداشت و یا ولفگانگ پیکلوپیل از اتریش، ناتاشا را در انبار به مدت هشت سال حبس کرد. 
 
جوزف Fritzl در دادگاه اتریش که دختر خود را در سیاه چال به مدت ۲۴ سال نگهداری می کرد. 
 
به گزارش فرهنگ نیوز، اینها تنها گوشه ای از این اتفاقات است که در رسانه های جهان به آنها پرداخته شده است. اما برخی دیگر، گرچه ماهیت مخوفی از جنایات داشتتد از حافظه جمعی جامعه حذف شدند مانند جنایات جنسی آمریکا در سالهای ۱۹۷۲ و ۱۹۷۷. 
این روزنامه ی انگلیسی در این مقاله می افزاید: " در میان تمام این اتفاقات وحشتناک ، یک نظریه نگران کننده دیگر وجود دارد: که ما از سرنوشت این دختران و پسران جوان چه می دانیم. در حالی که مردانی مانند کاسترو در جامعه حضور دارند و همچنان به جنایات خود ادامه می دهند قطعا قربانیان بیشتری در جامعه وجود دارند چراکه پلیس تنها بخشی از مجرمان را دستگیر می کند که دچار لغزش می شوند و حتما آدم ربایان هنوز هم وجود دارد، هنوز هم قربانیان خود را حبس می کنند در حالی که شاید پشت پنجره ها ایستاده اند. پس بسیاری از این جنایات غیرقابل تشخیص و مخفی هستند. 
ولفگانگ پریکروپیل، که ناتاشا کامپوسچ را در انبار خانه ی خود  به مدت هشت سال جبس کرد و پس از فرار او خودکشی کرد.
 
لازم به ذکر است دادستانان در آمریکا اعلام کرده اند که آریل کاسترو، مظنون اصلی در پرونده ربودن سه زن و اسارت آنها در خانه ای در ایالت اوهایو آمریکا، به چهار مورد آدم ربایی و سه مورد تجاوز جنسی متهم شده است و نزدیک به یک دهه بود که این سه زن ناپدید شده و از آنها خبری در دست نبود. 
آریل کاسترو که ۵۲ سال دارد، روز سه‌شنبه هفته قبل در دادگاه حاضر شد. البته به دو برادر وی، پدرو، ۵۴ ساله و اونیل، ۵۰ ساله، دیگر مظنونان این پرونده، اتهامی وارد نشده است.آماندا بری، ۲۷ ساله، جینا دی جیزس، ۲۳ ساله و میشل نایت، ۳۲ ساله، روز دوشنبه هفته قبل، در شهر کلیولند اوهایو، موفق شدند از خانه ای که در آن محبوس بودند، نجات پیدا کنندکه پلیس کلیولند پیشتر اعلام کرده بود که دست و پای این سه زن به وسیله طناب و زنجیر بسته شده بود. پلیس این ایالت روز سه‌شنبه، در یک کنفرانس خبری گفت که بیش از ۲۰۰ مورد مدرک جرم از خانه ای که زنان در آن زندانی بودند، جمع آوری کرده است.

Header