Header Header
۲۴ تير ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۰
كدخبر: ۴۵۷۳۷
ما که برنامه ورزش و مردم را ندیدیم، اما گویا در این برنامه علی دایی از محمد جعفر کامبوزیا رئیس فدراسیون شطرنج انتقاد کرده است! گویا علی دایی در بخشی از صحبت‌های خود به ناکامی رشته شطرنج در مسابقات آسیایی داخل سالن اشاره کرده و آنرا به مدیریت کامبوزیا ارتباط داده است!
در همین راستا ما در ابتدا هنگ می کنیم و متوجه نمی شویم که علی دایی چه ارتباطی به شطرنج دارد و چگونه است که ایشان یکهو کارشناس در حوزه شطرنج شده است و عملکرد فدراسیون شطرنج را نقد می کند!

کی بود؟! کی بود؟! من نبودم!
جالب است بدانید آقای کامبوزیا گفته است: "ناکامی شطرنج چه ارتباطی به مدیریت بنده دارد؟" ایشان همچنین گفته است: "ناکامی تیم شطرنج ربطی به مدیریت ندارد. یک مربی در ارنج اشتباه کرده و این مشکل پیش آمده است."
به هر حال ایشان صحیح می فرمایند، در صورت ناکامی یک تیم اصولاً هیچ ارتباطی میان عملکرد آن تیم و فدراسیون مربوطه وجود ندارد؛ تنها زمانی که تیمی موفق باشید عملکرد تیم به فدراسیون مربوط می شود!
به عنوان مثال اگر تیم فوتبال به جام جهانی نمی رفت، مقصر بازیکنان و مربی بودند و حالا که به جام جهانی رفته است دم فدارسیون فوتبال گرم!

قهرمانی پرسپولیس نتیجه زحمات بنده!
در خبر دیگری و از قول محمد رویانیان می خوانیم: "عباسی گفته بود کامبوزیا مدیرعامل می‌شود." در همین راستا تازه متوجه می شویم چرا این روزها عملکرد فدراسیون شطرنج برای علی دایی مهم شده است!
به هر حال به نظر می رسد با توجه به اینکه آقای کامبوزیا معتقد است ناکامی شطرنج ربطی به ایشان که رئیس فدراسیون شطرنج هستند ندارد؛ پیش بینی می شود در صورتی که واقعاً مدیرعامل پرسپولیس شوند، چنین جملاتی از ایشان بشنویم:
* باخت تیم پرسپولیس به استقلال به مدیریت من مربوط نمی شود، مقصر مربی است که در ارنج اشتباه کرد!
* حذف تیم پرسپولیس از جام حذفی به مدیریت من ربطی ندارد، مقصر مربی است که در ارنج اشتباه کرد!
* قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر صد در صد نتایج زحمات بنده به عنوان مدیریت این باشگاه می باشد!


شباهت های شطرنج و فوتبال!
 با توجه به اینکه این روزها رئیس فدراسیون شطرنج به عنوان گزینه مدیرعاملی پرسپولیس مطرح می شود، یحتمل در آینده رئیس فدراسیون های منچ و مارپله نیز به عنوان گزینه های احتمالی دیگر مطرح گردند. به عنوان تکلیف شب بگردید دنبال شباهت های شطرنج و فوتبال!
عصر ایران

Header