Header Header
۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۱
كدخبر: ۷۹۸۳۴
محرم كه از راه مي‌رسد، شهر و روستا حال و هواي ديگري به خود مي‌گيرد. در هر گوشه‌اي هيأتي برپا شده و چهارديواري‌اي سياه‌پوش مي‌شود تا عزاداران بيايند و بشنوند و بگريند و چيزي بياموزند تا براي داشتن زندگي بهتر كمك حالشان باشد.
نیلوفر اسعدبیگی- اين روزها چه در هيأت‌ها و چه در خانه‌ها، بساط نذري هم حسابي به راه است؛ از شربت‌هايي كه در ليوان‌هاي يك بار مصرف به رهگذران تعارف مي‌شود تا قرباني‌كردن گوسفند و رديف ديگ‌هايي كه عطر و بوي برنج و خورشتش محله را پر مي‌كند؛ اما در اين ميان آنچه مهم است رعايت بهداشت و نكات تغذيه‌اي است تا سلامت مصرف‌كنندگان هم به بهترين شكل ممكن حفظ شود.

دكتر محمدرضا وفا، متخصص تغذيه و دانشيار دانشگاه علوم پزشكي تهران ضمن تاكيد بر اهميت رعايت بهداشت در تهيه و طبخ غذاهاي نذري به جام‌جم مي‌گويد: اولين و ساده‌ترين موردي كه در اين زمينه بايد در نظر داشته باشيد رعايت بهداشت هنگام تهيه غذاهاي نذري است، كه در اين مورد مي‌توان به تميز نگه داشتن دست‌ها، اطمينان از تميزبودن ظروف، وسايل آشپزخانه و مواد اوليه و نظاير اينها اشاره كرد.

وي ضمن تاكيد بر اهميت انتخاب ظرف‌هاي مناسب براي پخش غذاهاي نذري نيز چنين توضيح مي‌دهد: با توجه به حجم زياد غذاهايي كه در اين روزها تهيه مي‌شود، معمولاً افراد توزيع اين غذاها را در ظروف پلاستيكي يك بار مصرف انجام مي‌دهند؛ در حالي كه بايد توجه داشته باشيد اين نوع ظروف به هيچ وجه براي پخش غذاها يا نوشيدني‌هاي گرم و داغ مناسب نيست.

به گفته اين متخصص تغذيه، گرماي زياد خوراكي‌ها و نوشيدني‌هايي كه درون اين ظرف‌ها ريخته مي‌شود، موجب انتقال مواد شيميايي از ظرف به داخل غذا شده و مشكلات متعددي براي مصرف‌كننده غذا يا نوشيدني ايجاد مي‌كند.

به توصيه دكتر وفا، براي توزيع خوراكي‌هاي داغ اصلاً نبايد از ظروف پلاستيكي استفاده كنيد و به جاي آنها بايد از ظرف‌هاي مناسب يا ظروف يك‌بار مصرف كاغذي كمك بگيريد.

نه خيلي چرب، نه خيلي شيرين!

خيلي‌ها اعتقاد دارند غذا هر چه چرب‌تر باشد، لذيذتر است! با اين‌كه شايد چنين باوري چندان هم اشتباه نباشد، اما به هيچ‌وجه نبايد سلامت خود و ديگران را فداي خوشمزگي غذا كنيد و به همين بهانه مقدار قابل توجهي روغن به آن بيفزاييد. البته اين موضوع در مورد خوراكي‌هاي شيرين مانند شله‌زرد به نوع ديگري رخ مي‌نمايد و معمولاً براي خوش‌طعم‌شدن اين نوع خوراكي‌ها، از شكر و شيريني بيشتري استفاده مي‌شود. در حالي كه هيچ‌يك از متخصصان تغذيه چنين شيوه‌اي را تائيد نمي‌كنند و مصرف غذاهاي خيلي چرب يا خيلي شيرين را براي سلامت انسان مضر مي‌دانند.

دكتر وفا نيز با تائيد اين مطلب خاطرنشان مي‌كند: بعضي از غذاهاي نذري معمولا خيلي شيرين بوده يا هنگام تهيه آن از مقدار زيادي روغن استفاده مي‌شود؛ در حالي كه هر دوي اين موارد مي‌تواند براي سلامت همه افراد دردسرساز باشد. بنابراين در صورتي كه تصميم داريد چنين خوراكي‌ها يا غذاهايي تهيه ‌كنيد، حتماً از مقدار كمتري شكر يا روغن استفاده كنيد تا سلامت افرادي را كه از اين غذاها ميل مي‌كنند به خطر نيندازيد. به گفته وي، چربي زياد غذا به دريافت كالري بيش از حد در يك وعده غذايي منجر مي‌شود و در نتيجه مي‌تواند مشكلاتي را براي گروه‌هاي سني و جنسي مختلف در پي داشته باشد.

شورش را درنياوريد

قبول داريد نمكدان پاي ثابت سفره‌هاي ما شده است؟ اينقدر به نمكدان و نمك پاشيدن روي غذا عادت كرده‌ايم كه گاهي حتي قبل از چشيدن غذا هم از آن استفاده مي‌كنيم و غذا را كمي از آنچه هست هم شورتر مي‌خوريم. متخصصان هم بارها و بارها درباره مضرات مصرف زياد نمك گفته‌اند؛ اما بعضي وقت‌ها واقعاً گوش شنوايي وجود ندارد!

بنابراين خيلي عجيب نيست اگر بعضي از غذاهاي نذري آنقدر شور باشد كه كمبود نمكدان را هم جبران كند؛ گويا حالا كه فرصتي براي نمك پاشيدن روي غذا نيست، از قبل مشكل را حل كرده‌اند! غافل از اين‌كه اين شيوه نه‌تنها راه‌حل مشكل نيست، بلكه موجب ده‌ها مساله و مشكل ديگر هم مي‌شود.

دكتر وفا در اين باره مي‌گويد: مصرف زياد نمك يا ادويه‌ها به هيچ‌وجه براي تهيه غذاهاي نذري توصيه نمي‌شود و بهتر است غذاها را بيش از حد شور نكنيد.

همچنين متخصصان تاكيد مي‌كنند از سنگ نمك براي تهيه غذا استفاده نشود و به جاي اين سنگ‌ها، نمك‌هاي بهداشتي موجود در بازار را مصرف كنيد.

غذاي سالم با مواد اوليه مناسب

بي‌شك براي تهيه يك غذاي خوش‌طعم و سالم بايد از مواد اوليه مناسب هم استفاده شود بنابراين اگر شما هم درصدد تهيه غذاي نذري هستيد، حتماً اين موضوع را در نظر داشته باشيد، به عنوان مثال اگر براي پخت غذاهايي كه حاوي گوشت است، از گوشت‌هاي نامرغوب كه چربي زيادي دارد استفاده كنيد، حتما مشكلاتي را براي مردم به وجود خواهيد آورد.

آن‌طور كه دكتر وفا مي‌گويد در چنين شرايطي چربي زياد گوشت وارد غذا شده و چون اين چربي در گروه چربي‌هاي اشباع قرار مي‌گيرد، فوق‌العاده مضر خواهد بود بنابراين بدون اين‌كه فرد مصرف‌كننده متوجه شود، با مصرف اين‌گونه غذاها مقدار زيادي چربي مضر نيز مصرف خواهد كرد.

به گفته وي، توليدكنندگان اين غذاها و افرادي كه مي‌خواهند در اين روزها غذاي نذري‌شان را ميان مردم پخش كنند، حتماً بايد به مرغوبيت و سلامت مواد اوليه توجه داشته و از بهترين مواد استفاده كنند.

غذاي بيشتر، كيفيت كمتر!

بسياري از افرادي كه در اين روزها مشغول تهيه غذاهاي نذري مي‌شوند، ناچارند مراحلي از پخت غذا را در روزهاي قبل انجام دهند تا همه كارها بموقع انجام شود. اما سوالي كه پيش مي‌آيد اين است كه اين كار مشكلي براي مصرف‌كنندگان ايجاد نمي‌كند؟

دكتر وفا به اين سوال چنين پاسخ مي‌دهد: با توجه به اين‌كه ميان مقدار غذاي توليدي و كيفيت آن رابطه معكوسي وجود دارد، هرچه غذاي بيشتري آماده شود كيفيت هم به همان نسبت كاهش مي‌يابد بنابراين در مورد غذاهاي نذري با تعداد زياد بهتر است اين كار در چند آشپزخانه يا مركز تهيه و طبخ غذا انجام شود.

به گفته اين متخصص تغذيه، در صورتي كه بخشي از غذا 24 ساعت زودتر آماده شود، حتماً بركيفيت آن تاثير مي‌گذارد و احتمال آلودگي‌ نيز بيشتر مي‌شود. علاوه بر اين، زماني‌كه غذا پس از طبخ براي مدتي نگهداري‌‌شده و دوباره گرم شود، مواد مغذي موجود در آن از بين رفته و از نظر ارزش غذايي كيفيت آن بشدت كاهش پيدا مي‌كند.

با توجه به همه اين موارد بايد خاطرنشان كرد، تعداد غذاي كمتر و با كيفيت بهتر راه مناسبي براي نذري دادن است و سخن آخر اين كه در اين ايام، سلامت نذري‌ها بايد بيش از هر چيز ديگر مد نظر قرار گيرد.


Header