Header Header
۰۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۹
كدخبر: ۸۲۷۲۹

يکي از دوستان، از عروس خانمي تعريف مي کرد که بعد از چندين ماه دوندگي و هماهنگي، براي برگزاري يک جشنِ باشکوه و بي نقص، به واسطه بدشانسي هاي پي در پي در روز عروسي، مثل قطع شدن برق آرايشگاه و به تبعش، عقب افتادن برنامه عقد و آتليه و کنسل شدن برنامه هايي مثل نورافشاني و پردادن کبوتر، درست وسط مجلسي که اين همه برايش زحمت کشيده بودند، از شدت فشار و استرس، غش کرده و راهي بيمارستان شده بود! براي اين که شما هم به اين حال و روز نيفتيد و بتوانيد همه ابعاد يکي از مهم ترين روزها و شب هاي زندگي تان را به خوبي مديريت کنيد، توصيه هايي را که در ادامه مي آيد عملي کنيد:

يک هفته پيش از جشن

* دکور و چيدمان خانه مشترک، آخرين خريدهاي ريز و درشت شخصي و آخرين هماهنگي هاي جشن را انجام دهيد؛ اگر کاري روي زمين مانده، وسواس را کنار بگذاريد و با اعتماد به خانواده و دوستان، از آن ها کمک بگيريد و کم کم با تهيه يک فهرست از زمانبندي و کارهاي روز جشن، به استقبال يک روز و شبِ خوب برويد.

* از بيماري هايي مثل سرماخوردگي و آنفلوآنزا پيشگيري کنيد. اگر به ميگرن دچار هستيد، سعي کنيد در اين روزهاي باقي مانده تا جشن، از مصرف غذاهاي تند و تيز، استفاده از مواد معطر يا قرار گرفتن در معرض نور شديد اجتناب کنيد. اگر به چيزهايي مثل گرده گل، گرد و غبار، زينت آلات بدلي، برخي خوراکي ها و... آلرژي داريد، از اين مواد حساسيت زا اجتناب کنيد و هر چند روزهاي شلوغي را مي گذرانيد، تلاش کنيد با مصرف غذاهاي خانگي و سالم به جاي غذاي بيرون، از مسموميت هاي غذايي جلوگيري کنيد.

* شب زنده داري و تماشاي فيلم و سريال و غرق شدن در وايبر و استفاده زياد از کافئين، ريتم زندگي را به هم مي ريزد. در اين يک هفته سعي کنيد با خواب و استراحت و تغذيه کافي و مناسب، ظاهر و دروني آرام داشته باشيد.

*حتي اگر آرايشگرتان، يکي از بهترين هاست، يک هفته مانده به جشن، در ظاهرتان تغييرات بزرگي مثل کوتاه کردن يا رنگ کردن مو ايجاد نکنيد.

* اگر علاقه منديد، حالا وقتِ مراجعه به دندانپزشک براي جرم گيري و سفيدکردن دندان ها و البته شنا و ماساژ است.

يکي دو روز قبل از جشن

* پر خوري نکنيد. بعضي ها وقتي استرسي مي شوند، شروع به پر خوري مي کنند. کم بخوريد و با مصرف نکردن مواد غذايي قنددار که سريع جذب مي شوند، از گرسنگي و خستگي و افت انرژي و با مصرف نکردن مواد غذايي فيبردار از نفخ و معده درد پيشگيري کنيد. در مواقع گرسنگي و استرس، خوردن يک تکه کوچک نان تست که کربوهيدراتِ بدن را تامين مي کند، کمک بزرگي براي حفظ آرامش است.

* يک کيف دستي راحت و سبک براي اتفاقات غيرمنتظره روز جشن آماده کنيد و وسايلي مثل سوزن و نخ، سنجاق قفلي، قيچي کوچک، گيره مو، عطر، آينه، دستمال کاغذي، جورابِ اضافي، آدامس، شارژر موبايل، مقداري پول و... را درون آن بگذاريد.

* ساک وسايل روز جشن مثل لباس عروس، کيف و کفش و تاج و تور و شنل، حلقه و سرويس طلا و... را آماده کنيد.

* هواي روز جشن را چک کنيد و اگر جشنتان در روزهاي سرد و بارانيِ زمستان برگزار مي شود، حتما چتر و کت و دستکش به همراه داشته باشيد.

* بد نيست يک هديه کوچک و دلي براي غافلگير کردنِ همسرتان در شبِ جشن، آماده کنيد؛ هديه اي معنوي و خاطره انگيز.

روز جشن

* صبح روز جشن، يک دوشِ آبِ گرم، مي تواند حالتان را خوب کند و قرار و آرامش را به وجودتان برگرداند.

* سعي کنيد حتما يک صبحانه سبک ميل کنيد.

* اين، آخرين روز حضور شما در خانه پدري تان است. سعي کنيد در حد چند دقيقه، پدر و مادرتان را بغل کنيد و بابت تمام زحمات و دلسوزي هايشان از آن ها تشکر کنيد. هواي خواهر و برادر کوچک ترتان را به شکل ويژه داشته باشيد.

* براي رفتن به آرايشگاه، بعد از چک کردنِ همه وسايلي که بايد همراه داشته باشيد، کمي زودتر از خانه خارج شويد تا دغدغه ترافيک و دير رسيدن به آرايشگاه را نداشته باشيد.

* حتما يک دست لباسِ نرم و راحت به تن کنيد.

* وقتِ ورود به آرايشگاه، کيف دستي و ساک وسايل را به يک شخص مطمئن تحويل دهيد و رسيد بگيريد.

* سعي کنيد قبل از شروع آرايش صورت، وضو بگيريد، نماز بخوانيد، ناهار سبک ميل کنيد و مسواک بزنيد و بعد زير دست آرايشگر بنشينيد.

* هر لحظه که دچار استرس و تپش قلب شديد و فکرِ اين که از حالا به بعد چه مي شود، به ذهنتان هجوم آورد، با ذکر و نفس عميق، خودتان را آرام کنيد.

* اگر بي انرژي هستيد، يک نوشابه خنک انرژي زا و اگر عصبي هستيد، يک دمنوش پاکتي در فنجانِ آب جوش، حالتان را بهتر مي کند.

* بد نيست وسطِ روز، يک حالي از دامادِ خوشبخت بپرسيد و تاکيد کنيد که فقط به خاطر خوشحال کردنِ او، اينجاييد و فقط نگاه و نظر او، اهميت دارد.

* لحظه خروج، تمام وسايلي را که به همراه داشتيد چک کنيد تا چيزي جا نگذاريد.

* نامحرم، نامحرم است و روز عروسي و غير عروسي ندارد. پس حسابي مراقب حجابتان باشيد.

* اولين لحظه ديدنِ همسرتان، لحظه طلايي و مهمي است. حتي اگر خسته و نگرانيد، خوب و مهربان برخورد کنيد.

* معمولا در فاصله بين آرايشگاه تا آتليه و تالار، خانواده ها با تماس هاي پي در پي، سراغتان را مي گيرند. لطفا آرام و خوش اخلاق باشيد.

* در روند عکاسي و فيلم برداري، وسواس به خرج ندهيد و با خلق ژست ها و فيگورها و نگاه ها و لبخندهاي طبيعي و بانشاط، از لحظه هاي حضور در آتليه لذت ببريد.

* در طولِ جشن، به مهمانان، به خصوص مادربزرگ‌ها و پدربزرگ ها و دختربچه ها که عاشق عروسي هستند، توجه ويژه داشته باشيد.

* معمولا عموم درباره گريه عروس خانم، وقت جدايي از خانواده اش بر اين باورند که: «عروس در جشن عروسي، همه اشک هايش را ريخته و در زندگي، ديگر گريه نخواهد کرد.»؛ بنابراين راحت باشيد و اگر گريه تان گرفت، بي اين که دلواپس قضاوت ديگران باشيد، گريه کنيد!


Header