Header Header
۳۰ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۴
كدخبر: ۸۷۴۳۶
بانوي کارآفرين کردستاني:
اين بانوي سقزي در طول اين سالها کمک نان آور خانواده هشت نفره ي خود بوده است اما هيچ گاه ناله ايي نکرده و هميشه سجده ي شکر برده است.
شروعي با پايان بي نهايت مي خواهد توصيف زني از تبار کوچه هاي درد، اما کار آفريني به بزرگي درياي جاودان که در آن جز خود زناني ديگر را نيز پاک کرد.
حاجيه خانم پروين اسعدي، بانويي با پشتکار از اهالي مردم خون گرم و غم خوار، در سقز بزرگترين هيئت همدلي و همکاري را برگزار کرده است.

اين بانو، زني است که با همسري با انگيزه که البته به تنهايي توان کشيدن بار گران زندگي را ندارد و دخلش با خرجش جور نيست، زير يک سقف زندگي مي کند.
مادر پنج فرشته زميني است که هر کدام از آنها را عاشقانه تربيت و خواسته هايشان را تکميل کرده است.

قطعا براي همه جاي سوال است که اين کارآفرين سقزي چگونه توانسته که تا اين حد خوبي و نيکي را اوج دهد.

خانم اسعدي ميان شش فرزند خود تنها يک پسر دارد و او نيز همراه هر پنج خواهر خود به تحصيل مشغول است.

او زني است که بي هيچ هراسي از مشکلات زندگي و عشق مادرانه، راهي را براي چاره انتخاب کرد که علاوه بر حل مشکلش، راه رسيدن به خدا است.

اين بانوي سقزي در طول اين سالها کمک نان آور خانواده هشت نفره ي خود بوده است اما هيچ گاه ناله ايي نکرده و هميشه سجده ي شکر برده است.

وي مي گويد: براي کمک به همسرم و هزينه تحصيل و پرداخت شهريه دانشگاه فرزندانم در خانه قالي بافي و با چرخي خانگي به خياطي مي کردم و به مرور زمان خوشبختانه سفارشات آن قدر زياد شد که به تنهايي توان تحويل و اتمام آن ها را نداشتم و تصميم گرفتم برخي از سفارشات را با کمک يک خياط ديگر انجام دهم.

اسعدي تشريح کرد: پس از آن با کمک تسهيلاتي که از موسسات سطح شهر گرفتم توانستم کارگاه توليدي کوچکي را براي خود و هم نوعانم راه اندازي کنم.
کار در آن گارکاه به تنهايي ممکن نبود لذا کارگاه وي به چند نفر نيرو احتياج پيدا مي کند.

و اما وسعت محبت اين زن اينجا بود که خودنمايي کرد.

با اينکه مراجعه کننده براي کار در آن کارگاه زياد بود اما خانم اسعدي ترجيح دادند زناني را به اين عرصه بکشاند که بيشتر از خانواده هاي ديگر به ميزان درآمد آن احتياج داشته باشند. خلاقيت در انديشه ي وي، قدمهايش را به سمت بهزيستي و کميته امداد مي کشاند و با معرفي چند تن از زنان بي سر پرست و بي بضاعت و با اولويت بندي سقف کار را براي چندين نفرشان فراهم کرد.

محل کار اين کارآفرين سقزي که در شهرک دانشگاه جنب جايگاه cng است و آنقدر فضاي گرمي دارد که تمام نيروها، خانم اسعدي را همچون مادر و خواهر خود دوست مي دارند.

وي در کنار ايجاد اشتغال براي زنان و دختران سقزي برخي از آنها را بدون هيچ هزينه اي آموزش داده است و حتي برخي از آنها در مکان ديگري کارگاهي را براي خود برپا کرده اند.

حاجيه خانم اسعدي با اشاره به اينکه هم اکنون به دليل بيماري آتروز گردنم نمي توانم خياطي کنم مي گويد: من در کنار اينکه در کارگاه نظارت مي کنم بعنوان يک مشاور و مونس نيروهايم نيز به حساب مي آيم و گاهي اوقات پاي درد دلها و مشکلاتشان مي نشينم و حتي پيش آمده که در کنارشان گريه کنم و دلداريشان بدهم و اگر هم لازم بوده نصيحتشان کردم.

وي با اشاره به اينکه حق الزحمه نيروهاي خود را به وقت و سرماه پرداخت مي کند اظهار داشت: در اين کارگاه انواع کاور لوازم برقي و آشپزخانه، پتو، بالش و رو بالشي، سرويس خواب نوزاد و ... توليد مي شود.

اين بانوي سقزي با بيان اينکه برخي از سفارشات را هم برخي از خانم ها در منزل شخصي خود انجام مي دهند، اضافه کرد: ما بجز شهرستان سقز از اکثر شهر ها از جمله: مشهد، سنندج، مريوان، مهاباد و... سفارش مي پذيريم و متاسفانه الان مدتي است که سفارشات ما به دليل اينکه بازياب و حامي نداريم نسبت به گذشته کم شده است.

اسعدي در ادامه از کمک ها و تشويقات خانواده اش خصوصاً همسرش تقدير و تشکر کرد و افزود: من با پشتيباني همسرم توانستم پس از 3 فرزند به تحصيل مشغول شوم و اکنون اين لطف را مديون وي هستم و ميتوانم بگويم کار من با لطف خدا و عشق مادرانه اي که نسبت به فرزندانم داشتم اوج گرفت.

وي در پايان از مسئولين شهرستاني خواست تا به کارآفرينان سطح شهرستان توجه ويژه داشته باشند و آمادگي خود را براي هرگونه همکاري با ادارات و نهادها و... در جهت شکوفايي استعدادها و شهري آباد اعلام کرد.

اين شير زن سقزي به راستي که نماد بزرگي و پاکي در ايران است.
چرا که هم دختري خوب براي پدر و مادرش، زني مهربان براي همسرش و هم مادري فداکار براي شش فرزندش بوده است.
تحصين بنماييم اين زن ناب سقزي را، و الگو قرار دهيم اخلاق شايسته ي مسلمانيش را.
اين زن لايق بهتريناست و به حق گفته اند: که واقعا بهشت زير پاي مادر است.

Header