Header Header
۱۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۲
كدخبر: ۹۰۱۷۴

حتما ليمونادهاي بازاري را امتحان کرده‌ايد، در هواي داغ تابستان خيلي مي‌چسبد، اما اگر فقط يک‌بار طعم يک ليموناد خانگي را تجربه کنيد ديگر به سختي مي‌توانيد از آن چشم بپوشيد. ليموناد خانگي يک نوشيدني ترش و شيرين و مفيد است که نه تنها براي اوقات تشنگي در طول روز بسيار مناسب است بلکه بهترين وقت استفاده اش نوشيدن بعد از غذاست. مي‌توان آن را براي ميهمانان تهيه کرد و به جاي نوشابه‌هاي گازدار بازاري آن را سر سفره گذاشت تا تجربه جديدي از خانه شما در ذهن ميهمان‌تان نقش ببندد. تجربه‌اي با عطر نعناع تازه! اين نوشيدني مي‌تواند سفره‌هاي افطاري را هم خوش عطر و بو کند.

مواد لازم: آب‌ليمو يا ليموي تازه، برگ تازه نعناع به ميزان دلخواه، يخ، آب، شکر يا عسل

طرز تهيه: مقداري يخ خرد شده را همراه يک ليوان آب، به مقدار دلخواه برگ نعناع تازه و يک پيمانه شکر و مقدار کمي آب‌ليمو يا ليموي تازه پوست کنده که دانه‌هاي آن را در آورده‌ايم داخل مخلوط‌کن بريزيد ‌و دکمه آن را فشار ‌دهيد تا همه مواد با هم مخلوط شود. به همين سادگي! هر چه يخ بيشتري بريزيد نوشيدني غليظ‌تري همراه دانه‌هاي ريز و خنک يخ خواهيد داشت. مقدار نعناع هم به ذائقه شما بستگي دارد. هر چه نعناع بيشتر باشد نوشيدني تندتر و ترش‌تر و رنگ آن سبزتر است. در ضمن، براي اين‌که در طول تابستان هميشه بتوانيد چنين نوشيدني را تهيه کنيد مي‌توانيد در يک گلدان مقداري نعناع بکاريد و بگذاريد پشت پنجره اتاق‌تان تا هم عطردل‌انگيزش فضا را پر کند و هم براي تهيه نوشيدني هميشه نعناع تازه دم‌دستتان باشد. اين نوشيدني را مي‌توانيد با چند پر نعناع يا حلقه ليموترش در کنار ظرف پذيرايي تزيين کنيد. ضمنا نام ديگر اين نوشيدني موهيتو يا موخيتو است.

خواص: گياه نعناع يک گياه گرم است. قديمي‌ها از آن براي درمان بيماري‌هاي معده استفاده مي‌کردند. نعناع آرام‌بخش معده و تسکين‌دهنده دردهاي آن است. ليمو هم که براي پوست، معده و استرس بسيار مفيد است. مي‌توانيد براي آن‌که از ضررهاي احتمالي شکر در امان بمانيد نوشيدني‌تان را با کمي عسل شيرين کنيد.Header