Header Header
۱۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۷
كدخبر: ۹۲۵۷۹
نظارت استصوابي شوراي نگهبان در انتخابات بخشي از حق‌الناس است نبايد اجازه دهيم شيطاني را که ملت از در بيرون کرد از پنجره بيايد

حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح ديروز (چهارشنبه) در ديدار پرشور هزاران نفر از قشرهاي مختلف مردم، با هشدار درباره تلاش‌هاي فريب‌کارانه‌ آمريکا براي نفوذ از برخي روزنه‌ها، «اقتصاد قوي و مقاوم»، «توسعه‌ روزافزون علم» و «حفظ و تقويت روحيه‌ انقلابي‌گري به‌خصوص در جوانان» را سه عامل مقابله‌ مقتدرانه با دشمني‌هاي پايان‌ناپذير شيطان بزرگ اعلام کردند و با بيان برخي نکات درباره‌ انتخابات اسفند ۹۴، افزودند: نتيجه‌ هر انتخابات نيز مانند تک‌تک آراي مردم، حق‌الناس است و با همه‌ وجود، از اين حق ملت، دفاع خواهد شد.

ماه شهريور حاوي خاطراتي پرمعنا است

حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي با اشاره به ايام پربرکت ماه ذيقعده و لزوم بهره‌مندي از اين فرصت‌هاي گران‌بها، ماه شهريور را نيز حاوي خاطراتي پرمعنا خواندند و خاطرنشان کردند: در همه‌ حوادث اين ماه از جمله کشتار مردم بي‌گناه به دست رژيم پهلوي در ۱۷ شهريور ۵۷، شهادت رئيس‌جمهور و نخست‌وزير کشور در ۸ شهريور ۶۰، ترور شهيد آيت‌ا... قدوسي و شهيد آيت‌ا... مدني در همين ماه و حمله‌ صدام به ايران در ۳۱ شهريور ۵۹، ردپاي مستقيم يا غيرمستقيم آمريکا مشاهده مي‌شود.

انتقاد از کم کاري دستگاه هاي مسئول در خصوص فراموشي اقدامات آمريکا

ايشان با ابراز نگراني از فراموش‌شدن تدريجي اين خاطرات تأمل‌برانگيز به‌ويژه در ذهن جوانان کشور، از کم‌کاري دستگاه‌هاي مسئول در اين زمينه انتقاد کردند و افزودند: اين‌گونه حوادث عبرت‌آموز نبايد در حافظه‌ تاريخي ملت کمرنگ شود، چرا که اگر نسل جوان از شناخت و ريشه‌يابي اين‌گونه خاطرات تاريخي و ملّي، بازماند در شناخت راهِ حال و آينده‌ کشور دچار خطا خواهد شد.

آمريکا در دوران پهلوي، همچون فرعون بر ملت مظلوم ايران حکومت مي کرد

حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي با بازخواني برخي نشانه‌ها از حاکميت مطلق آمريکايي‌ها در دوران رژيم پهلوي خاطرنشان کردند: همه‌ ارکان حکومت طاغوت از جمله هيئت دولت و شخص شاه تابع آمريکا بودند و مقامات آمريکايي از طريق دست‌نشاندگان خود همچون فرعون بر ملت مظلوم ايران حکومت مي‌کردند، اما امام بزرگوار همچون موساي زمان، به پشتوانه‌ ملت، آن بساط را از اين سرزمين کهن، برچيد.رهبر انقلاب، پايان‌يافتن منافع نامشروع آمريکايي‌ها در ايران را علت اصلي کينه‌ورزي و دشمني پايان‌ناپذير آنها با جمهوري اسلامي و ملت ايران برشمردند.

ابليس فقط اغوا مي کند، اما آمريکا هم اغوا مي کند، هم کشتار و هم فريب

حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي، اقدام تاريخي امام خميني در دادن لقب «شيطان بزرگ» به آمريکا را، حرکتي بسيار پرمغز برشمردند و افزودند: رئيس همه‌ شيطان‌هاي عالم، ابليس است، اما ابليس کارش فقط اغوا و فريب است درحالي‌که آمريکا هم اغوا مي‌کند، هم کشتار هم تحريم و هم فريب و رياکاري.

برخي سعي مي کنند چهره بدتر از ابليس آمريکا را فرشته نجات نشان دهند

رهبر انقلاب با انتقاد شديد از کساني که سعي مي‌کنند چهره‌ بدتر از ابليسِ آمريکا را فرشته‌ نجات جلوه دهند گفتند: دين و انقلابي‌گري به کنار، وفاداري به مصالح کشور و عقل چه مي‌شود؟ کدام عقل و وجداني اجازه مي‌دهد ما جنايتکاري مانند آمريکا را بزک کنيم و دوست و مورد اعتماد جلوه دهيم؟

نبايد اجازه دهيم شيطاني را که ملت از در بيرون کرد از پنجره بيايد

ايشان با هشدار درباره سياست‌ها و روش‌هاي نفوذ آمريکا افزودند: شيطاني را که ملت از در بيرون کردند درصدد است از پنجره برگردد و ما نبايد اجازه‌ اين کار را بدهيم. رهبر انقلاب دشمني آمريکايي‌ها را با ملّت ايران، پايان‌ناپذير خواندند و به‌عنوان نمونه خاطرنشان کردند: در همين روزهاي بعد از برجام و توافقي که هنوز سرنوشتش در ايران و آمريکا درست معلوم نيست، آمريکايي‌ها در کنگره مشغول توطئه و طراحي مصوبه‌اي براي مشکل‌تراشي عليه ايران هستند.

اقتدار ملي؛ تنها راه پايان يافتن توطئه هاي آمريکا

ايشان تنها راه پايان‌يافتن توطئه‌هاي آمريکايي‌ها را، اقتدار ملي ايرانيان خواندند و افزودند: بايد به‌گونه‌اي قوي شويم که شيطان بزرگ از نتيجه‌بخشي دشمني‌هاي خود مأيوس شود.

رهبر انقلاب در تبيين راه‌هاي دستيابي به اقتدار ملي بر سه نکته تأکيد کردند: «اقتصاد قوي و مقاوم»، «علم پيشرفته و روزافزون» و «حفظ و تقويت روحيه‌ انقلابي‌گري به‌خصوص در جوانان». ايشان درباره‌ نکته‌ اول افزودند: اقتصاد قوي و مقاوم، از طريق اجراي عيني و بدون تأخير سياست‌هاي ابلاغ‌شده‌ اقتصاد مقاومتي امکان‌پذير مي‌شود که البته دولت کارهايي هم در دست اجرا دارد.

برخي در داخل جوانان حزب اللهي را با تعابيرغلطي  نظير  افراطي مي کوبند

رهبر انقلاب توسعه‌ علمي و حفظ شتاب پيشرفت علمي را نيز مهم دانستند و افزودند: تقويت روحيه‌ انقلابي و ايستادگي در مردم، از بهترين راه‌هاي تقويت دروني است و مسئولان بايد جوانان انقلابي را گرامي بدارند. حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي با اشاره به تلاش دشمن براي لاابالي و بي‌تفاوت‌کردن جوانان افزودند: آنها مي‌خواهند روحيه‌ حماسي و انقلابي را در جوانان بُکُشند و در داخل نيز عده‌اي مدام جوانان حزب‌اللهي را با تعابيري نظير افراطي مي‌کوبند که اين کار بسيار غلط است.

آمريکايي ها همزمان با لبخند، در حال تهيه مصوبه عليه ملت ايران هستند

رهبر انقلاب پس از تبيين راه‌هاي دستيابي به اقتدار روزافزون و مأيوس‌کردن دشمنان افزودند: آمريکايي‌ها، اکنون با نوعي تقسيم وظايف، با ايران، دوگانه رفتار مي‌کنند؛ برخي لبخند مي‌زنند و برخي در حال تهيه‌ مصوبه عليه ايران هستند.

مذاکره کنندگان ما در قضيه هسته اي خوب ظاهر شدند

ايشان تلاش آمريکايي‌ها براي مذاکره با ايران را بهانه‌اي براي نفوذ و تحميل خواسته‌هاي کاخ سفيد خواندند و تأکيد کردند: ما فقط در قضيه‌ هسته‌اي آن هم به دلايل مشخص و اعلام‌شده اجازه‌ مذاکره داديم که بحمدا... مذاکره‌کنندگان نيز در اين عرصه خوب ظاهر شدند اما در زمينه‌هاي ديگر با آمريکا مذاکره‌اي نمي‌کنيم. حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي افزودند: البته ما با همه‌ کشورها به‌جز شيطان بزرگ در سطوح مختلف «دولتي، اقوام و اديان»، اهل مذاکره و تفاهم هستيم.

صهيونيست ها 25 سال آينده را نخواهند ديد

ايشان همچنين با اشاره به جعلي‌بودن دولت صهيونيستي افزودند: برخي صهيونيست‌ها گفته‌اند با توجه به نتايج مذاکرات هسته‌اي، ۲۵ سال از دغدغه‌ ايران آسوده شده‌ايم اما ما به آنها مي‌گوييم شما ۲۵ سال آينده را، اصولاً نخواهيد ديد و به فضل الهي، چيزي به نام رژيم صهيونيستي در منطقه وجود نخواهد داشت. رهبر انقلاب تأکيد کردند: در همين مدت نيز روحيه‌ اسلامي مبارز، حِماسي و جهادي، صهيونيست‌ها را راحت نخواهد گذاشت.

برخي از يک سال و نيم قبل  درصدد انتخاباتي کردن فضاي کشور هستند

حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي در بخش پاياني سخنانشان به بيان نکاتي مهم درباره‌ انتخابات اسفند ۹۴ پرداختند. ايشان با انتقاد از کساني که از يک سال و نيم قبل درصدد انتخاباتي‌کردن فضاي کشور برآمده‌اند گفتند: اين موضوع به مصلحت کشور نيست، زيرا وقتي فضاي رقابت و تعارضات انتخاباتي اصل مي‌شود، مسائل اصلي به حاشيه مي‌رود و اين به نفع مردم و کشور نيست اما اکنون زمان طرح برخي نکات انتخاباتي فرا رسيده است.

برخي در طول انقلاب تلاش کردند انتخابات به تاخير بيفتد، اما نتوانستند

رهبر انقلاب، مسئله‌ انتخابات را بسيار مهم و مظهر حضور و اعتماد مردم و نماد مردم‌سالاري ديني و واقعي در ايران خواندند. ايشان افزودند: به دليل همين اهميت بي‌بديل، برگزاري انتخابات در ايران در ۳۷ سال گذشته، به هيچ علتي و در هر شرايط سخت و دشواري، حتي يک روز به تأخير نيفتاده است البته برخي سياست‌بازان در مقاطعي در اين زمينه تلاش کردند اما جلوي آنها گرفته شد.

حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي با اشاره به تبليغات بي‌وقفه‌ آمريکا و عواملش ضد انتخابات در ايران خاطرنشان کردند: آنها در همه‌ دوران رژيم طاغوت حتي يک بار به انتخابات فرمايشي و نمايشي، اعتراض نکردند و اکنون هم به رژيم‌هاي ديکتاتور و وراثتي منطقه، هيچ اعتراضي نمي‌کنند اما ايران را با وجود ده‌ها انتخابات کاملاً مردمي و واقعي، مدام در معرض تبليغات منفي قرار مي‌دهند.

چرا برخي با طرح دغدغه هاي دروغين انتخاباتي اعتماد مردم را خدشه دار مي کنند؟

حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي با تأکيد بر سالم‌بودن همه‌ انتخابات ۳۷ سال گذشته افزودند: انتخابات در ايران، با معيارهاي متعارف بين‌المللي نيز از سالم‌ترين و بهترين انتخابات است اما متأسفانه عده‌اي در داخل در اقدامي غلط در سلامت انتخابات خدشه وارد مي‌کنند و حتي از قبل از انتخابات از تقلب و دغدغه‌ ناسالم‌بودن انتخابات حرف مي‌زنند. رهبر انقلاب حضور پرشور ملت در همه‌ انتخابات ۳ دهه‌ اخير را نشانه‌ اعتماد به نظام دانستند و افزودند: چرا عده‌اي با طرح دغدغه‌هاي دروغين و مباداگويي‌هاي بي‌مبنا، اين اعتماد را خدشه‌دار مي‌کنند؟

بديهي است که در موضوع سلامت انتخابات مراقبت‌هاي شديدي به عمل مي‌آيد

حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي افزودند: بديهي است که در موضوع سلامت انتخابات مراقبت‌هاي شديدي به عمل مي‌آيد و به کسي اجازه‌ چنين کارهايي داده نمي‌شود پس تکرار اين حرف‌ها با چه هدفي صورت مي‌گيرد؟ ايشان در بحث مراقبت از سلامت انتخابات، به نقش قانوني و مؤثر شوراي نگهبان اشاره کردند و افزودند: از بزرگ‌ترين برکات شوراي نگهبان اين است که مراقب هرگونه خطا و اشتباه است که البته دستگاه‌هاي ديگر هم در اين زمينه فعال هستند.

مراقبت از رأي هر ايراني، «واجب شرعي و اسلامي» است​

رهبر انقلاب در تبيين سلامت انتخابات پس از انقلاب خاطرنشان کردند: البته در برخي انتخابات ها گزارش‌هايي در مورد اشکال در انتخابات وجود داشت که دستور بررسي دقيق داده و معلوم شد آن‌گونه نبوده است، ضمن اينکه گاه در گوشه و کنار، مشکلاتي و تخلفاتي نيز وجود داشته اما هيچ‌کدام در نتيجه‌ انتخابات مؤثر نبوده است.

رهبر انقلاب، رأي مردم را به معناي واقعي کلمه «حق‌الناس» خواندند و تأکيد کردند: مراقبت از رأي هر ايراني، «واجب شرعي و اسلامي» است و هيچ کس حق ندارد در اين امانت خيانت کند ضمن اينکه «نتيجه‌ آراي» مردم نيز مظهر کامل حق‌الناس است و همه بايد در مراقبت و دفاع از آن تلاش کنند.

ايستادگي در برابر ابطال انتخابات 88 نمونه اي از دفاع از حق الناس است

رهبر انقلاب ايستادگي در مقابل اصرار عده‌اي براي باطل اعلام‌شدن نتيجه‌ انتخابات ۸۸ را نمونه‌اي از صيانت از نتايج آراي ملت و دفاع از حق‌الناس برشمردند و افزودند: ۴۰ ميليون نفر با حضور پرشور، به ميدان آمدند، نتيجه‌ انتخابات نيز هرچه بود ما به‌طور کامل از آن دفاع مي‌کرديم، همچنان‌که در همه‌ انتخابات ديگر نيز پشت نتايج آراي ملت هرچه باشد مي‌ايستم و اجازه‌ خدشه در آن را نمي‌دهم.

شوراي نگهبان چشم بيناي نظام در انتخابات است

رهبر انقلاب با اشاره به حرف‌هاي بي‌منطقي که در باب انتخابات درباره‌ وزارت کشور و شوراي نگهبان زده مي‌شود تأکيد کردند: شوراي نگهبان چشم بيناي نظام در انتخابات است و در همه‌ دنيا، چنين نهادي با اسم‌ها و عناوين متفاوت وجود دارد.

نظارت استصوابي شوراي نگهبان در انتخابات بخشي از حق الناس است

ايشان افزودند: نظارت شوراي نگهبان در انتخابات، استصوابي و مؤثر است و اين نظارت بخشي از همان حق‌الناس است و بايد آن را رعايت و حفظ کرد.

رهبر انقلاب با تأکيد بر ضرورت احراز صلاحيت‌ها در انتخابات افزودند: شوراي نگهبان مراقبت مي‌کند که اگر به علت برخي کوتاهي‌ها، افراد بي‌صلاحيت، به‌عنوان نامزد وارد عرصه‌ انتخابات شدند، جلويش را بگيرد و اين حق قانوني، منطقي و عقلي شورا است.

لزوم انسجام ملت و پرهيز از دودستگي

حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي حضور پرشور مردم در انتخابات را ضامن حفظ کشور خواندند و افزودند: جمهوري اسلامي به شرط وحدت و انسجام ملت و پرهيز از دودستگي، بدون ترديد شامل نصرت الهي شده و بر همه‌ دشمنان پيروز خواهد شد.Header