Header Header
۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۳
كدخبر: ۹۵۹۱۰
اين روزها به برکت مراسم عزاداري امام‌حسين عليه‌السلام هرکدام از اهالي خانه که از مجلس عزا برمي‌گردند دست پر و با چند ظرف غذا به خانه وارد مي‌شوند و گاهي هرکدام به نيت ديگري هم غذايي نذري در دست دارند.نگهداري غذاي نذري راه و رسم و فوت‌و‌فن خاص خودش را دارد چون اين غذاها در حجم زياد پخته مي‌شوند و مراحل آماده‌سازي آنها ممکن است از روزها قبل صورت گرفته باشد و در روز موعد، صرفا اجزاي غذا باهم ترکيب شده باشند احتمال فاسدشدن آنها هم بيشتر از غذاهاي ديگر است، بنابراين براي مصرف آنها بايد توجهات ويژه‌اي به خرج دهيد.
ما امروز چند پيشنهاد قابل تأمل براي نگهداري اين غذاها داريم و يک پيشنهاد فوق ويژه براي کساني که علاقه فراواني به نذري دادن دارند و چون گمان مي‌کنند از عهده‌اش برنمي‌آيند از اين فيض محروم مي‌شوند.

حواستان به آسايشگاه‌ها باشد
اگر شما باني برگزاري يک مراسم هستيد و غذايي که پخته‌ايد بيشتر از اندازه‌اي است که محاسبه کرده بوديد، برنج و خورش را بدون ريختن در ظرف يکبار‌مصرف، يعني بدون مخلوط کردن آنها با هم، در قابلمه‌هايي مناسب بريزيد و به آسايشگاه سالمندان يا مراکز نگهداري از کودکان بي‌سرپرست يا مراکزي مانند اينها که حتما از غذاي سالم شما استقبال مي‌کنند، ببريد. تا جايي که مي‌توانيد در کنار غذا از ماست به جاي سالاد استفاده کنيد و دوغ را هم جايگزين نوشابه کنيد. سعي کنيد از مصرف ظرف‌هاي پلاستيکي و فومي خودداري کنيد. از اطرافيان، همسايه‌ها و دوستان و نزديکانتان هم بخواهيد که براي گرفتن غذاي نذري‌شان ظرفي همراه خود بياورند تا هم هزينه‌ها و هم مضرات مصرف و بازيافت نشدن اين ظروف به‌عهده شما نباشد.

طمع نداشته باشيد
درست دقايقي بعد از اينکه غذاي نذري را به دست‌تان دادند، تصميم بگيريد که مي‌خواهيد با اين غذا چه کنيد؟ معمولا غذاهاي نذري را در ظرف‌هاي فوم و پلاستيک مي‌کشند و داغ بودن غذا ممکن است طعم پلاستيکي و نفتي‌مانندي را به غذا منتقل کند و نگهداري آنها براي 2 تا 3 روز اصلا کار درستي نيست. اگر گمان مي‌کنيد تا روز بعد، مصرفي براي غذاهاي نذري نداريد، از انبارکردن غذا در يخچال پرهيز کنيد چون هم غذا کيفيتش را از دست مي‌دهد و هم ممکن است به غذايي ناسالم تبديل شده باشد. اگر در راه رسيدن به خانه عابران يا کارگران و کودکان کار را ديديد، مي‌توانيد غذا را به آنها بدهيد. حتي گاهي ممکن است گرفتن يک ظرف غذا براي يک خانواده 3 تا 4نفره کافي باشد. اگر که متبرک بودن غذاي عزاداري اباعبدالله مدنظر باشد، خوردن و چشيدن از يک غذا براي تبرک جستن کفايت مي‌کند. همسايه‌ها هم گزينه مناسبي براي دادن غذاهاي نذري هستند، قبل از اينکه کليد را داخل در خانه بچرخانيد، يک يا 2 غذا را براي آنها ببريد.

زود تصميم بگيريد
يادمان باشد قرار است اسراف نکنيم و نمي‌خواهيم يک غذاي نذري را که زحمات فراوان و همينطور هزينه قابل‌توجهي براي تهيه آن انجام شده است، روانه سطل زباله کنيم. از طرف ديگر نبايد با مصرف خوراکي‌هايي که مدتي طولاني مانده‌اند سلامت خود را به خطر بيندازيم و مسموم شويم. رطوبت، گرما و هواي گرد و خاکي بيش از هرچيز ديگري مي‌توانند غذا را فاسد کنند. اگر غذاي نذري را براي نگهداري به منزل آورديد، بلافاصله آن را از ظرف يکبار مصرف خارج کنيد و داخل يک ظرف شيشه‌اي يا مناسب که در آن به خوبي بسته مي‌شود و هوا نمي‌کشد، بريزيد. بهتر است براي گرم کردن غذا هم از شعله گاز استفاده کنيد و بايد بدانيد که هرگز نبايد غذاهاي نذري را با ظرف پلاستيکي يا فومي آن داخل مايکروويو قرار دهيد چون با اين کار مقدار فراواني مواد مضر را همراه با هر قاشق از غذا، وارد بدنتان مي‌کنيد. کيفيت غذاهاي نذري و يا حتي خانگي، مخصوصا غذايي که اصل آن برنج باشد، بعد از فريزکردن و يخ زدن به‌شدت کاهش پيدا مي‌کند. پس تا جايي که مي‌توانيد از قراردادن غذاها در فريزر خودداري کنيد يا اينکه نهايتا آنها را ظرف 2 تا 3 روز مصرف کنيد.

پلو دو دَمه يا غذاهاي بازيافته در خانه
پلوي 2دَمه يک نمونه از غذاي بازيافته است که معمولا در آشپزخانه کدبانوهايي که از سليقه و انصاف بيشتري برخوردارند، بعد از يک مراسم مهماني بزرگ با غذاهاي باقيمانده به‌دست مي‌آيد. گاهي که مقداري چلو و خورش باقي مي‌ماند، کدبانوي ايراني آنها را با هم مخلوط مي‌کند و به‌صورت غذايي تازه دم مي‌کند. اين غذا را «پلو دو‌دَمه» مي‌نامند و معمولا قورمه‌سبزي و قيمه براي پلوهاي دودمه مناسب‌تر از هر خورش ديگري هستند. پلو و خورش را با هم مخلوط کنيد و با دَم‌کني و شعله پخش‌کن روي شعله ملايم گاز بگذاريد. مقدار کمي آب هم در اطراف و کف قابلمه بريزيد، چند‌دقيقه بعد از اينکه پلو دم‌کشيد، غذا آماده است. مي‌توانيد آن را با مقدار ترشي و سالاد نوش‌‌جان کنيد. گاهي اگر خورش غذاي نذري را خورده‌ايد و صرفا برنج آن باقي‌مانده است، مي‌توانيد با برنج آن و ترکيب آن با مقداري تخم‌مرغ و ماست و زعفران يک ته‌چين خوشمزه طبخ کنيد.

Header