Header Header
۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۳
كدخبر: ۹۶۴۶۷
همه ثروتش را به خیریه میبخشد.
در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی " ITV" بریتانیا با اشاره به برخی شایعات مبنی بر مخالفت 3 فرزندش با بخشش ثروت خانوادگی 70 میلیارد پوندی به خیریه گفت فرزندانش نه تنها با این تصمیم مخالف نیستند بلکه به صرف شدن آن برای بهبود وضعیت زندگی فقرا در جهان افتخار می کنند.

بیل گیتس و "ملیندا"  همسرش صاحب یک بنیاد خیریه به نام " بیل و ملیندا گیتس" هستند و تصمیم دارند 70 میلیارد پوند ثروت شان را پس از مرگ در اختیار این خیریه قرار دهند.

بیل و ملیندا صاحب سه فرزند "جنیفر" 20 ساله، "روری" 17 ساله و "فب " 14 ساله هستند.

بیل گیتس گفت فرزندانش از نزدیک در جریان فعالیت های خیریه بنیاد او هستند و با سفر به اقصی نقاط دنیا در جریان فعالیت های خیریه این بنیاد برای ریشه کن کردن فقر و کمک به فقرا قرار گرفته اند و به همین خاطر به خوبی دلیل این تصمیم والدین شان را می دانند.

"جنیفر" فرزند بزرگ بیل و ملیندا دانشجوی سال دوم در دانشگاه استنفورد است و دو فرزند دیگر آنها مشغول تحصیل در دبیرستان بوده و در کنار پدر و مادرشان در حومه سیاتل واشنگتن زندگی می کنند.

بیل گیتس گفت که فرزندانش به اندازه کافی آموزش دیده اند و می توانند آینده زندگی خود را تامین کنند و نیازی به ارثیه خانوادگی شان ندارند.

او گفت به نفع فرزندانش نیست که صاحب چنین ثروت هنگفتی شوند و آنها باید با توانایی های خودشان آینده و رویاهای خود را بسازند.

گیتس در این مصاحبه گفت که هیچ گاه کیف پولی به همراه ندارد. 
او همچنین اعتراف کرد که حمام های بی مصرف و زیاد خانه شخصی اش و پروازهای بی شمارش با جت شخصی  به دور دنیا نوعی " اسراف " بوده است.

گیتس تاکید کرد که در 16 سال گذشته و از زمان تاسیس شرکت مایکروسافت بیش از 30 میلیارد دلار از درآمدهای این شرکت را صرف امور خیریه کرده است.

او گفت در اثر این سرمایه گذاری ها هم اکنون آمار مرگ و میر کودکان در دنیا از 12 میلیون کودک در سال به 6 میلیون مورد کاهش یافته است. او گفت تا سال 2030 این آمار به نصف (3 میلیون کودک ) کاهش خواهد یافت.

بیل و ملیندای 52 ساله موسس یک بنیاد خیریه هستند که هدف آن ارتقای آموزش و بهداشت اقشار فقیر در اقصی نقاط جهان به ویژه در کشورهای فقیر است.

Header