Header Header
۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۱
كدخبر: ۹۶۵۲۲
موفقیت فقط چیزی نیست که بدست می آورید، بلکه باوری است که دارید

شما اگر باور و اعتقاد درستی نداشته باشید هر عادت خوبی هم که داشته باشید شبیه به درست کردن رودخانه با سطل ها آب است، چند سطل پر از آب لازم است تا یک رودخانه داشته باشیم؟ قطعا تا آخر عمرمان هم با سطل در رودخانه آب بریزیم رودخانه درست نمیشود پس باید برای تشکیل یک رودخانه ریشه ای مسئله را حل کنیم، ریشه ای برای موفقیت مان تلاش کنیم و «باور» هایمان را درست کنیم.

مهم نیست آنچه که باورش کردید درست یا اشتباه باشد… ذهن شما تاثیرات واقعی اش را بر شما خواهد گذاشت.

 توجه کنید: چند ثانیه راجع لواشک و قره قروت ترشِ ترش فکر کنید… چه اتفاقی افتاد؟ بزاغ ذهان تان تحریک شد؟ انگار واقعا لواشک ترش خوردید؟

اما شما فقط تـــصـــورش کردید و چون هنگام تصور رنگ و لعاب به تصویر ذهنی تان دادید، ذهن شما آنرا واقعی پنداشته و تاثیرات حقیقی بر روی شما گذاشت. آیا متوجه این حقیقت بسیار مهم شدید که چه تاثیری افکار و باورهای منفی بر شما خواهند داشت؟

فرض کنید از همین تصاویر ذهنی نسخه منفی و مخرب آن راجع به خودتان، شخصیت تان، قابلیت هایتان و … داشته باشید؛ مطمئنا تاثیر آنرا بر روی خودتان، شخصیت تان و قابلیت هایتان خواهید دید.

میگویند «باورهایتان را تغییر دهید تا زندگی تان تغییر کند». می خواهیم با هم درباره چند اعتقاد کاربردی و اصلی برای موفقیت صحبت کنیم

1- سرنوشت را خودم می سازم

اگر تابه حال تلاش فراوانی کرده اید اما به رویاهایتان دست پیدا نکردید به راحتی پتانسیل آنرا دارید تا در دام اعتقاد افراد بازنده یعنی "شاید سرنوشت من اینه…” بیافتید.

شما باید کلمه سرنوشت را از فرهنگ لغاتتان حذف کنید. برای رسیدن به رویاهایتان یا راهی هست یا راهی خواهید ساخت. هیچ چیز دیگری نباید شما را از ادامه مسیر بازدارد.

هرچقدر بیشتر تلاش کنید، احتمال موفقیت و رسیدن به رویاهایتان را بیشتر میکنید.

پس، سرنوشت بی سرنوشت؛ این شما هستید که قلم داستان زندگی تان را در دست گرفتید… بهترین داستان زندگی را برای خودتان بنویسید.

 2- «من هر کاری برای دیگران انجام میدم، برای خودم است

افراد موفق و ثروتمند در اقدامی کاملا متحیر کننده در راه خدمت به مردم و کمک به دیگران به خودشان را کمک میکنند و راه موفقیت شان را هموار میکنند.

شما هرچقدر بیشتر به خودتان فکر کنید و درباره موفقیت خودتان فکر کنید موفقیت بیشتر از شما دور میشود.

در زندگی تان حتما چند فرد موفق را از نزدیک می شناسید. افرادی که به هرآنچه در زندگی خواستند رسیدند یا درحال رسیدن هستند… خواهید دید که این افراد، بدون چشم داشت همیشه هرکاری از دست شان بر بیایید برای دیگران انجام میدهند. از آقای بهروز فروتن، در سخنرانی دانشگاه آزاد پرسیدند که چرا با اینکه این همه مشغله کاری دارد، بدون هیچ چشم داشتی برای سخنرانی برای دانشجویان وقت گذاشته؟ پاسخ داد :‌ «من باور دارم تا روزی که به دیگران برای موفق شدن کمک کنم، من هم موفق میشوم.» 

اگر فروشنده هستید، شما فقط با کمک به دیگران میتوانید محصولی را بفروشید. وقتی به مشتری کمک کنید تا مشکل اش را برطرف کند، مشتری خودش از شما خرید میکند و فروش محصول هم برابر با پول است؛ پس نتیجه گیری؟

شما باید استراتژی تان خدمات رسانی و کمک به دیگران باشد تا در بلند مدت سود زیادی عاید شما شود.Header