Header Header
۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۷
كدخبر: ۹۶۵۲۴

اول-برای پول‌های خود هدف‌گذاری کنید.
اگر می‌خواهید شروع به پول جمع‌کردن کنید، باید هرچه سریع‌تر اولین قدم را بردارید. هدف‌های بخصوصی برای دریافتی سالیانه و درآمد خالص خود با احتساب مالیات روی کاغذ یادداشت کنید. زمانی که اهداف خود را یادداشت و موعدهای واقع‌گرایانه‌ای برای رسیدن به آنها مشخص می‌کنید، از بزرگ فکر کردن و به چالش کشیدن خود هراس نداشته باشید.

هرچقدر بزرگ تر فکر کنید، اشتیاق شما برای رسیدن به اهداف تان بیشتر خواهد شد. اولین دلیل اینکه اکثر مردم به آن چیزی که می‌خواهند نمی‌رسند این است که واقعاً نمی‌دانند چه می‌خواهند ! میلیونرها کاملاً با خود صادق بودند و می‌دانستند که به دنبال ثروت هستند و از همه مهم تر «چقدر؟» ثروت.

 2- کارت‌پستال بفرستید!

تشکر کردن انعکاسی از شخصیت والای شماست. در فیس‌بوک، توییتر یا اینستاگرام از یک دیگر تشکر نکنید! برای تشکر از طرف مقابل، کارت‌پستال بفرستید.

حال باید از خود بپرسیم که میلیاردها چه زمانی برای تشکر کارت‌پستال می‌فرستند و شما چه زمانی باید این کار را انجام دهید؟ زمانی که شخصی زادروز شما را به خاطر داشته است، یک مشتری به شما رجوع می‌دهد، شما را با رابط مهمی معرفی می‌کند یا لطفی در حق شما یا عضوی از خانواده شما می‌کند، از وی به این شیوه تشکر کنید.

اما تشکری صمیمانه و واقعی. به طوری که طرف مقابل احساس کند واقعا لطف بزرگی در حق شما انجام داده.

 3- نسبت به انتقادها دید مثبت داشته باشید

دلیل اینکه از بازخوردهای دیگران استقبال نمی‌کنیم و انتقاد طلب نیستیم، ترس از انتقادهاست. درصورتی‌که بازخورد برای یادگیری و دریافتن اینکه چه چیزی کارآمد است و چه چیزی سر جای خودش نیست کاملاً ضروری است. بازخورد دیگران به شما کمک می‌کند که بفهمید در راه درستی قدم برمی‌دارید یا خیر. پذیرای انتقادهای خوب و بد بودن عنصری مهم و حیاتی برای یادگیری و رشد به شمار می‌رود. به‌علاوه، انتقاد طلب بودن به شما این امکان را می‌دهد تا راه خود را تغییر دهید و شغل و تجارت تازه‌ای را تجربه کنید.

 اغلب میلیاردها موفق، قبل از آینه مخاطره‌هایی ناگوار ناگهان وارد زندگی آنها شوند، آنها را رهبری کرده‌اند. بازخوردها اطلاعاتی برای شما فراهم می‌آورد که موجب می‌شود در غالب آمدن بر هر مخاطره و ریسکی موفق باشید. 

 4- نبایدهایتان را فهرست کنید

میلیاردها فهرستی از نبایدها برای خود دارند! فهرستی روزانه از کارهایی که به‌هیچ‌وجه نباید انجام دهند، چراکه زمان آنها هدر می‌رود یا عادت‌های بدی به شمار می‌روند. این لیست باید شامل مواردی از این قبیل باشد: « بیشتر از یک ساعت در روز تلویزیون نگاه نکن. »، « امروز در خرید، هیجانی عمل نکن. »، یا اینکه « امروز بیش‌ازحد اراجیف نگو! »

تنها لیست کارهایی که باید انجام دهید شما را موفق نخواهد کرد. به همان نسبتی که می‌بایست برای انجام کارهای خود اهمیت قائل باشد، باید از انجام کارهایی که تمام مزایای یک لیست بایدهای خوب را از بین خواهد برد پرهیز کنید. در بررسی‌هایم دریافتم که میلیونرها با پشتکار و انجام دادن کارهای بخصوصی در روز و همچنین، انجام ندادن کارهای مشخصی در همان روز به موفقیت رسیدند.

 5- تماس گرفتن را فراموش نکنید

روزی 5 دقیقه عنایتی به تلفن داشته باشید. با همین پنج دقیقه تلفن زدن راه درازی را طی خواهید کرد.

 80 درصد از میلیاردها به ترتیب برای تبریک تولد، سلام و احوال پرسی و صحبت درباره وقایع زندگی نسبت به افراد تنگدست، 11 درصد، 26 درصد و 3 درصد بیشتر تلفن می‌زنند. کورلی تأکید می‌کند که این آمار و ارقام و جزئیات مهم هستند. چرا که همه این تماس‌ها شما را قادر می‌سازند که با دیگر افراد موفقیت محور رابطه برقرار کنید؛

هرچقدر که می‌توانید درباره روابط خود اطلاعات گردآوری کنید. هرچقدر درباره افرادی که با آنها رابطه دارید بدانید، مهمات بیشتری در انبار خود دارید تا شما را در ارتباط برقرار کردن با آنها یاری دهد.

 6- برای داشتن "هر دو” تفکر کرده و راهکار ایجاد کنید

تمرین کنید و برای داشتن "هر دو” تفکر کرده و راهکار ایجاد کنید. هر زمانی که برای هر چیزی جایگزین یافتید، از خودتان بپرسید چگونه می‌توانم هر دو را داشته باشم؟

میلیونرها هیچ‌وقت نمی‌گویند « یا این/ یا آن »، بلکه هر دو را می‌خواهند. چرا که می‌دانند از پس داشتن هر دو آنها برمی‌آیند. افراد تنگدست و اکثر افراد از کلاس فرهنگی متوسط بر این باورند که باید بین پول و دیگر جوانب زندگی یکی را انتخاب کنند و متعاقباً به این نتیجه می‌رسند پول در مقایسه با دیگر جوانب زندگی آن‌قدرها هم مهم نیست! اما میلیاردرها هر دو را می‌خواهند و به این فکرند که چه زمانی از دیگر جوانب زندگی به پول می‌رسند. افراد میلیاردر و موفق، هیچوقت فکر نمیکنند «تحصیلات یا کار کردن؟» آنها هردو را انتخاب میکنند و در هر دو موفق میشوند.

 7- لیاقت پولدار شدن را دارم!

شروع کنید و از خود بپرسید که چرا من نباید پولدار شوم؟ در قدم بعدی، بزرگ فکر کنید. میلیاردرها انتظارات بالایی از خود دارند و سعی میکنند خدماتی به دیگران ارائه دهند که در ازای آن پول دریافت کنند. هسته اصلی کارآفرینی نیز همین است : شما در ازای حل مشکلی که قبلا هیچکس راه حلی برای آن پیدا نکرده بود، از مشتری بابت قدردانی و تشکر پول دریافت میکنید. این دیگر بستگی به شما دارد چقدر پول میخواهید داشته باشید؟ پس خدمات تان را بیشتر و بهتر کنید.Header