Header Header
۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۷
كدخبر: ۹۶۵۴۰
لطفا 10 ثانیه ، فقط 10 ثانیه تصور کنيد داريد «لیمو ترش» یا لواشک مي‌خوريد.... ببینید دهانتون بزاق ترشح مي کند.

این تجربه به ما می گوید که چطور با 10 ثانیه  فکر کردن به لیمو ترش اینقدر بدن ما واکنش میدهد!! حال مقايسه کنيد که وقتي شما 10 دقیقه ،10 ساعت، 10 روز يا  10 سال به اتفاقات و مسائل منفی تمرکز مي کنيد يا ساعت‌ها عصباني هستيد يا استرس و اضطراب يا کينه در ذهن تون داريد، چه تاثیرات ویرانگری روی سیستم جسمي و روحي شما به جا می گذارد!!
 
و برعکس، شما اگر 10 ثانیه و 10 دقیقه، 10 روز یا 10 سال به مسايل مثبت و خوب فکر کنید، جسم و روح شما واکنش های مثبتي نشان می دهد و آنگاه سرشار از انرژي می شوید.

استراتژی لیموترش می گوید: یادتان باشد؛ تا افکار منفی به سراغتان آمد بدانید که اگر تا 20 ثانیه ادامه پیدا کنند، تیشه به ریشه ذهن خلاق و آینده نگر خود زده اید!! این خیلی خوب است که دائما از خودمان بپرسیم: انرژی بخش ترین فکري که باید بکنیم چیست؟ انرژی بخش ترین حرفایی که باید بزنیم چیست؟ و انرژی بخش ترین تصمیمی که اکنون باید اتخاذ نماییم کدام است؟


تجویز راهبردی:
ظرف هفته آینده از استراتژی لیموترش استفاده کنید با تجسم تصویر زیر:
خودتان را ده سال آینده تصور کنید که دارید در یک جمع بزرگ از موفقیت هایتان می گویید و مسیری که برای موفقیت طی کرده توضیح می دهید. 

وقتی شما چنین تمرین ذهنی را انجام می دهید، هم ذهن تان را به سمت هدف تان معطوف می کنید و مجبورید آن را شفاف کنید. هم مجبور می شوید به موانع به صورت مثبت فکر کنید چون دارید تصور می کنید که چگونه بر موانع فائق آمده اید. 

و در نهایت از لیموترش به خوبی استفاده می کنید. انرژی روانی و جسمانی خود را برای رسیدن به نقطه مطلوب فعال می کنید.


Header