Header Header
۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۳
كدخبر: ۹۶۸۳۷
رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق و دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین بعدازظهر امروز با وزیر خارجه ایران دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان بعدازظهر امروز (دوشنبه) میزبان سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق و رمضان عبدالله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی خواهد بود.

سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق که به منظور شرکت در کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در تهران به سر می‌برد، قرار است بعدازظهر امروز با ظریف دیدار و گفت‌وگو کند.

عمار حکیم و هیأت همراه روز گذشته نیز دیداری با رهبر معظم انقلاب داشت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از شکل‌گیری ائتلاف در میان گروه‌های شیعه عراق، آن را حادثه‌ای مهم خواندند و بر لزوم حفظ و تقویت پایه‌های این وحدت و نگاه پدرانه و آغوش باز به همه جریان‌ها و اقوام و مذاهب مختلف عراق تأکید کردند.

ظریف میزبان «حکیم» و «عبدالله» 

حکیم امروز در نشست خبری در محل سفارت این کشور در عراق با اشاره به دیدار روز گذشته‌اش با مقام معظم رهبری عنوان کرد: در دیداری که دیروز با حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای داشتیم این طرح را برای ایشان تشریح کردیم و ایشان نیز آن را مورد تأیید قرار دادند. اوضاع کنونی در صحنه عراق برای ایشان تشریح شد و مسائل و راهبردهای مختلف صحنه عراق با ایشان در میان گذاشته شد و ایشان نیز قدردانی خود را از حسن میزبانی ملت عراق در مراسم اربعین ابراز داشتند.

وی یادآور شد: ایشان تنها مراتب تشکر را ابراز نداشتند، بلکه اینکه تمام اقشار ملت عراق خانه‌های خود را به روی زائران باز کردند را اقدامی شگفت‌انگیز خواندند.

عمار حکیم در پاسخ به پرسشی درباره تأکید رهبر انقلاب در دیدار دیروز بر عدم اطمینان به آمریکا و اینکه شما چقدر این راهبرد را سرلوحه کار خود قرار می‌دهید؟ گفت: حضرت امام خامنه‌ای علاوه بر جایگاه سیاسی، جایگاه دینی خاصی در جهان اسلام دارند، ایشان مرجع عالیقدر و ولی فقیه هستند. سخنان ایشان مورد توجه قرار می‌گیرد و ایشان تجارب زیادی در دهه‌های گذشته در مورد نحوه تعامل با آمریکا دارند که در دیدار دیروز خود در این خصوص با ما سخن گفتند.

ظریف همچنین امروز بعدازظهر میزبان رمضان عبدالله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین که به تهران سفر کرده، خواهد بود.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی شنبه 20 آذر ماه با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف میزبان «حکیم» و «عبدالله» 

شمخانی در این دیدار اظهار داشت: مهم‌ترین اولویت جهان اسلام حمایت از آرمان فلسطین و آزادی قدس شریف است و هرگونه اقدامی که موجب ایجاد انحراف در مسیر مبارزه با رژیم صهیونیستی به عنوان اصلی‌ترین تهدید جهان اسلام شود، خیانت به مسلمانان جهان تلقی می‌شود.

وی با تقدیر از مواضع اصولی جهاد اسلامی فلسطین که در بیانیه 10 ماده‌ای اخیر این جنبش مورد تاکید قرار گرفت، عنوان کرد: هر راهبرد دیگری غیر از تداوم مقاومت در برابر رژیم کودک‌کش صهیونیستی حرکت به سمت سراب است.

رمضان عبدالله صبح امروز (دوشنبه) نیز با علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

منبع: فارس

Header