Header Header
۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۰
كدخبر: ۹۷۰۳۳
خطیب جمعه تهران خطاب به امریکا:
آیت الله محمد امامی کاشانی خطیب جمعه تهران در خطبه دوم خود با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در برجام «صداقت، امانت، تقوا و نظام اسلامی خود را نشان داد که براساس عقل و دین استوار است»، خطاب به آمریکا گفت: شما عهدشکن و قابل اعتماد نیستید.
آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه های نمازجمعه امروز تهران به تمدید تحریم های 100 ساله ایران از سوی آمریکا اشاره کرد و افزود: درباره تمدید تحریم ها مسئله را وارونه نشان دادند.    

وی تصریح کرد: ایران را 10 سال تحریم کرده و آن را تمدید کردند و سپس گفتند تمدید نقض توافق هسته ای نیست بلکه تمدید است.

امام جمعه موقت تهران با انتقاد از این رویه آمریکایی ها گفت: 10 سال تمدید تحریم ها تمام شده است و مجدد تحریم کرده اید آیا این به معنای تحریم نیست؟ آیا این نقض توافق هسته ای و  برجام نیست؟ اینکه یک امر بدیهی است و دنیا این را می گوید.

آیت الله امامی کاشانی خطاب به آمریکایی ها افزود: قرار نبود این کارها را انجام بدهید و قرار بود اگر چنین اتفاقی افتاد اوباما رئیس جمهور آمریکا آن را وتو کند ولی چرا از وتو خودداری کردید و چرا آن همه حرفی را که زدید آنها را رها کردید؟ این همه عهدشکنی و دروغ!

وی گفت: ولی جمهوری اسلامی ایران؛ صداقت، امانت و تقوای خودش را که براساس عقل و دین استوار است نشان داد و در تمام این مراحل راه صحیح را گفت و اعلام کرد که ما در برابر شما چنین می کنیم، دیدید که شما عهدشکن هستید و دیدید که شما قابل اعتماد نیستید.

امام جمعه موقت تهران افزود: دنیا بداند گردانندگان تبلیغات عده کمی هستند ولی شما چشم خودتان را باز کنید و ببینید چه کسی به حق و چه کسی باطل است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وضع جهان اسلام و منطقه اشاره کرد و گفت: بی سر و سامانی دنیا از دو نقطه دجال و سفیانی شروع می شود. 

آیت الله امامی کاشانی اظهار داشت: از احادیث معلوم می شود که دجال کافر و سفیانی مسلمان است و در کشورهای اسلامی است و دجال در جهان بوده و سفیانی در دست دجال است. 

آیت الله امامی کاشانی با بیان اینکه «سفیانی و دجال نمی دانیم چه کسانی هستند» گفت: حلب نقطه ای بود که در آن آمریکا و صیهونیست ها نفوذ کردند. به نظر می رسد دجال به آمریکا و صهیونیستها و سفیانی بر همین آل سعود، تکفیری ها و داعشی ها تطبیق می کند زیرا در این زمینه روایات زیادی داریم؛ آنها اسلام را وارونه معنا می کنند. 

وی به آزادی حلب اشاره کرد و گفت: مسلمانان در حلب بر کفر و دارودسته سفیانی ها و دجال پیروز شدند. 

خطیب جمعه تهران با اشاره به تعبیرهایی که بعد از آزاد شدن حلب عنوان می شد، گفت: آنها تعبیرهایی کردند که نشان می دهد دنیا چقدر تاریک است؛ آمدند در تلویزیونها با افتخار این تعبیرها را گفتند که حلب سقوط کرد. اگر تروریست ها کشور شما را می گرفت و بعد ارتش شما آن شهر را از دست آنها پس می گرفت آیا این شهر شما سقوط کرده است؟ حلب سقوط کرد یا اینکه حلب آزاد شد؟

وی افزود: داعشی ها در عراق برای 34 نفر حکم اعدام صادر می کنند بعد می گویند حکم اعدام از دادگاه شرعی کرکوک است. دادگاه شرعی اسمش را می گذارند؟ این اوضاعی است که الان داریم. 

آیت الله امامی کاشانی با بیان اینکه آنها با همان ظلم ها و وارونه کردن واقعیت ها و با همان الفاظ و دروغ پردازی ها می خواهند کار خودشان را پیش ببرند، گفت: ما باید در برابر آنها استقامت کنیم.

وی در ادامه ضمن تبریک به ارتش و مردم سوریه گفت: این پیروزی به علت مقاومت و ایستادگی است بنابراین فلسطین نیز برای پیروزی باید مقاومت کند. همانطوری که رهبر انقلاب در دیدار با رئیس جنبش اسلامی فرمودند فلسطین مساله اول جهان اسلام است و اینها با این حوادثی که ایجاد می کنند می خواهند فلسطین فراموش شود.

Header