Header Header
۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۵
كدخبر: ۹۷۰۶۴
با برنامه ریزی ایران خودرو، تولیدات مختلف ساخت این شرکت به صورت گسترده تر از قبل در بازار ارمنستان عرضه می شود.
در چارچوب اجرای این تصمیم نخستین نمایندگی ایران خودرو در ایروان پایتخت ارمنستان که کار رسمی آن فردا (جمعه) با حضور جمعی از مسئولان سفارت ایران و مقامات اقتصادی ارمنستانی آغاز خواهد، مدیریت اجرای این برنامه را برعهده دارد.
همچنین براساس برنامه اعلامی و در چارچوب اقدام های پیش بینی شده، محصولات مختلفی از جمله دنا، وانت آریسان و سورن برای عرضه در ارمنستان تدارک دیده شده است.

همزمان با گشایش نمایندگی ایران خودرو از دنا محصول جدید ایران خودرو نیز برای بازار ارمنستان رونمایی خواهد شد.
ایران خودرو که از چند سال پیش در ارمنستان حضور فعالی دارد، اکنون درصدد است با گشایش نمایندگی رسمی، سهم خود را در بازار این کشور افزایش دهد.
ارمنستان نیز با حدود 30 هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 استقلال یافت، با موقعیت راهبردی ویژه، از غرب با ترکیه، شمال گرجستان، شرق جمهوری آذربایجان (جمهوری قره‌باغ) و در جنوب ایران و جمهوری خودمختار نخجوان (جزئی از جمهوری آذربایجان) هم مرز است.

ارزش روابط اقتصادی سالانه دو کشور معادل سه میلیون و 250 هزار دلار است که سهم ایران سه میلیون دلار و سهم ارمنستان 250 هزار دلار برآورد می شود، در حالیکه قابلیت های بسیار زیادی برای افزایش وجود دارد و دو کشور نیز در صدد گسترش این همکاری ها و ورود به عرصه های تازه ای هستند.

آقتصاد انلاین

Header