Header Header
۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۹
كدخبر: ۹۷۱۵۰
امیر حیدری در رونمایی از طرح آمایش کویر:
فرمانده نیروی زمینی ارتش از استقرار تعدادی از یگان های این نیرو در کویر خبر داد و گفت: اگر دشمن بخواهد از شرق و شمال سواحل مکران تهدیدی علیه ما ایجاد کند، او را از پای در می‌ آوریم.
 به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری  اسلامی ایران در آیین رونمایی از طرح ملی آمایش دفاعی - امنیتی کویر و بیابان با رویکرد استقرار جمعیت از استقرار تعدادی از یکان های این نیرو در کویر خبر داد و گفت: کویر از نگاهی هم تهدید و هم فرصت است. در واقع برای کسانی که نتوانند از موهبت کویر استفاده کنند، یک تهدید محسوب می‌شود و شاید هم این تهدید بالقوه باشد که البته امکان تبدیل به فعل شدن را هم دارد.

 وی افزود: نیروی زمینی ارتش نگاهی همراه با فرصت  به کویر دارد و برای اینکه در جنگ احتمالی آینده صحنه نبرد را بتوانیم به دشمن تحمیل کنیم، با یک آمایش سرزمینی مناسب به تهدیدات پاسخ خواهیم داد و در پایداری امنیت نقش خواهیم داشت.

 امیر حیدری گفت: ما از کویر نمی‌ترسیم و کویر برای ما تهدید نیست زیرا توانسته ایم به این قدرت و اقتدار برسیم که اگر دشمن بخواهد از شرق و جنوب شرق کشور و شمال سواحل مکران تهدیدی را علیه ما ایجاد کند با آمایش سرزمینی در این مناطق، شرایط را بر دشمن تحمیل کرده و آنها را از پای در می‌آوریم.

 فرمانده نزاجا خاطرنشان کرد: در این آمایش جدید پنج یکان را در منطقه استقرار می‌دهیم که البته این کار بعد از ارائه آموزش‌های لازم و فراهم شدن ملزومات آن میسر ‌شده لذا اگر زمانی کویر برای کشور تهدید محسوب می‌شد، امروز برای نیروی زمینی ارتش کویر به یک فرصت تبدیل شده است.

Header