Header Header
۰۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲
كدخبر: ۹۷۳۹۴
با کم‌ترین آمادگی در مسابقات عمومی کشتی گرفتم
دارنده مدال طلای سنگین وزن کشتی فرنگی آسیا گفت: هر دایره‌ای که می‌بینم حالم بد می‌شود و فکر می‌کنم تشک کشتی است.

امیر قاسمی منجزی  درباره عملکردش در رقابت‌های عمومی کشتی فرنگی گفت:‌ پوستم کنده شد! یک ماه قبل از جام باشگاه‌های جهان آسیب‌دیدگی زانویم تشدید شد و در این مدت فقط 8-7 جلسه فیزیوتراپی کردم، اما خوشبختانه زانویم همراهی کرد و در این مسابقات نتیجه خوبی گرفتم.

وی ادامه داد: با توجه به آسیب‌دیدگی که داشتم و مشورتی که با پزشک کردم به من گفتند که می‌توانی در این مسابقات شرکت نکنی و با تأیید کمیسیون پزشکی مجوز مرحله نهایی را بگیری، اما دو روز قبل از مسابقات مسئولان به من گفتند که تحت هر شرایطی باید شرکت کنم.

دارنده مدال طلای سنگین وزن کشتی فرنگی آسیا تصریح کرد: آمادگی بدنی و شرایط خوب فیزیکی در سنگین وزن حرف اول را می‌زند؛ در حالی‌که من 45 روز بود که وزنه نزده بودم و به خاطر زانویم 50 روز ندویده بودم، اما با توجه به دستور کادر فنی با تمام وجود روی تشک رفتم و خوشبختانه نتیجه قابل قبولی گرفتم هر چند که با کمترین میزان آمادگی و حتی ناآمادگی روی تشک رفتم.

قاسمی خاطرنشان کرد: درحالی‌که به فینال رسیده بودم برای اینکه آسیب‌دیدگی زانویم تشدید نشود لباسم را پوشیدم و برای گرفتن اجازه عدم حضور در فینال نزد کادر فنی رفتم، اما دیدم که حریفم روی تشک است و نام من را صدا می‌زنند. با عجله و با بدن سرد روی تشک رفتم و در شرایطی که به هیچ عنوان آماده نبودم کشتی گرفتم و خوشبختانه برنده شدم.

وی افزود: در این دو ماه 5 بار در مسابقات دانشجویان جهان، جام باشگاه‌های جهان، دو فصل لیگ برتر و مسابقات عمومی روی تشک رفتم که فشار زیادی را متحمل شدم و خیلی سخت بود به طوری که هر دایره‌ای که می‌بینم حالم بد می‌شود و فکر می‌کنم تشک کشتی است.

دارنده مدال طلای سنگین وزن کشتی فرنگی آسیا درباره برنامه‌اش برای آینده گفت:‌ ابتدا باید در مرحله نهایی موفق شوم و تمام هدفم این است. امیدوارم نظر کادر فنی را جلب کرده باشم و برای حضور در مسابقات پیش رو به من اعتماد کنند. من هم تلاش می‌کنم که کم نگذارم و پاسخ خوبی به این اعتماد بدهم.

قاسمی خاطر نشان کرد: باید از منصور قاسمی، پسرعمویم که از دوران کودکی مربیگری من را بر عهده داشت و در این مسابقات نیز به خوبی من را هدایت و راهنمایی کرد تشکر کنم. راهنمایی‌های او حس نوستالوژیکی برای من داشت و بار دیگر خاطرات دوران کودکی‌ام زنده شد.

منبع: فارس

Header