Header Header
۰۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۴
كدخبر: ۹۷۳۹۷
زمان برگزاری سوپر لیگ هیچ خروجی برای این رشته ندارد
مربی سابق تیم ملی کاراته گفت: قطعاً بعد از برگزاری مجمع انتخابات، رئیس آینده این فدراسیون به دلیل بدهی این مجموعه دچار چالش جدی خواهد شد.
مهران بهنام‌فر  در پاسخ به این سوال که چرا بعد از 10 سال حضور پیاپی در ترکیب تیم مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان بازیکن و حتی دو سال به عنوان سرمربی تیم، حالا دیگر به همراه این تیم در سوپر لیگ حضور ندارید، گفت: تا روز قبل از آغاز مسابقات سوپر لیگ کاراته اسم من به عنوان سرمربی تیم نفت بود، اما با توجه به اینکه من کارمند شرکت پخش فرآورده‌های نفتی هستم،‌ مدیر عامل تیم عنوان کرد دو شغله محسوب می‌شوم و از حضورم در این تیم به عنوان سرمربی ممانعت به عمل آورد.

وی در ادامه، گفت: من اصلاً او را که یک فرد غیر ورزشی است، نمی‌شناسم. من زحمات زیادی برای تیم مناطق نفت‌خیز کشیده‌ام. سال‌ها به عنوان کاپیتان این تیم بوده‌ام، دو سال به عنوان سرمربی برتر تیم با جوانان گمنام انتخاب شد‌ه‌ام و زحمات زیادی برای موفقیت این تیم جوان کشید‌ه‌ام. امسال نیز با آرام فدایی تیم خوبی را در سوپر لیگ جمع کردیم، اما با تصمیماتی که گرفته شد حالا در کنار این تیم نیستم.

سرمربی سابق تیم مناطق نفت‌خیز جنوب، گفت: علی‌ رغم اینکه این تیم طی چند سال اخیر بازیکن بومی جذب می‌کرد، اما امسال چند بازیکن غیربومی و خوب جذب کردیم و این نقطه‌ قوت تیم ما است. در بخش کاتا هم تیم اراک را که امسال ملی‌پوش بودند را جذب کردیم. با تمام این شرایط این تیم امسال هم نتیجه خوبی در سوپر لیگ کسب خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برگزاری مسابقات لیگ در این فصل سودی برای کاراته دارد یا خیر، گفت: بارها و بارها در رابطه با این موضوع افراد زیادی اظهار نظر کرده‌اند، ما گفته‌ایم که برگزاری لیگ در حال حاضر هیچ خروجی ندارد، تنها نکته مثبتی که برگزاری این رقابت‌ها دارد؛ این است که فقط از لحاظ مالی به بازیکنانی که یک مقدار دغدغه مالی دارند، کمک می‌کند. بارها و بارها گفته‌ایم این لیگ باید از خردادماه استارت بخورد تا در خدمت تیم ملی باشد، اما کسی گوش شنوا ندارد. اگر لیگ در زمانی که ما گفته‌ایم برگزار می‌شد بازیکنان نیز می‌توانستند آماده‌تر در اردوی تیم ملی حضور داشته باشند،‌ اما با توجه به تمام صحبت‌هایی که مطرح شد، سرپرست فدراسیون آمد، لیگ کاراته را در زمانی برگزار کرد که سودی برای کاراته نداشته و ندارد.

بهنام‌فر در ادامه صحبت‌های خود در مورد تغییر محل برگزاری مسابقات، گفت: فکر می‌کنم تنها کاری که سرپرست فدراسیون کاراته انجام داده تغییر مکان برگزاری مسابقات لیگ است که محل برگزاری را به استادیوم آزادی منتقل کرده است. قطعا هزینه‌هایی که در فدراسیون کاراته پرداخت نمی‌شود در آینده گریبا نگیر رئیس منتخب خواهد شد و بعد از انتخابات ریاست فدراسیون کاراته، رئیس آینده دچار چالش جدی خواهد شد.

مربی سابق تیم ملی کاراته در ادامه صحبت‌های خود، عنوان کرد: ما این اتفاقات را تجربه کرده‌ایم و شاهد بودیم که پس از برکناری روسای سابق فدراسیون؛ بازیکنان موفق به دریافت بسیاری از طلب هایشان نشده‌‌اند. امیدوارم که کاراته‌کاها‌ی ملی پوش طی چند روز آینده قبل از اینکه طباطبایی از این فدراسیون برود طلب‌های خود را دریافت کنند و مثل طلب هایی که ما در دوران قهرمانی از مسئولان فدراسیون داشتیم به دست فراموشی سپرده نشود. به نظرم هر رئیس و سرپرستی در برهه‌ای که مسئول است یا نباید قول‌ بدهد یا اینکه وقتی قول داد باید عمل کند و اگر دست‌ نیافتنی است از شعار پرهیز کند.
منبع: فارس

Header