Header Header
۰۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۳
كدخبر: ۹۷۵۲۸
رئیس دانشگاه پیام نور عنوان کرد
رئیس دانشگاه پیام نور کشور گفت: سال گذشته بیش از ۱۰۶ طرح عمرانی نیمه تمام در راستای صرفه جویی و افزایش بهره وری در دانشگاه پیام نور به بهره برداری رسید و در دهه فجر امسال نیز تلاش می کنیم ۱۰۰طرح عمرانی دیگر به بهره برداری برسانیم.
 دکتر علی اصغر رستمی ابوسعیدی در دومین نشست علمی و هم اندیشی اقتصاد مقاومتی که در دانشگاه پیام نور برگزار شد، بیان کرد: دانشگاه پیام نور در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی اقدامات ارزنده ای انجام داده که در این راستا افزایش شرکت های دانش بنیان، ساماندهی نیروی انسانی، راه اندازی تلویزیون تعاملی(IPTV) و راه اندازی شبکه آزمایشگاهی (شاپنا) از مهمترین اقدامات دانشگاه پیام ‌نور در راستای اقتصاد مقاومتی است.

رستمی ابوسعیدی اضافه کرد: این دانشگاه با توجه به داشتن حدود ۷۰۰ هزار دانشجو، ۴ هزار عضو هیئت علمی و ۱۰ هزار کارمند، بزرگترین خانواده دانشگاهی دولتی کشور است و با این جمعیت می تواند نقش بسیار سازنده ای در راستای اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور یادآور شد: در طول یک سال گذشته ۳۰ شرکت دانش بنیان جدید به جمع این شرکت‌ها در دانشگاه پیام‌نور اضافه شده اند.

وی خاطرنشان کرد: ساماندهی نیروی انسانی یکی از این مواردی است که با تغییراتی که در چارت دانشگاه لحاظ شد، در زمینه چابک سازی نیروی انسانی دانشگاه صورت گرفت که نوعی صرفه جویی است. در این راستا بایستی کارهای ارزشمندی انجام دهیم و فرهنگ سازی کنیم چرا که سرنوشت کشور در دانشگاه رقم می‌خورد.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید یک حالت درون گرایی و برون زایی داشته باشد، افزود: این دانشگاه در راستای تجاری سازی کارهای خوبی انجام داده که از جمله می توان به تلویزیون تعاملی IPTV اشاره کرد.

وی گفت: علاوه بر اینکه با راه اندازی IPTV در تجاری سازی کار خوبی انجام گرفته است، شعار "کتاب همراه، کلاس همراه، استاد همراه” دانشگاه پیام نور نیز تحقق یافت.

رستمی ابوسعیدی با تشریح طرح های اجرا شده از محل صرفه جویی‌های صورت گرفته بیان کرد: سال گذشته ۳۵۰ میلیارد ریال از محل صرفه‌جویی‌ها برای اتمام پروژه های نیمه تمام دانشگاه هزینه شد.

وی "شاپنا" را یکی دیگر از اقدامات ارزنده این دانشگاه در راستای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و یادآور شد: راه اندازی شبکه آزمایشگاهی دانشگاه پیام نور(شاپنا) از اقدامات مهم دیگر دانشگاه است که در تلاش هستیم آن را به شبکه آزمایشگاهی وزارت علوم متصل کنیم.

 رستمی با اشاره  به آزمون های آنلاین ( paper lees) دانشگاه در راستای صرفه جویی اظهار کرد: حذف کاغذ از سیستم مکاتبات اداری و نیز برگزاری آزمون های انلاین گامهای موثری در راستای اقتصاد مقاومتی و صرفه جویی منابع  صورت گرفته و دانشگاه پیام نور در این زمینه نیز پیشرو می باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

Header