Header Header
۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰
كدخبر: ۹۷۶۷۴
علی ربیعی:
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد سالمندان تحت پوشش مراکز نگهداری را ۳۶ هزار نفر عنوان کرد و از افزایش حقوق مستمری بگیرانی که حداقل را دریافت می کنند، برای سال آتی خبر داد.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی ربیعی همزمان با آغاز سال نوی  میلادی با حضور در کلیسای گئورگ مقدس از خانه سالمندان این کلیسا نیز بازدید کرد. در این بازدید با سالمندان این کلیسا نیز دیدار و گفتگو کرد و با اهدای شاخه گل سال نو میلادی را به آنها تبریک گفت.

در این دیدار شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور و رییس مرکز امور زنان ریاست جمهوری نیز حضور داشت.

ربیعی در حاشیه این بازدید  در جمع خبرنگاران گفت: سنت ١١٠ ساله ارامنه در خیر جمعی ارزشمند است و این در حالی است که در ایران هم این سنت به یکهزار سال می رسد. روح و فرهنگ ایرانی روحیه تعامل است و در ایران ادیان مختلف با سازگاری در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

وی با اشاره به سالمندی جمعیت گفت: جمعیت کشور در حال سالخوردگی است و باید تدابیری برای این موضوع اندیشیده شود. تلاش می کنیم با حمایت از خانواده ها آنها بتوانند از سالمند خود در خانه نگهداری کنند.

وی تاکید کرد: برای حمایت از سالمندان، در کنار کار فرهنگی باید کار اقتصادی هم کرد، به طوریکه بتوانیم نیازهای این گروه سنی را در جامعه تامین کنیم. برای همین تصمیم گرفتیم وسایل حرکتی را برای سالمندان در اختیارشان بگذاریم.

۳۶ هزار نفر در مراکز نگهداری سالمندان بهزیستی نگهداری می شوند

ربیعی تعداد سالمندان تحت پوشش مراکز نگهداری را ۳۶ هزار نفر عنوان کرد و از افزایش حقوق مستمری بگیرانی که حداقل را دریافت می کنند، برای سال آتی خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برنامه پنجساله ششم توسعه کشور گفت: افراد پشت نوبت مستمری در این برنامه تحت پوشش قرار می گیرند.

ربیعی همچنین از تهیه اندام مصنوعی برای سالمندان خبر داد و گفت: ردیف بودجه ای برای این امر پیش بینی شده است. همچنین غربالگری بیماری آلزایمر از تهران شروع شده است.

بر اساس این گزارش  کلیسای سورپ گئورگ یا کلیسای گئورگ مقدس در تهران مربوط به اواخر دوره صفوی است. این کلیسا در خیابان وحدت اسلامی(شاهپور) در بازارچه قوام الدوله واقع شده است. این اثر در تاریخ ۱۹ تیر ۱۳۵۷ با شماره ثبت ۱۶۲۱ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

این کلیسا در آغاز (۱۷۹۵–۱۷۹۰ میلادی) به صورت نمازخانه‌ای ساده بود و در ۱۲۱۴ خورشیدی (۱۸۳۵ میلادی) تبدیل به کلیسا شد و پس از بازسازی در ۱۲۶۱ خورشیدی (۱۸۸۲ میلادی) به صورت فعلی اش درآمده است.

منبع: خبرگزاری مهر

Header