Header Header
۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴
كدخبر: ۹۷۷۲۴
استانداری نجف اشرف از افزایش تدابیر امنیتی در این استان با هدف منع نفوذ مجدد عناصر تروریستی تکفیری داعش خبر داد.
«لؤی الیاسری» استاندار نجف اشرف در گفت‌وگو با شبکه «ان.آر.تی» کردستان عراق، از تشدید تدابیر امنیتی در این استان خبر داد.

الیاسری گفت که دستورات به ایست‌های بازرسی و نیروهای مستقر در نجف اشرف داده شده که همه خودروهای دولتی و غیردولتی یا وابسته به الحشد الشعبی یا هر نهاد دولتی دیگری بازرسی شود و دستوراتی دیگر نیز برای منع نفوذ [داعشی‌ها] داده خواهد شد.

استاندار نجف گفت: نفوذی‌ها[ی داعش] قصد داشتند با خودروهای مملوء از موشک و مواد منفجره از نوع سی.4، داخل شهر شوند و غیرنظامیان را هدف بگیرند.

روز گذشته پنج تروریست داعشی در جنوب استان نجف در شمال محله قادسیه پس از برخورد به ایست بازرسی، با نیروهای عراقی درگیر شدند و خود را منفجر کردند.

استاندار نجف تأکید کرد که دولت محلی در نجف عزم خود را جزم کرده که گام‌هایی امنیتی بردارد که نتیجه آن تقویت امنیت و ثبات آن و جلوگیری از نفوذ تروریست‌هاست و با هر کسی که بخواهد با امنیت مردم بازی کند با مشت آهنین برخورد خواهد شد. 

داعش روز گذشته مدعی شد که بیش از 100 نفر را در این حمله، کشته و زخمی کرده است اما منابع عراقی تعداد کشته‌ها را شش و تعداد مجروحان را بیش از 10 نفر اعلام کردند.
منبع: فارس


Header