Header Header
۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴
كدخبر: ۹۷۸۵۰
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از راه‌اندازی سامانه پرداخت مستقیم در سیستم بانکی خبر داد.
رضا رحمانی عصر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی که در استانداری مرکزی برگزار شد با اشاره به وضعیت پرداخت اعتبارات از سوی بانک‌ها به واحدهای بزرگ و کوچک اقتصادی اظهار داشت: با راه‌اندازی سامانه پرداخت مستقیم، بانک‌ها به هر واحد اقتصادی که بخواهند اعتبارات و تسهیلات پرداخت کنند در لیست این سامانه ثبت می‌کنیم.

وی افزود: در هر کجا که بانک‌ها بخواهند پرداخت کنند مشکلی وجود ندارد، طرح سامانه پرداخت مستقیم یارانه ندارد بلکه یک بسته با سود 18 درصد است که با صرف‌نظر از چک برگشتی، بدهی مالیاتی و یا بدهی صورت شاخص‌های مالی زیر 1 میلیارد تومان در سامانه ثبت می‌شود.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نقش مثبت سفر هیئت وزیر صنعت، معدن و تجارت در گشایش بسیاری از مشکلات استان صریح کرد: روند پرداخت‌های بانک‌های استان به واحدهای صنعتی به وضعیت مطلوبی رسیده است.

رحمانی ادامه داد: برای حمایت از واحد‌های کوچک از تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر استاندار با وزیر صنعت، معدن و تجارت و هچنین اعضای کارگروه در راستای اقدامات مربوط به حوزه اقتصاد مقاومتی سپاسگذاریم.

وی با بیان اینکه در تصویب احکام مربوط به صنعت و تجارت در برنامه ششم توسعه نمایندگان استان هم همراه هستند خاطر‌نشان کرد: در کل کشوارزیابی‌هایی داریم که امروز نیز این نشست می‌تواند مدلی باشد که مؤثر واقع شود.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: با توجه به تلاش وزیر صنعت، معدن و تجارت مهم‌ترین مشکل واحدهای بزرگ واگذار شده به عنوان نقطه عطفی در صنعت مرتفع شده است.
منبع: تسنیم

Header