Header Header
۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸
كدخبر: ۹۷۸۵۳
عضو کمیسیون صنایع مجلس:
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: دولت باید برای افزایش رونق اقتصادی و تولید جلوی واردات واگن از خارج را بگیرد.
سیدمهدی مقدسی ظهر امروز در نشست اقتصاد مقاومتی استان مرکزی که با حضور وزیر صنعت در استانداری مرکزی برگزار شد: مدیریت در بخش کارکردی و عملکردی صنعت باید به‌شکلی ای باشد که بخش سیاست از این حوزه جدا باشد و رونق تولید و اقتصادی به دغدغه اساسی و اصلی این بخش تبدیل شود.

وی افزود: سهامداران شرکت‌ها و مراکز بزرگ تولیدی وصنعتی خود را از این حوزه مهم کنار کشیده‌اند بنابراین نیاز است برای پیشرفت و افزایش تولید در این بخش از ظرفیت این بخش بهره‌برداری و استفاده لازم انجام شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تهیه 2هزار واگن شهری در برنامه ششم برای کشور تصویب شده و تعدادی واگن مورد برای حمل و نقل و باری و مسافر در کشور نیاز است که باید دولت تصمیم نهایی را بگیرد و در خصوص وادارت واگن به کشور ایستادگی کند چراکه کشور دارای ظرفیت قابل توجهی در بخش تولید واگن است.

مقدسی افزود: مسئول و متولی اصلی صنعت به سبب آشنایی و آگاهی از ظرفیت‌های تولیدی داخل کشور در برابر واردات واگن ایستادگی می‌کند که نیاز است مسئولان برای افزایش رونق اقتصادی و تولید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

وی اضافه کرد: در قرارداد تولید خودرو علاوه بر افزایش تولید و انتقال فناوری به داخل کشور به صادرات نگاه ویژه صورت گرفته است که نیاز است در زمینه تولید و صادرات واگن نیز این مهم اجرایی شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس به نگاه قوه مقننه به موضوع تولید و صنعت در برنامه ششم اشاره کرد و گفت: مجلس حمایت از تولید و صنعت در برنامه ششم توسعه را در دستور کار خود قرار داده است و در تصویب بودجه و تصویب لوایح باقی مانده این قانون نیز به این بخش توجه ویژه می کند.

وی ادامه داد: نمایندگان استان مرکزی از وزیر صنعت و معدن انتظار دارند نشستی با سهامداران و وزرای دیگر برگزار کند و زمینه اجرا شدن مصوبات نشست های اقتصاد مقاومتی این استان را فراهم کند چراکه اجرایی شدن مصوبات اقتصاد مقاومتی این استان زمینه ایجاد اشتغال و جذب 5هزار نفر را در واحدهای صنعتی استان ایجاد می‌کند.
منبع: تسنیم

Header