Header Header
۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۵
كدخبر: ۹۷۹۱۲
جبهه النصره در ادغام گروه‌های تروریستی دیگر در ادلب شکست خورد تا المحیسنی سعودی هم اعتراف کند که تکفیری‌ها هیچ پایگاهی در میان مردم ندارند.
 در پی تشدید درگیری میان گروه‌های تروریستی مختلف که هر کدام به یک طرف خارجی وابسته‌اند، جبهه النصره تلاش‌های گسترده‌ای برای ادغام این گروه‌های تروریستی در ادلب انجام داده است که البته هیچ نتیجه‌ای نداشته است.

سرکردگان جبهه النصره تحت پرچم القاعده برای سرعت بخشیدن به پروژه ادغام گروه‌های تروریستی در یکدیگر تلاش می‌کنند، اما در اولین گام با مخالفت گروه تروریستی احرار الشام روبرو شدند، این در حالی است که گروه‌های تروریستی موافقت خود را با رهبری «ابوعمار العمر» سرکرده احرارالشام در تشکل جدید و اینکه «ابومحمد الجولانی» فرمانده فتح‌الشام(جبهه النصره ) سرکرده نظامی آن باشد، اعلام کرده بودند.

جبهه النصره یا فتح الشام از ادغام گروه‌های تروریستی استقبال کرده و آنچه فتوای طالبان علم خوانده می‌شود، بر ضرورت پیشبرد این طرح تروریستی تاکید کرده است.

سخنگوی گروه تروریستی فتح‌الشام از طریق صفحه خود در تلگرام گفته است امضا‌کنندگان این توافق، از فرماندهان گروه‌های مسلح از جمله ابوعیسی الشیخ فرمانده گروه موسوم به صقورالشام خواسته‌اند به تشکل جدید بپیوندند، ولی ما در زمینه پیوستن وی شکست خوردیم.

سخن از ادغام گروه‌های تروریستی در ادلب با افزایش حوادث امنیتی در حومه ادلب همزمان شده است که نشان دهنده تشدید درگیری میان گروه‌های تروریستی است، گروه‌هایی که سند توقف درگیری را با نظارت روسیه و ترکیه امضا کرده‌اند و گروه‌هایی که از این توافق مستثنی شده‌اند یعنی جبهه تروریستی النصره یا همان فتح‌الشام.

به طوری که برهه اخیر شاهد ترور شماری از سرکردگان گروه‌های تروریستی و انفجار مقرهای برخی گروه‌ها با کمربندهای انفجاری بود، در درگیری‌های اخیر، 42 تروریست النصره از جمله چند سرکرده رده اول آنها به هلاکت رسیدند، این گروه‌ها همدیگر را به خیانت متهم می‌کنند.

گروه تروریستی موسوم به «کتیبه التوحید و الجهاد» که با فتح‌ الشام بیعت کرده است، به مواضع تروریست‌های احرارالشام در روستایی در حومه ادلب حمله کرده که در نتیجه آن درگیری‌های شدیدی میان دو طرف رخ داد و به کشته و زخمی شدن شماری از اعضای دو طرف منجر شد، در ادامه درگیری‌هایی میان تروریست‌های جبهه النصره و احرارالشام در شهرک تلمنس در حومه جنوب شرقی ادلب رخ داد و دو گروه به بازداشت شماری از اعضای یکدیگر دست زدند.

صدای تیراندازی و درگیری‌ها مهمترین ویژگی‌های این روزهای گروه‌های تروریستی در ادلب است، آنها یکدیگر را به خیانت و جنگ برای قدرت متهم می‌کنند و وضعیت آنها به حدی آشفته شده است که عبدالله المحیسنی تروریست مشهور سعودی معروف به قاضی شرعی جبهه النصره رسما به شکست تلاش‌ها برای ادغام گروه‌های تروریستی اعتراف کرده و گفته است این شکست دلایل متعددی دارد، اما گروه‌های احرارالشام و جبهه النصره مسئولیت کامل آن را برعهده دارند و النصره با تمام شروط  احرارالشام موافقت کرده از جمله ابومحمد الجولانی فرمانده النصره از فرماندهی تشکل جدید صرف نظر کرده است، ولی احرارالشام شروط دیگری قرار داده است.

تروریست سعودی به اهمیت ادغام گروه‌های تروریستی در یکدیگر در حالی اشاره کرده که تلاش‌های مکرر وی برای تحقق این مسئله شکست خورده است. المحیسنی همچنین اذعان کرده است که«مردم(مناطق تحت اشغال تروریست‌ها) از ایست‌ها و موانعی که آنها ایجاد کرده و وضعیت قضایی از هم گسیخته و تعدد گروه‌ها(تروریستی) خسته شده‌اند، هزاران جوان، جهاد را رها کرده و ما پایگاه مردمی را به سبب یکدندگی گروه‌ها از دست داده‌ایم».
منبع: تسنیم

Header