Header Header
۰۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۷
كدخبر: ۹۷۹۴۱
وزیر سابق ورزش و جوانان با بیان اینکه نه تنها با عینک، بلکه حتی با تلسکوپ هم نمی‌توان نشانه‌ای از بهبود وضعیت اشتغال جوانان را مشاهده کرد، گفت: رفتار شعار گونه بر جایگاه جوانان مشکلی را در جامعه و اقتصاد کشور حل نخواهد کرد.
محمد عباسی وزیر سابق ورزش و جوانان در نشست هم‌اندیشی جوانان انقلابی ایران طی سخنانی گفت: حضور جوانان در عرصه اجرایی کشور، مولد شادابی و عرصه‌ای برای ظهور توانمندی هاست. با این حال شاهد بی‌توجهی به راهکارهای دلسوزانه رهبری عزیز در توانمندسازی مردم در اقتصاد ازجمله سیاست‌های ابلاغی ایشان در اصل 44 قانون اساسی است. مساله بند دوم اصل 43 قانون اساسی که همه ارکان نظام را به ایجاد زمینه های اشتغال افرادی که توان آن را دارند اما از ابزار لازم برخوردار نیستند از موارد مغفول نظام برنامه‌ریزی در کشور است.

وی در ادامه گفت: موضوع اشتغال جوانان تنها یک موضوع اقتصادی نیست بلکه جنبه اعتبار اجتماعی آنان برای اینکه اثر بخش باشند مهم‌تر است. توجه به اشتغال و متعاقبا اعتبار جوانان است. متاسفانه هم اکنون نرخ بیکاری جوانان به 30 درصد رسیده است. بنابراین نه تنها با عینک، بلکه حتی با تلسکوپ هم نمی‌توان نشانه‌ای از بهبود وضعیت اشتغال جوانان را مشاهده کرد. "

دبیر مجمع مشورتی جوانان انقلابی ایران در ادامه افزود:  "مسئله تامین مسکن جوانان موضوع دیگری است که باید بطور جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی با انتقاد از ناتوانی دولت در این زمینه گفت: وقتی نگاه مردمی در اداره کشور باشد در عرض چند سال بیس از یک میلیون واحد مسکن برای کم درآمدها با انسجام آنان در تعاونی‌های مسکن مهر آماده می‌شود اما اگر نگاه اشرافی بر نظام اجرایی حاکم باشد این کارها مزخرف .

وی در خصوص ادعای دولت مبنی بر عدم توانایی تامین منابع لازم برای وام ازدواج جوانان اظهار داشت : "زمانی که سخن از ازدواج جوانان آن‌هم در حد وام 3 میلیون تومانی مطرح می‌شود، خزانه خالیست. سوال اصلی اینجاست که آیا برای سه برابر شدن اعتبارات جاری دولت در همین فاصله محدویتی نیست؟ چرا در مخارج این‌چنینی دولت که می‌شود در هزینه‌های مانند حقوق‌های نجومی و ریخت و پاش‌های دیگر هرینه گردد صرفه‌جویی نمی‌شود؟ رفتار شعار گونه بر جایگاه جوانان مشکلی را در جامعه و اقتصاد کشور حل نخواهد کرد. جوانان کشور ما آماده نقش آفرینی در کشور با محوریت دانایی و بصیرت خود هستند. باید از این ظرفیت در اداره کشور استفاده شود. همچنین تحقق اقتصاد مقاومتی با حضور و نقش آفرینی جوانان امکان‌پذیر خواهد بود".

عباسی در پایان تاکید کرد: مقام معظم رهبری، جوانان با بصیرت و انقلابی را میدان داران عرصه بصیرت نامیده اند. این رویکرد مقام معظم رهبری باید مولد گفتمان و جهش رویکردی در میان مسئولین و در خصوص توجه به جوانان و ظرفیت‌های آنها باشد. در شرایطی که دشمن به تقابل بی وقفه خود با انقلاب اسلامی ادامه می‌دهد، جوانان انقلابی ایران خودباختگی در برابر استکبار را نمی‌پسندند ."

Header