Header Header
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۱
كدخبر: ۹۷۹۴۵
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بر استحکام رابطه با برزیل تاکید کرد و گفت: ایران شریکی مناسب برای همکاری با برزیل در منطقه است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، محمد جواد ظریف روز یکشنبه در آیین دریافت رونوشت استوارنامه آزاره دو (Azarreddo) سفیر جدید برزیل در ایران، این مطلب را مطرح کرد.
وی با اشاره به علاقمندی ایران برای توسعه روابط با برزیل، ظرفیت های همکاری بین دو کشور را گسترده برشمرد.
وزیر امورخارجه ایران با اشاره به مزیت های موجود در ایران از جمله نیروی انسانی ماهر، انرژی و سطح مناسب قیمت ها، جمهوری اسلامی ایران را شریک مناسبی برای همکاری در عرصه های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری و بانکی با برزیل در منطقه دانست.

**سفیر برزیل: تنها به دنبال صادرات نیستیم
در این دیدار، سفیر برزیل ضمن برشمردن زمینه های مختلف همکاری آن کشور با جمهوری اسلامی ایران در عرصه روابط دو جانبه، بویژه همکاری در بخش انرژی از جمله نفت، گاز و پتروشیمی، بر نقش مثبت ایران در ایجاد صلح و ثبات در منطقه تاکید کرد.
وی افزود: در عرصه توسعه روابط بین دو کشور برزیل تنها به دنبال صادرات به ایران نیست، بلکه مایل به واردات بویژه نفت و حامل های انرژی از ایران می باشد.
آزاره دو به برگزاری موفقیت آمیز کمیسیون مشترک اقتصادی بین دوکشور اشاره کرد و افزود: برزیل ایران را به عنوان یک شریک مطمئن در منطقه برگزیده است.
به گزارش کانال تلگرامی سخنگوی وزارت امورخارجه، سفیر برزیل با اشاره به دعوت قبلی همتای برزیلی ظریف برای سفر وی به آن کشور، مجددا دعوت وزیر امور خارجه برزیل را مطرح کرد.

منبع: ایرنا

برچسب ها: ایرنا
Header