Header Header
Header Header
اقدام شنیع
وقتی صحبت‌های بتول سلطانی توی گوشت باشد و دختری هم در پادگان اشرف داشته باشی آن وقت متوجه می‌شوید که یک پدر پشت این سیم‌خاردارها چه می‌کشد.
Header Header
خبرنامه
Header Header
روزنه
رهبر معظم انقلاب در ديدار مسئولان و کارگزاران نظام تشريح کردند
نگویید نمی گذارند، چرا که این حرف که در دوره های قبل نیز گفته می شد ، قابل قبول نیست و باید با استفاده از امکانات موجود، حتی لحظه ای را برای کار و تلاش از دست نداد.حرکت های خود را براساس اصول انقلاب تنظیم کنید و با پرهیز از حاشیه سازی و حاشیه پردازی، بر حل مشکلات مردم، متمرکز شوید.
رهبر معظم انقلاب در دیدار صدها نفر از اساتید دانشگاه‌های کشور:
رهبر انقلاب اسلامی به یک دغدغه مهم درخصوص پیشرفت های علمی کشور اشاره کردند و گفتند: مهمترین نگرانی این است که نهضت علمی کشور که پس از سالها زحمت و مجاهدت و حرکت در مسیری سخت، به نیمه راه رسیده است، دچار وقفه یا توقف شود.
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار خانواده‌های معظم «شهیدان هفتم تیر و شهیدان شهر تهران»:
آنها به دروغ حوادث عراق را جنگ شیعه و سنی می نامند اما این جنگ، جنگ تروریسم با مخالفان تروریسم، جنگ دلبستگان به اهداف امریکا و غرب با طرفداران استقلال ملتها و جنگ انسانیت با بربریت و وحشیگری است.
آیت الله جوادی آملی:
نه ملت مسلمان و متديّن عراق آرام مي‌نشينند نه دوستان و علاقه‌منداني که حاضرند از شرق و غرب عالم بدون دخالت دولت‌ها و دخالت در کشورها آنها را از امور معنوي و دعا و صلاح و صداد کمک بکنند؛ داعشی ها بدانند بدانند عراق براي آنها يک گورستان عمومي خواهد بود.
اخلاق سیاسی در سیره شهید بهشتی
روحانی همه جا می‌تونه بره به شرط این که علم اون رو داشته باشد نه این که تکیه‌اش به علوم حوزوی باشه
«داعش در راه کربلا»‌، «داعش موصل را گرفت»، «داعش: هدف کربلا و نجف است»، «داعش از موصل به صلاح‌الدین»، «فراخوان داعش برای پیشروی به سمت بغداد»، «زنگ خطر داعش را جدی بگیرید»، «داعش و فتنه بزرگ: آیا کربلا در خطر است؟». این تیترها و بیش از دو هزار تیتر دیگر ظرف چهار روز در رسانه‌های ایران و پیامک‌هایی که گوی سبقت را از هم می‌ربودند، با نام داعش به ثبت رسید...
رهبر معظم انقلاب:
رهبر معظم انقلاب با تأکید بر این که خود عراقی ها، قادر به مقابله با آتش افروزی و از بین بردن آن هستند افزودند: ما با دخالت آمریکاییها و دیگران در مسائل داخلی عراق بشدت مخالفیم و آن را تأیید نمی کنیم زیرا معتقدیم دولت و ملت عراق و مرجعیت دینی این کشور توانایی تمام کردن این فتنه را دارند و ان شاء الله آن را تمام خواهند کرد.
«آژانس شیشه‌ای»‌، «به رنگ ارغوان»، «نفوذی» و «قلاده‌های طلا» از جمله آثار سینمایی ایران هستند که ماموران اطلاعات نقش تاثیرگذاری در آن‌ها دارند.
رهبرانقلاب درسالگرد ارتحال امام(ره):
آن اقتداری که ناشی از زور و غلبه و سلاح باشد در اسلام و در شریعت اسلامی و مکتب امام معنا ندارد. اما در مقابل قدرت مشروع نباید کسی سینه سپر کرده و قهر و غلبه کند. اگر چنین کاری کرد اسم او فتنه است. این ‌آن نسخه جدیدی است که امام به ادبیات سیاسی عالم این فصل مهم را افزود.
حسن روحانی:
رئیس جمهور گفت: همانطور که در سازمان ملل اعلام کردیم، با خشونت و افراط و تروریزم در منطقه و جهان می جنگیم و مبارزه می کنیم.

امام(ره) چگونه از حادثه پانزده خرداد مطلع شدند؟

بعد از نزدیک به دو ماه در یازدهم مرداد 1342 امام را به منزلی در قیطریه آورده و در آنجا تحت نظر قرار می‌دهند. در همین روز است که امام از واقعۀ پانزده خرداد مطلع می‌شود.
امروز قطعاً كمترين انتظار امام خميني از ما، كه مدعي پيروي از آن پيشواي بزرگ هستيم، اينست كه بداخلاقي‌ها و اختلافات و منازعات را كنار بگذاريم
ایشان خاطرنشان کردند: دشمنان اسلام بعد از پدید آمدن جمهوری اسلامی توطئه های خود را علیه اسلام شدیدتر و پیچیده تر کردند.
مقام معظم رهبری در دیدار امیر کویت:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (دوشنبه) در دیدار شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح - امیر کویت - و هیأت همراه، افزودند: بر همین اساس جمهوری اسلامی ایران همواره بدنبال روابط سالم با همسایگان خود در خلیج فارس بوده است و اکنون نیز همین سیاست را دنبال می‌کند.
رهبر انقلاب در بازدید از مجموعه صنعتی مپنا و دیدار با کارگران:
رفتارهای غیرمنطقی قلدرهای جهان در مقابل جمهوری اسلامی تابعی از ضعف و قدرت ماست و هر جا روی پای خود بایستیم و قوی شویم آنها مجبورند که مؤدبانه و منطقی برخورد کنند.
رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس:
حضرت آیت الله خامنه ای، تنها راه حل مشکلات کشور را اقتصاد مقاومتی و پرهیز از چشم دوختن به بیرون از مرزها دانستند و گفتند: من از همه کسانی که در بخش های مختلف ابتکار و حرکت دارند، دفاع صمیمانه و واقعی می کنم اما معتقدم، علاج مشکلات در درون کشور است.
پرسشها و دغدغه‌های مردم، علاقه‌ها، دلاوری‌ها و دلواپسی‌های آن‌ها راهگشای همیشگی مسئولان کشور و به خصوص نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.
عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: من نامه‌ای تهیه کردم که به امضای ده نفر از اعضای شورای نگهبان رسید و به رئیس جمهور وقت (احمدی‌نژاد) ارسال شد. در این نامه به صراحت آمده بود که ما شما را تا زمانی رئیس جمهور مشروع می دانیم که نسبت به ولایت فقیه و اختیارات قانونی وی تمکین داشته باشی.
حضرت آیت الله خامنه ای:
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه مذاکرات باید ادامه یابد و چارچوب آن هم موضوع هسته ای است، خاطرنشان کردند: مذاکره کنندگان کشورمان هیچ حرف زوری را نباید از طرف مقابل قبول کنند و روابط آژانس بین المللی انرژی اتمی با ایران نیز باید بصورت متعارف و غیرفوق العاده باشد
«مديريت جهادي» غايت خود را اثبات «کارآمدي دين در اداره جامعه» مي بيند و کارگزار اجرايي تحقق «الگوي اسلامي ايراني پيشرفت» است
رهبر معظم انقلاب در اجتماع عظیم و پر شور زائران مناطق عملیاتی دفاع مقدس
عامل اصلی سربلندی و عزت یک ملت در میان ملتها و همچنین در طول تاریخ، مجاهدت و تلاش آن ملت در عرصه های مختلف علمی، اقتصادی و تعاون اجتماعی و از همه مهمتر در عرصه آمادگی برای جانفشانی است. بزرگترین درس انقلاب اسلامی به ملت ایران این بود که نشان داد، راه رسیدن به آرمانهای بلند، مجاهدت و جانفشانی و ایستادگی بر سر این آرمانها است.
مطالبی که گفته شد باید بصورت گفتمان و باور عمومی درآید که لازمه آن هم تبیین منطقی و عالمانه این مسائل، به دور از زیاده روی های گوناگون و با زبان خوش است.
با پيروزي انقلاب اسلامي، مرحوم حجت الاسلام سيداحمد خميني، به عنوان مشاور و محرم اسرار امام(ره) در جريان بيشتر وقايع قرار مي گرفت و مسئوليت انتقال آن به حضرت امام (ره) را برعهده داشت
در هر صورت، چه استفاده آگاهانه و چه نا آگاهانه از این تمثال در این شرایط و با این موضوع در این برنامه امری اشتباه و کج سلیقگی ای آشکار بوده است
رهبر معظم انقلاب در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم تبریز:
کاری که وزارت خارجه و مسئولان دولتی ما شروع کردند ادامه پیدا خواهد کرد و ایران نقض قرار نمی‌کند، اما اکنون هم می‌گویم که فایده‌ای ندارد و بجایی نخواهد رسید. آمریکا با اصل انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی و پرچمی که شما مردم بلند کردید، دشمن است.
تحقق عيني اهداف انقلاب بيش از هر چيز به همدلي، اخلاص، خودباوري، رشد فکري و علم و تجربه مديريتي در سطوح گوناگون جامعه نياز دارد
بیانات مهم رهبر حکیم انقلاب در دیدار پر شور هزاران نفر از مردم قم
اگر امریکایی ها در موضوعی اقدام نمی کنند، علت آن، ناتوانی آنها است و نه عدم دشمنی. آنها گفتند اگر می توانستیم تار و پود صنعت هسته ای ایران را جدا می کردیم اما نمی توانیم. آری، آنها نمی توانند چون ملت ایران اراده کرد، روی پای خود بایستد و ابتکار و توانایی خود را به میدان بیاورد.مذاکرات اخیر، هم دشمنی امریکا را نشان داد و هم ناتوانی آنها را.
كشور ما پتانسيل‌هاي لازم براي انجام غني‌سازي با غناي بالاي 20 درصد را در اختيار دارد و ما براي تامين سوخت كشتي‌هاي خود به اورانيوم با غناي بيش از 60‌درصد نياز داريم كه با توجه به هزينه بالاي سوخت‌هاي فسيلي ما نيز بايد از انرژي پاك و كم‌هزينه هسته‌اي برخوردار باشيم
انتشار اولين كتاب الكترونيكي تعامل+ فايل كتاب
پيامبر اعظم صلي الله عليه و آله، «انسان كامل» است. سه امر مهم و رفيع نبوت، رسالت و امامت در وي جمع است. ايشان از جهت ارتباط با جامعه بشري و داشتن وظيفه هدايت و به كمال رساندن انسان‌ها، رسول است و از جهت ارتباط خاصش با خداوند عالم، ولي است و نبوت ايشان، رابط ميان اين دو مقام رفيع است.
رئیس دیوان عدالت اداری:
حجت الاسلام محمد جعفر منتظری گفت: یکی از مصیبت ها در دوره گذشته این بود که آقای رئیس جمهور محترم به مردم دروغ می گفت و قانون را علناً زیر پا می گذاشت.در دوره گذشته قانون گریزی و قانون ستیزی وجود داشت و این موضوع باعث می شد وقتی مردم وضعیت را می دیدند به کسی اعتماد نکنند.
Header Header
Header
سرمقاله
Header
یادداشت
Header
رو در رو
Header
طرح و طنز
طنز/ 20 سال بعد، محتوای مناظرات انتخاباتی

طنز/ 20 سال بعد، محتوای مناظرات انتخاباتی

با توجه به انجام مناظرات انتخاباتی در رسانه ملی پیش​بینی می​شود 20 سال بعد برگزاری مناظرات تغییرات جالبی داشته باشد.
کاریکاتور/ دولت در دست تعمیر!

کاریکاتور/ دولت در دست تعمیر!

محسن رضایی در اتاق بازرگانی:نهاد دولت را به تعمیرگاه می بریم و از بالا تا پایین آن را تعمیر می کنم.
نامزدبازی انتخاباتی

نامزدبازی انتخاباتی

شهرام شکیبا
فرهنگ مهم تر است یا مرغ

فرهنگ مهم تر است یا مرغ

سیدعبدالجواد موسوی
از «هلو» تا «سیب‌زمینی» در انتخابات یازدهم

از «هلو» تا «سیب‌زمینی» در انتخابات یازدهم

شهرام شکیبا
Header
وب نوشت
Header