حضرت آیت الله خامنه ای:
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه مذاکرات باید ادامه یابد و چارچوب آن هم موضوع هسته ای است، خاطرنشان کردند: مذاکره کنندگان کشورمان هیچ حرف زوری را نباید از طرف مقابل قبول کنند و روابط آژانس بین المللی انرژی اتمی با ایران نیز باید بصورت متعارف و غیرفوق العاده باشد
خبرنامه
روزنه
«مديريت جهادي» غايت خود را اثبات «کارآمدي دين در اداره جامعه» مي بيند و کارگزار اجرايي تحقق «الگوي اسلامي ايراني پيشرفت» است
رهبر معظم انقلاب در اجتماع عظیم و پر شور زائران مناطق عملیاتی دفاع مقدس
عامل اصلی سربلندی و عزت یک ملت در میان ملتها و همچنین در طول تاریخ، مجاهدت و تلاش آن ملت در عرصه های مختلف علمی، اقتصادی و تعاون اجتماعی و از همه مهمتر در عرصه آمادگی برای جانفشانی است. بزرگترین درس انقلاب اسلامی به ملت ایران این بود که نشان داد، راه رسیدن به آرمانهای بلند، مجاهدت و جانفشانی و ایستادگی بر سر این آرمانها است.
مطالبی که گفته شد باید بصورت گفتمان و باور عمومی درآید که لازمه آن هم تبیین منطقی و عالمانه این مسائل، به دور از زیاده روی های گوناگون و با زبان خوش است.
با پيروزي انقلاب اسلامي، مرحوم حجت الاسلام سيداحمد خميني، به عنوان مشاور و محرم اسرار امام(ره) در جريان بيشتر وقايع قرار مي گرفت و مسئوليت انتقال آن به حضرت امام (ره) را برعهده داشت
در هر صورت، چه استفاده آگاهانه و چه نا آگاهانه از این تمثال در این شرایط و با این موضوع در این برنامه امری اشتباه و کج سلیقگی ای آشکار بوده است
رهبر معظم انقلاب در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم تبریز:
کاری که وزارت خارجه و مسئولان دولتی ما شروع کردند ادامه پیدا خواهد کرد و ایران نقض قرار نمی‌کند، اما اکنون هم می‌گویم که فایده‌ای ندارد و بجایی نخواهد رسید. آمریکا با اصل انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی و پرچمی که شما مردم بلند کردید، دشمن است.
تحقق عيني اهداف انقلاب بيش از هر چيز به همدلي، اخلاص، خودباوري، رشد فکري و علم و تجربه مديريتي در سطوح گوناگون جامعه نياز دارد
بیانات مهم رهبر حکیم انقلاب در دیدار پر شور هزاران نفر از مردم قم
اگر امریکایی ها در موضوعی اقدام نمی کنند، علت آن، ناتوانی آنها است و نه عدم دشمنی. آنها گفتند اگر می توانستیم تار و پود صنعت هسته ای ایران را جدا می کردیم اما نمی توانیم. آری، آنها نمی توانند چون ملت ایران اراده کرد، روی پای خود بایستد و ابتکار و توانایی خود را به میدان بیاورد.مذاکرات اخیر، هم دشمنی امریکا را نشان داد و هم ناتوانی آنها را.
كشور ما پتانسيل‌هاي لازم براي انجام غني‌سازي با غناي بالاي 20 درصد را در اختيار دارد و ما براي تامين سوخت كشتي‌هاي خود به اورانيوم با غناي بيش از 60‌درصد نياز داريم كه با توجه به هزينه بالاي سوخت‌هاي فسيلي ما نيز بايد از انرژي پاك و كم‌هزينه هسته‌اي برخوردار باشيم
انتشار اولين كتاب الكترونيكي تعامل+ فايل كتاب
پيامبر اعظم صلي الله عليه و آله، «انسان كامل» است. سه امر مهم و رفيع نبوت، رسالت و امامت در وي جمع است. ايشان از جهت ارتباط با جامعه بشري و داشتن وظيفه هدايت و به كمال رساندن انسان‌ها، رسول است و از جهت ارتباط خاصش با خداوند عالم، ولي است و نبوت ايشان، رابط ميان اين دو مقام رفيع است.
رئیس دیوان عدالت اداری:
حجت الاسلام محمد جعفر منتظری گفت: یکی از مصیبت ها در دوره گذشته این بود که آقای رئیس جمهور محترم به مردم دروغ می گفت و قانون را علناً زیر پا می گذاشت.در دوره گذشته قانون گریزی و قانون ستیزی وجود داشت و این موضوع باعث می شد وقتی مردم وضعیت را می دیدند به کسی اعتماد نکنند.
رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با انتقاد از استعفای نمایندگان برخی شهرستان‌ها گفت: استعفا و خالی کردن صندلی مجلس را به مصلحت کشور نمی‌دانم و هیچ‌کس این‌جور اقدامات را تایید نمی‌کند.
زمامدار موظف است استيضاح از خود را قانون تلقى كند و به پاسخ دادن و قبول به خطا حاضر شود و زمامدار اسلامى بايد هر گونه اتهام به ظلم و اغراض را كه از طرف مردم به او داده مى شود بر طرف سازد
رهبر انقلاب در دیدار اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی:
حضرت آیت الله خامنه ای همه مسئولان کشور به ویژه وزیران آموزش عالی و بهداشت و درمان را موظف کردند همه تلاش خود را بکار گیرند تا چرخه پیشرفت علمی کشور کند نشود و هر روز توسعه و سرعت بیشتری یابد.
پاسخ رهبر حکیم انقلاب به نامه تبریک رئیس جمهور
روحانی: بی‌شک این موفقیت، حاصل عنایات حق و رهنمودهای رهبری عالیقدر نظام و حمایت بی‌دریغ ملت ایران بوده است و توفیق نهایی نیز دراین مسیر در گرو تداوم ارشادات جنابعالی و حمایت و یاری مردم شریف و صبور ایران خواهد بود.
اين شخصيت پرمدارا در سياست داخلي، وقتي پاي حراست از مرزها و منافع کشور در سطح بين المللي و سياست خارجي به ميان مي آمد، تحت هيچ شرايطي مصالح کشور و تماميت ارضي آن را با چيز ديگري معامله نمي کرد
محورهای بیانات رهبر حکیم انقلاب در جمع ۵۰ هزار فرمانده بسیجی
فرانسه روزی انگلیس را به خاطر اینکه وابسته به آمریکاست اجازه نداد وارد بازار مشترک با اروپا شود که این مایه اعتبار فرانسه شد. آن روز فرانسه در مقابل آمریکا ایستاد و انگلیس را اجازه نداد وارد بازار مشترک اروپا شود. حالا همان کشور دولتمردانش نه فقط در مقابل آمریکا بلکه در مقابل صهیونیست های نحس نجس می روند ابراز تواضع می کنند...
تكليف "شعار مرگ بر آمريكا" را روش دولتمردان آمريكائي در مذاكراتي كه با هيأت ايراني خواهند داشت و از طريق برخوردي كه با واقعيت‌هاي موجود در روابطشان با ايران خواهند كرد، روشن خواهد نمود
رهبر انقلاب در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان:
رهبر معظم انقلاب در ديدار با دانشجويان با تاكيد براينكه مذاكرات ايران و 1+5 صرفا در موضوع هسته‌اي است، بيان داشتند:‌ همانطور که در مشهد هم گفتم، به مذاکره خوشبین نیستم ولی باذن الله از این مذاکرات ضرری هم نمی‌کنیم و این تجربه، ظرفیت فکری ملت ما را بالا خواهد برد؛ اگر مذاکرات به نتیجه برسد که چه بهتر ولی اگر نتیجه نگرفتند معنایش این باشد که کشور باید روی پای خودش بایستد.
برخی از «امام علی شناسی های» قبل از انقلاب شخصیتی افراطی و تندرو از امام علی (ع) تصویر کردند که در این زمینه باید تأمل بیشتری صورت گیرد.
پیام رهبر حکیم انقلاب به کنگره حج
هر گفته و عملی که موجب برافروختن آتش اختلافات میان مسلمانان شود و نیز اهانت به مقدسات هریک از گروههای مسلمان یا تکفیِر یکی از مذاهب اسلامی، خدمت به اردوگاه کفر و شرک و خیانت به اسلام، و حرام شرعی است.
رهبر حکیم انقلاب در مراسم تحلیف و اهدای سردوشی دانشجویان ارتش
ما دولت امریکا را غیرقابل اعتماد، خودبرتربین، غیرمنطقی و عهد شکن می دانیم. ما به مسئولین خودمان اعتماد داریم و از آنها می خواهیم با دقت و با ملاحظه همه جوانب، گام ها را محکم بردارند و منافع ملی را به فراموشی نسپارند.
مفهوم شناسی استحکام درونی در بیانات مقام معظم رهبری
استحکام ساخت درونی نظام جمهوری اسلامی و توجه به ابعاد مختلف آن از تاکیداتی است که در همه 7 سخنرانی عمومی اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی بر آن تاکید شده است. ایشان در هر یک از این سخنان بر جنبه ای از جوانب این بحث تاکید می نمایند و به نظر می رسد که این امر یکی از اصلی ترین دغدغه های کنونی کشور و از رویکردهای اصلی ای است که مسوولان باید به آن توجه داشته باشند. به تعبیر ایشان: «کلید حلّ مشکلات اینجا است».
گروهک مدعی حقوق بشر چند روز پیش در اعتراض به قوانین قضایی جمهوری اسلامی از جمله لغو اعدام، در کشور کانادا تجمعی چند نفره را به نمایش گذاشتند
رهبر انقلاب در دیدار نخبگان جوان کشور:
بعد از گذشت بیش از سه دهه، اکنون کابوس غربی‌ها و آمریکایی‌ها به واقعیت تبدیل شده و یک قدرت بزرگ ملی و منطقه ای سر برآورده است که فشارهای گوناگون سیاسی، اقتصادی، امنیتی و تبلیغاتی نتوانسته آن را از پا بیاندازد.
ناطق نوری:‌
سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان به نیویورک به یکی از مهمترین رویدادهای این دوره از مجمع عمومی سازمان ملل متحد تبدیل شد.
اگر ادعا کنيم اکثر قريب به اتفاق اظهارات و مواضع دکتر روحاني به عنوان رئيس جمهور تاکنون از دقت و وجاهت بسيار قابل قبولي برخوردار بوده است به نظر نمي رسد ادعايي به گزاف و حرفي بيراه باشد
مقاله مهم حسن روحانی در واشنگتن پست:
رویکرد من در قبال سیاست خارجی سعی دارد تا مسائل را از طریق پرداختن به علل آنها حل و فصل کند. ما باید با یکدیگر همکاری کنیم تا به رقابت‌های ناسالم و دخالت‌هایی که خشونت را شعله‌ور ساخته و ما را از یکدیگر جدا می‌کند، پایان دهیم. ما همچنین باید به مسأله هویت به عنوان محرک اصلی تنش‌ها در خاورمیانه و ورای آن توجه کنیم.
روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل:
من سخنان امـروز پرزيـدنت اوبامـا را با دقت دنبـال کردم؛ در صورت عزم سياسي رهبران آمريکا و خودداري از دنبال کردن منافع گروه هاي فشار جنگ‌طلب، مي‌توان به چارچوبي براي مديريت اختلافات رسيد. در اين چارچوب موضع برابر، احترام متقابل و اصول مسلم شناخته شده بين المللي بايد مبنا باشد؛ البته در اين زمينه انتظار ما از واشنگتن شنيدن صداي واحد است.
دکتر حسن روحانی در مصاحبه با ان‌بی‌سی نیوز:
اسرائیل نباید به خودش اجازه دهد درباره دولتی که با انتخاباتی دموکراتیک و آزاد روی کار آمده اظهار نظر کند. ما به دنبال جنگ با هیچ کشوری نیستیم. ما به دنبال صلح و ثبات در بین تمامی کشورهای منطقه هستیم.چیزی که ما در این کشور به دنبال آن هستیم، حاکمیت اراده مردم است. ما به صندوق رأی اعتقاد داریم.
سرمقاله
یادداشت
رو در رو
طرح و طنز
طنز/ 20 سال بعد، محتوای مناظرات انتخاباتی طنز/ 20 سال بعد، محتوای مناظرات انتخاباتی
با توجه به انجام مناظرات انتخاباتی در رسانه ملی پیش​بینی می​شود 20 سال بعد برگزاری مناظرات تغییرات جالبی داشته باشد.
کاریکاتور/ دولت در دست تعمیر! کاریکاتور/ دولت در دست تعمیر!
محسن رضایی در اتاق بازرگانی:نهاد دولت را به تعمیرگاه می بریم و از بالا تا پایین آن را تعمیر می کنم.
نامزدبازی انتخاباتی نامزدبازی انتخاباتی
شهرام شکیبا
فرهنگ مهم تر است یا مرغ فرهنگ مهم تر است یا مرغ
سیدعبدالجواد موسوی
از «هلو» تا «سیب‌زمینی» در انتخابات یازدهم از «هلو» تا «سیب‌زمینی» در انتخابات یازدهم
شهرام شکیبا
وب نوشت