Header Header
Header Header
از ادامه دیپلماسی ظریف در آسیا تا پیام محرمانه پوتین
سیاست خارجی در هفته ای که گذشت؛
فرآیند تصمیم گیری برای نحوه مواجهه با بدعهدی های آمریکا در قبال برجام، پیام محرمانه ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه و ادامه دیپلماسی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در شرق آسیا از مهم ترین رخدادهای سیاست خارجی در هفته گذشته بود.
Header Header
خبرنامه
Header Header
روزنه
رهبر انقلاب در دیدار جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه:
حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمودند: عده ای در قضیه مذاکره سهل انگاری و سهل اندیشی می‌کنند و عمق مسائل را نمی‌فهمند.
کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل از رژیم صهیونیستی خواست در پیش نویس قانون مشروعیت بخشی به تجمعات شهرک نشینی در کرانه باختری و قدس که نقض صریح قوانین و معاهدات بین المللی است، بازنگری کند.
آیت الله جوادی:
آیت الله جوادی آملی گفت:حتی سگ شکاری قابل تربیت است که برود و شکاری مانند کبک که دارای گوشت لذیذی است را شکار کند و با وجود گرسنگی به آن امانت خیانت نکند و آن را برای شکارچی بیاورد، این شکار سگ شکاری حلال است اما کسی که اختلاس می کند و رومیزی و زیر میزی می گیرد و در امانت خیانت می کند از آن حیوان نیز پست تر می شود.
رهبرانقلاب در دیدار خانواده‌ شهدای هفتم تیر:
رهبر معظم انقلاب اسلامی، با بیان اینکه امروز کشور نیازمند عزم راسخ و شناخت دشمن است، بیان داشتند: کسانی که می خواهند دشمنی خباثت آلود امریکا را با بزک تبلیغاتی و رسانه ای بپوشانند به ملت خیانت می کنند.
شرح کوتاه 15 خرداد و نکاتی درباره آن
اگر انقلاب اسلامی در سال 57 رخ نداده بود، گمان می شد که نهضت خرداد به هدر رفته است، اما نهضت اسلامی در همان سه سال، چندان استوار شده بود که نابود کردن آن کار ساده‌ای نبود
رهبر معظم انقلاب در اجتماع حرم امام خمینی؛
رهبر انقلاب درباره اعتماد دولت موقت به آمریکا، فرمودند: آنها توجه نداشتند که اگر به آمريکا مجال دوباره داده شود، ضربه خود را به ملت خواهد زد.
بعد از نزدیک به دو ماه در یازدهم مرداد 1342 امام را به منزلی در قیطریه آورده و در آنجا تحت نظر قرار می‌دهند. در همین روز است که امام از واقعۀ پانزده خرداد مطلع می‌شود.
تحقق عيني اهداف انقلاب بيش از هر چيز به همدلي، اخلاص، خودباوري، رشد فکري و علم و تجربه مديريتي در سطوح گوناگون جامعه نياز دارد
سال‌هاي آخر حيات بزرگمرد تاريخ ايران، امام خميني(ره)، سال‌هايي بود که بصيرت ستودني و تامل‌برانگيز اين رهبر روشن ضمير را بيش از گذشته بر دوست و دشمن نمايان کرد
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی:
رهبر انقلاب اسلامی یکی از لوازم تعامل را «حسن ظن» دانستند و خاطرنشان کردند: تعامل با سوءظن و بنا را بر سازش، خیانت و سوءاستفاده طرف مقابل گذاشتن، بوجود نخواهد آمد ضمن آنکه حسن ظن به معنای خوش باوری و فریب خوردن نیز نیست.
گفتگو با محمد فرهاد کلینی کارشناس ارشد مسائل استراتژیک؛
امروزه در محیط خانواده حتما این کلمات را شنیده‌اید که «کمی هم در جمع باش ...» این یک اعلام هشدار است که به صورت خودجوش و بر اساس براورد طبیعی در حال مطرح شدن است. شیپور به صدا در آمده است و باید با حفظ معنویت و درک درست از مدیریت شخصی از این پدیده به درستی استفاده کرد.
مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین(ع)؛
حضرت آیت الله خامنه‌ ای به برخی خبر‌ها مبنی بر تلاش مشترک دشمنان و برخی مسئولان سفیه منطقه خلیج فارس برای کشاندن جنگهای نیابتی به نزدیکی مرزهای ایران اشاره و تأکید کردند: پاسداران انقلاب اسلامی و همه پاسداران حریم امنیت ملی در نیروهای مسلح هوشیار و بیدارند و اگر شیطنتی صورت بگیرد، واکنش جمهوری اسلامی ایران بسیار سخت خواهد بود.
بازخوانی بیانات رهبر انقلاب درباره مذاکرات هسته‌ای
حضرت آیت الله سید علی خامنه ای، مقام معظم رهبری موارد متعددی را به عنوان خط قرمز برای تیم مذاکرات هسته ای بیان کرده و برای تصحیح روند در درون و بیرون مذاکرات هسته ای خواسته هایی را عنوان کرده اند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از معلمان سراسر کشور:
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تهدید نظامی دو مقام رسمی آمریکا در روزهای اخیر و همزمان با مذاکرات هسته ای، افزودند: مذاکره در زیر شبح تهدید معنایی ندارد و ملت ایران مذاکره زیر سایه تهدید را بر نمی تابد.
امنيت از نگاه ذهني، مهم‌تر از امنيت وجودي است. امنيت ذهني بيشتر جنبه احساسي دارد، يعني امکان دارد حتي امنيت واقعي در جامعه‌اي وجود نداشته باشد، اما امنيت ذهني برقرار باشد.
سخنان مهم رهبر انقلاب در باره مسئله هسته‌ای و تحولات یمن؛
علت موضع گیری نکردن رهبری این است که جایی برای موضع گیری وجود ندارد زیرا مسئولان کشور و مسئولان هسته ای می گویند هنوز کاری انجام نگرفته و هیچ موضوع الزام آوری میان دو طرف بوجود نیامده است. حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: چنین وضعیتی نیاز به موضع گیری ندارد.
در دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس‌جمهوری ترکیه مطرح شد؛
حضرت آیت الله خامنه‌ای، در ادامه، قضایای یمن را یک نمونه دیگر از مشکلات جدید دنیای اسلام خواندند و در خصوص راه حل بحران یمن، تأکید کردند: موضع جمهوری اسلامی در خصوص تمام کشورها از جمله یمن، مخالفت با دخالت خارجی است، بنابراین، از نظر ما راه حل بحران یمن نیز توقف حملات و دخالت خارجی علیه مردم این کشور است، و این، یمنی‌ها هستند که باید برای آینده کشورشان تصمیم‌گیری کنند.
دوازده فروردین، روز جمهوری اسلامی، و سرآغاز حکومت الله در دوران معاصر و در عصر جاهلیت ثانی بشریت است. جمهوری اسلامی انفجار نور و آغاز حرکت آخرالزمانی بشر به سوی آماده شدن برای نجات و رهایی نهایی از قید وبندهایی شیطانی است که قرنها بر دست و پای جوامع سنگینی کرده است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت آغاز سال ۱۳۹۴ هجری شمسی، با تبریک سال نو و نوروز به ملت ایران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» نامگذاری کردند.
عضو ارشد تیم مذاکره کننده کشورمان: ملت ایران و مذاکره کنندگان هسته ای هیچ گاه در برابر ادبیات قلدرمابانه، فشار و زور، تسلیم نخواهد شد و به آن اعتنا نخواهد کرد.
وزیر امور خارجه ایران به همراه رییس سازمان انرژی اتمی و مشاوره ویژه رییس جمهوری برای گفتگو درباره موضوع هسته‌ای ایران وارد ژنو شدند.
مجموعه 5 جلدی خاطرات سیاسی اجتماعی دکتر صادق طباطبایی به خاطرات وی از تولد تا سال 1368 می‌پردازد. تا کنون سه جلد از این مجموعه منتشر شده است و دو جلد دیگر آن با درگذشت زنده‌یاد صادق طباطبایی ناتمام ماند.
جوان شیک‌پوش و خوش‌بیان دولت موقت که به واسطه نزدیکی به بیت چندین روحانی برجسته از جمله امام خمینی و امام موسی صدر، سالهای دانشجویی در آلمان و همراهی با امام در فرانسه و حضور در سالهای پر ماجرای ابتدای انقلاب، گنجینه‌ای از خاطرات و اطلاعات انقلاب را با خود همراه داشت، از دنیا رفته است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم استان آذربایجان شرقی:
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم استان آذربایجان شرقی، ضمن تشکر و قدردانی فراوان از حضور پرشکوه ملت بزرگ ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، در سخنان مهمی، به تشریح شرایط اقتصادی کشور و همچنین راهکارهای علاج مشکلات، بویژه ضرورت اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی پرداختند.
رییس تشخیص مصلحیت نظام گفت: روحاني را به طور کامل قبول دارم. ما با ايشان از مجلس همكاري داشتيم و از لحاظ تفكر خيلي نزديك هستيم و هيچ شبهه‌اي درصلاحيتشان براي من نيست. كابينه‌اش را هم با توجه به شرايط كشور، نسبتاً خوب انتخاب کرد.
رهبر انقلاب در دیدار نمایندگان اقلیت‌های مذهبی در مجلس:
رهبر معظم انقلاب فرمودند: بحث این نیست که چرا مسلمان‌ها آزادی لازم را در بسیاری از این کشورها ندارند؛ بحث بر سرِ این است که چرا امنیت جانی ندارند.
شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد آیا ایران با رژیم گذشته پیشرفته تر بود یا با جمهوری اسلامی؛ جواب این سوال شاید زیاد سخت نباشد اما نیاز به یک بررسی دارد.
وزیر دفاع گفت: افکار انقلاب امروز در همه دنیا به عنوان یک موج زنده مطرح است و باعث خشم و غضب استکبار می‌شود و منتظریم که این خشم و غضب، باعث مرگ آنها شود.
زیاده‌خواهی قدرت‌های غربی از چشم مردم پنهان نیست؛ اما حضور ملت به مذاکره کنندگان ایرانی، این معنا را رساند که در چهارچوب رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، پیگیر توافقی عادلانه باشند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی روز یکشنبه نکته مهم و حساسی را در خصوص ادامه روند مذاکرات بیان کردند که در نوع خود یک راهبرد دیپلماتیک به شمار می آید . اشاره رهبری بر این نکته بود که توافق بر کلیات و جزئیات باید یک مرحله‌ای و غیر قابل تفسیر باشد. به این معنی که نباید اینگونه باشد که ابتدا بر روی کلیات توافق شود و بعد از مدتی در باره جزئیات صحبت کنند.
Header Header
Header
سرمقاله

تشكل و تحزب بايد الهي باشد

سيد محمد حسيني بهشتي
Header
یادداشت
Header
رو در رو
Header
طرح و طنز
طنز/ 20 سال بعد، محتوای مناظرات انتخاباتی

طنز/ 20 سال بعد، محتوای مناظرات انتخاباتی

با توجه به انجام مناظرات انتخاباتی در رسانه ملی پیش​بینی می​شود 20 سال بعد برگزاری مناظرات تغییرات جالبی داشته باشد.
کاریکاتور/ دولت در دست تعمیر!

کاریکاتور/ دولت در دست تعمیر!

محسن رضایی در اتاق بازرگانی:نهاد دولت را به تعمیرگاه می بریم و از بالا تا پایین آن را تعمیر می کنم.
نامزدبازی انتخاباتی

نامزدبازی انتخاباتی

شهرام شکیبا
فرهنگ مهم تر است یا مرغ

فرهنگ مهم تر است یا مرغ

سیدعبدالجواد موسوی
از «هلو» تا «سیب‌زمینی» در انتخابات یازدهم

از «هلو» تا «سیب‌زمینی» در انتخابات یازدهم

شهرام شکیبا
Header
وب نوشت
Header