Header Header
Header Header
قابلیت نیروهای نظامی ایران به اثبات رسیده است/اسلام هراسی دشمنان با ساختن گروه‌هاي تروریستی
فرمانده معظم کل قوا در مراسم دانش آموختگی دانشگاه‌های افسری ارتش:
حضرت آيت الله خامنه اي ساختن گروههاي مسلح به نام اسلام و حکومت اسلامي، و قتل عام انسان هاي بي‌گناه بوسيله اين گروهها را نمونه ديگري از روشهاي دشمنان براي اسلام هراسي برشمردند و افزودند: پيام اسلام ناب براي انسانيت، پيام آسايش، عزت، سربلندي و زندگي همراه با امن و امان است و بدخواهان نمي خواهند، ملت ها با اين پيام آشنا شوند.
Header Header
خبرنامه
Header Header
روزنه
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی ارتش:

نیروهای مسلح بدون در نظر گرفتن محاسبات سیاسی آمادگی‌های خود را دائماً افزایش دهند

مسئولان و فرماندهان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با رهبر انقلاب دیدار کردند.
هر چه وظیفه شناسایی نیازهای مخاطبان توسط رسانه ملی دقیق تر انجام شود و مدیران این سازمان بسیار مهم بر اساس این نیازهای واقعی، سیاست گذاری و برنامه سازی کنند بی گمان این مهم تأثیر بسزایی در گسترش دامنه مخاطبان و ضریب نفوذ رسانه ملی در ایران، منطقه و در فضای بین المللی خواهد داشت
روايتي از زندگي و مبارزات آيت ا...مهدوي کني
اتهام آيت ا...مهدوي کني، ارتباط با مبارزان و کمک مالي به خانواده زندانيان سياسي بود. او با همين اتهام به 4 سال زندان محکوم شد.
به مناسبت سالروز 11 آبان 1342 شمسي، درباره طيب حاج رضايي و تحول بزرگي که در زندگي اش رخ داد
بارها در زمان بازداشت بعد از شکنجه هاي جسمي به منظور شکستن روحيه طيب او را تا پشت در خانه اش مي برند که صداي همسر و فرزندانش را بشنود و به خاطر احساسات اعترافات دروغين مدنظر رژيم را تکرار کند، اما او همچنان بر سر آرمانش باقي ماند
رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری:
حضرت آیت الله خامنه ای به دو پایه «فکری و ارزشی» و «نظامی و سیاسی» نظم مستقر در جهان در هفتاد سال گذشته اشاره کردند و افزودند: تحولات سالهای اخیر جهان و منطقه، آشکارا نشان می دهد که هر دو پایه اقتدار غرب دچار چالش و تزلزل جدی شده اند.
رهبر انقلاب در دیدار فرماندهان نظامی:
رهبر انقلاب تاکید کردند: بواسطه ایستادگی ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس، بسیاری از شخصیت های اثرگذار و ذهن های فعال در کشورهای اسلامی و غیراسلامی، به دفاع مقتدرانه با دست خالی، اعتقاد راسخ پیدا کردند.
مردم چشم‌انتظار کارستان دولت جديد هستند تا بهتر زندگي کنند و اميدوارتر شوند. فرصت خدمت بسيار محدود است. لذا حتي يک روز را نبايد از دست داد
به مناسبت سالروز ربوده شدن امام موسي صدر
امام موسي صدر، در شهريورماه سال 1357، طي بازديد از کشور ليبي و ديدار با معمر قذافي، ناپديد شد. با وجود صحنه سازي هاي فراوان دستگاه اطلاعاتي قذافي و تلاش هاي گسترده براي تطهير مقامات ليبي، ديکتاتور ليبي و دولتمردانش، متهمان اصلي اين پرونده بودند.
در بیانیه یازدهمین مجمع عمومی سراسری جامعه اسلامی مهندسین آمده است: تحریم‌ها اگر چه ناجوانمردانه و همه‌جانبه، اما فرصتی و توفیقی برای تمرین اقتصاد بدون نفت به شمار می‌رود
رهبر انقلاب در دیدار با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت
حضرت آیت الله خامنه ای در توصیه دهم خود با اشاره به لزوم تکیه بر توان و ظرفیت های داخلی و حمایت از تولید، افزودند: کلید رونق اقتصادی که مورد تأکید رئیس جمهور محترم نیز است، مسئله تولید است.باید با استفاده از ظرفیت های فراوان داخلی، تولید را به حرکت درآورد تا رونق اقتصادی و افزایش صادرات غیرنفتی محقق شود.
کنترل تورم، تثبيت قيمت ارز، ايجاد آرامش روحي ورواني در جامعه و اجراي طرح نظام سلامت از اقدامات باارزش دولت است/ کار و فعاليت و خدمت مستمر به مردم و پرهيز از حاشيه‌سازي‌ها اولين توصيه رهبر معظم انقلاب به دولتمردان
هفته گذشته حسن روحانی در قامت رئیس دولت یازدهم جملاتی را به زبان آورد که صدای خیلی‌ها از آن درآمد. او در بخشی از سخنان خود گفت...
رهبر معظم انقلاب در دیدار سفرا و مسئولان دستگاه دیپلماسی:
نرمش قهرمانانه برخلاف برخی تفاسیر، معنای واضحی دارد که نمونه ی آن در مسابقه کشتی نمایان است در این مسابقه که هدف آن شکست دادن حریف است اگر کسی قدرت داشته باشد اما انعطاف لازم را در جای خود بکار نگیرد قطعاً شکست می خورد اما اگر انعطاف و قدرت را به موقع مورد استفاده قرار دهد پشت حریف را بخاک می نشاند.
محمدرضا باهنر معتقد است که نظام پارلمانی ایران به لحاظ ساختاری مشکلاتی دارد که باید برای آن فکر اساسی کرد.
محمدرضا شاه پهلوی روز ۵ مرداد ۱۳۵۹ در سن ۶۱ سالگی در بیمارستان معادی قاهره بر اثر بیماری سرطان خون درگذشت‌؛
وقتی صحبت‌های بتول سلطانی توی گوشت باشد و دختری هم در پادگان اشرف داشته باشی آن وقت متوجه می‌شوید که یک پدر پشت این سیم‌خاردارها چه می‌کشد.
رهبر معظم انقلاب در ديدار مسئولان و کارگزاران نظام تشريح کردند
نگویید نمی گذارند، چرا که این حرف که در دوره های قبل نیز گفته می شد ، قابل قبول نیست و باید با استفاده از امکانات موجود، حتی لحظه ای را برای کار و تلاش از دست نداد.حرکت های خود را براساس اصول انقلاب تنظیم کنید و با پرهیز از حاشیه سازی و حاشیه پردازی، بر حل مشکلات مردم، متمرکز شوید.
رهبر معظم انقلاب در دیدار صدها نفر از اساتید دانشگاه‌های کشور:
رهبر انقلاب اسلامی به یک دغدغه مهم درخصوص پیشرفت های علمی کشور اشاره کردند و گفتند: مهمترین نگرانی این است که نهضت علمی کشور که پس از سالها زحمت و مجاهدت و حرکت در مسیری سخت، به نیمه راه رسیده است، دچار وقفه یا توقف شود.
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار خانواده‌های معظم «شهیدان هفتم تیر و شهیدان شهر تهران»:
آنها به دروغ حوادث عراق را جنگ شیعه و سنی می نامند اما این جنگ، جنگ تروریسم با مخالفان تروریسم، جنگ دلبستگان به اهداف امریکا و غرب با طرفداران استقلال ملتها و جنگ انسانیت با بربریت و وحشیگری است.
آیت الله جوادی آملی:
نه ملت مسلمان و متديّن عراق آرام مي‌نشينند نه دوستان و علاقه‌منداني که حاضرند از شرق و غرب عالم بدون دخالت دولت‌ها و دخالت در کشورها آنها را از امور معنوي و دعا و صلاح و صداد کمک بکنند؛ داعشی ها بدانند بدانند عراق براي آنها يک گورستان عمومي خواهد بود.
اخلاق سیاسی در سیره شهید بهشتی
روحانی همه جا می‌تونه بره به شرط این که علم اون رو داشته باشد نه این که تکیه‌اش به علوم حوزوی باشه
«داعش در راه کربلا»‌، «داعش موصل را گرفت»، «داعش: هدف کربلا و نجف است»، «داعش از موصل به صلاح‌الدین»، «فراخوان داعش برای پیشروی به سمت بغداد»، «زنگ خطر داعش را جدی بگیرید»، «داعش و فتنه بزرگ: آیا کربلا در خطر است؟». این تیترها و بیش از دو هزار تیتر دیگر ظرف چهار روز در رسانه‌های ایران و پیامک‌هایی که گوی سبقت را از هم می‌ربودند، با نام داعش به ثبت رسید...
رهبر معظم انقلاب:
رهبر معظم انقلاب با تأکید بر این که خود عراقی ها، قادر به مقابله با آتش افروزی و از بین بردن آن هستند افزودند: ما با دخالت آمریکاییها و دیگران در مسائل داخلی عراق بشدت مخالفیم و آن را تأیید نمی کنیم زیرا معتقدیم دولت و ملت عراق و مرجعیت دینی این کشور توانایی تمام کردن این فتنه را دارند و ان شاء الله آن را تمام خواهند کرد.
«آژانس شیشه‌ای»‌، «به رنگ ارغوان»، «نفوذی» و «قلاده‌های طلا» از جمله آثار سینمایی ایران هستند که ماموران اطلاعات نقش تاثیرگذاری در آن‌ها دارند.
رهبرانقلاب درسالگرد ارتحال امام(ره):
آن اقتداری که ناشی از زور و غلبه و سلاح باشد در اسلام و در شریعت اسلامی و مکتب امام معنا ندارد. اما در مقابل قدرت مشروع نباید کسی سینه سپر کرده و قهر و غلبه کند. اگر چنین کاری کرد اسم او فتنه است. این ‌آن نسخه جدیدی است که امام به ادبیات سیاسی عالم این فصل مهم را افزود.
حسن روحانی:
رئیس جمهور گفت: همانطور که در سازمان ملل اعلام کردیم، با خشونت و افراط و تروریزم در منطقه و جهان می جنگیم و مبارزه می کنیم.

امام(ره) چگونه از حادثه پانزده خرداد مطلع شدند؟

بعد از نزدیک به دو ماه در یازدهم مرداد 1342 امام را به منزلی در قیطریه آورده و در آنجا تحت نظر قرار می‌دهند. در همین روز است که امام از واقعۀ پانزده خرداد مطلع می‌شود.
امروز قطعاً كمترين انتظار امام خميني از ما، كه مدعي پيروي از آن پيشواي بزرگ هستيم، اينست كه بداخلاقي‌ها و اختلافات و منازعات را كنار بگذاريم
ایشان خاطرنشان کردند: دشمنان اسلام بعد از پدید آمدن جمهوری اسلامی توطئه های خود را علیه اسلام شدیدتر و پیچیده تر کردند.
مقام معظم رهبری در دیدار امیر کویت:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (دوشنبه) در دیدار شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح - امیر کویت - و هیأت همراه، افزودند: بر همین اساس جمهوری اسلامی ایران همواره بدنبال روابط سالم با همسایگان خود در خلیج فارس بوده است و اکنون نیز همین سیاست را دنبال می‌کند.
Header Header
Header
سرمقاله
حج،‌ «محشر امت اسلامي»

حج،‌ «محشر امت اسلامي»

حسين شيخ الاسلام است
Header
یادداشت
Header
رو در رو
Header
طرح و طنز
طنز/ 20 سال بعد، محتوای مناظرات انتخاباتی

طنز/ 20 سال بعد، محتوای مناظرات انتخاباتی

با توجه به انجام مناظرات انتخاباتی در رسانه ملی پیش​بینی می​شود 20 سال بعد برگزاری مناظرات تغییرات جالبی داشته باشد.
کاریکاتور/ دولت در دست تعمیر!

کاریکاتور/ دولت در دست تعمیر!

محسن رضایی در اتاق بازرگانی:نهاد دولت را به تعمیرگاه می بریم و از بالا تا پایین آن را تعمیر می کنم.
نامزدبازی انتخاباتی

نامزدبازی انتخاباتی

شهرام شکیبا
فرهنگ مهم تر است یا مرغ

فرهنگ مهم تر است یا مرغ

سیدعبدالجواد موسوی
از «هلو» تا «سیب‌زمینی» در انتخابات یازدهم

از «هلو» تا «سیب‌زمینی» در انتخابات یازدهم

شهرام شکیبا
Header
وب نوشت
Header