Header Header
Header Header
نه موافقم نه مخالف/ اینکه حالا به بنده و دیگران تبریک میگویند بی معنیست / فکت شیت آمریکایی خلاف واقع است
در حال بروزرسانی/رهبر انقلاب در واکنش به بیانیه لوزان مطرح کردند:
همه چیز درجزئیات است،ممکن است طرف بدعهد مقابل بخواهد درجزئیات،کشور ما را محصور کند. اینکه حالا به بنده و دیگران تبریک میگویند بی معنیست. آنچه تاکنون انجام شده نه اصل توافق و محتوای آن را تضمین میکند،نه حتی اینکه مذاکرات تا به آخر برسد
Header Header
خبرنامه
Header Header
روزنه
در دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس‌جمهوری ترکیه مطرح شد؛
حضرت آیت الله خامنه‌ای، در ادامه، قضایای یمن را یک نمونه دیگر از مشکلات جدید دنیای اسلام خواندند و در خصوص راه حل بحران یمن، تأکید کردند: موضع جمهوری اسلامی در خصوص تمام کشورها از جمله یمن، مخالفت با دخالت خارجی است، بنابراین، از نظر ما راه حل بحران یمن نیز توقف حملات و دخالت خارجی علیه مردم این کشور است، و این، یمنی‌ها هستند که باید برای آینده کشورشان تصمیم‌گیری کنند.
دوازده فروردین، روز جمهوری اسلامی، و سرآغاز حکومت الله در دوران معاصر و در عصر جاهلیت ثانی بشریت است. جمهوری اسلامی انفجار نور و آغاز حرکت آخرالزمانی بشر به سوی آماده شدن برای نجات و رهایی نهایی از قید وبندهایی شیطانی است که قرنها بر دست و پای جوامع سنگینی کرده است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت آغاز سال ۱۳۹۴ هجری شمسی، با تبریک سال نو و نوروز به ملت ایران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» نامگذاری کردند.
عضو ارشد تیم مذاکره کننده کشورمان: ملت ایران و مذاکره کنندگان هسته ای هیچ گاه در برابر ادبیات قلدرمابانه، فشار و زور، تسلیم نخواهد شد و به آن اعتنا نخواهد کرد.
وزیر امور خارجه ایران به همراه رییس سازمان انرژی اتمی و مشاوره ویژه رییس جمهوری برای گفتگو درباره موضوع هسته‌ای ایران وارد ژنو شدند.
مجموعه 5 جلدی خاطرات سیاسی اجتماعی دکتر صادق طباطبایی به خاطرات وی از تولد تا سال 1368 می‌پردازد. تا کنون سه جلد از این مجموعه منتشر شده است و دو جلد دیگر آن با درگذشت زنده‌یاد صادق طباطبایی ناتمام ماند.
جوان شیک‌پوش و خوش‌بیان دولت موقت که به واسطه نزدیکی به بیت چندین روحانی برجسته از جمله امام خمینی و امام موسی صدر، سالهای دانشجویی در آلمان و همراهی با امام در فرانسه و حضور در سالهای پر ماجرای ابتدای انقلاب، گنجینه‌ای از خاطرات و اطلاعات انقلاب را با خود همراه داشت، از دنیا رفته است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم استان آذربایجان شرقی:
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم استان آذربایجان شرقی، ضمن تشکر و قدردانی فراوان از حضور پرشکوه ملت بزرگ ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، در سخنان مهمی، به تشریح شرایط اقتصادی کشور و همچنین راهکارهای علاج مشکلات، بویژه ضرورت اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی پرداختند.
رییس تشخیص مصلحیت نظام گفت: روحاني را به طور کامل قبول دارم. ما با ايشان از مجلس همكاري داشتيم و از لحاظ تفكر خيلي نزديك هستيم و هيچ شبهه‌اي درصلاحيتشان براي من نيست. كابينه‌اش را هم با توجه به شرايط كشور، نسبتاً خوب انتخاب کرد.
رهبر انقلاب در دیدار نمایندگان اقلیت‌های مذهبی در مجلس:
رهبر معظم انقلاب فرمودند: بحث این نیست که چرا مسلمان‌ها آزادی لازم را در بسیاری از این کشورها ندارند؛ بحث بر سرِ این است که چرا امنیت جانی ندارند.
شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد آیا ایران با رژیم گذشته پیشرفته تر بود یا با جمهوری اسلامی؛ جواب این سوال شاید زیاد سخت نباشد اما نیاز به یک بررسی دارد.
وزیر دفاع گفت: افکار انقلاب امروز در همه دنیا به عنوان یک موج زنده مطرح است و باعث خشم و غضب استکبار می‌شود و منتظریم که این خشم و غضب، باعث مرگ آنها شود.
زیاده‌خواهی قدرت‌های غربی از چشم مردم پنهان نیست؛ اما حضور ملت به مذاکره کنندگان ایرانی، این معنا را رساند که در چهارچوب رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، پیگیر توافقی عادلانه باشند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی روز یکشنبه نکته مهم و حساسی را در خصوص ادامه روند مذاکرات بیان کردند که در نوع خود یک راهبرد دیپلماتیک به شمار می آید . اشاره رهبری بر این نکته بود که توافق بر کلیات و جزئیات باید یک مرحله‌ای و غیر قابل تفسیر باشد. به این معنی که نباید اینگونه باشد که ابتدا بر روی کلیات توافق شود و بعد از مدتی در باره جزئیات صحبت کنند.
بي شک پيروزي انقلاب اسلامي مرهون رهبري پيامبر گونه امام خميني و مجاهدت هاي خالصانه جوانان ايران زمين است که براي احياي دين خدا و ارزش هاي اسلام دست از پا نشناخته و از نثار جان، مال و آبروي خود دريغ نکردند. همان هايي که بعد از آن همه فداکاري و ايثار در زمان پيروزي-که معمولاً عده اي به دنبال تقسيم غنائم هستند- نه تنها چنين نگاهي نداشتند بلکه حتي براي خود و اطرافيانشان هيچ حقي قائل نبودند
رهبر انقلاب در دیدار کارکنان و فرماندهان نیروی هوایی:
اگر توافقی انجام شود، باید در یک مرحله و در بردارنده کلیات و جزئیات، با یکدیگر باشد. مفاد این قرار داد نیز باید روشن، واضح و غیرقابل تفسیر و تأویل باشد
راه برون‌رفت يا کاهش اثربخشي تهديدات دشمن، قدرتمند شدن و راه قدرتمند شدن، ايمان به وعده‌هاي الهي، آرمانگرايي واقع‌بينانه و پيشرفت در زمينه‌هاي مختلف علمي است و اين مهم با کارآمدي و اميد دست‌يافتني است
در یک نگاه راهبردی به هر سیستم، بعد از تعیین چشم‌انداز و مشخص نمودن مأموریت سیستم، نوبت به تحلیل وضعیت می‌رسد که در این مرحله مهم‌ترین داده‌ها جهت تصمیم‌گیری‌های کلان به دست می‌آید.
انقلاب اسلامی تحولات ژئوپلتیکی اساسی را برای ایران رقم زده و ایران تحت سلطه و در اردوگاه غرب را، به یک کشور مستقل و قدرتمند منطقه‌ای تبدیل نموده است
مخاطب‌شناسی رهبر انقلاب نیز از جمله نکات حایز اهمیت در این پیام است که آن را به طیف نوینی از پیام‌های تاریخی مبدل می‌سازد
انقلاب اسلامي ايران نيز در راستاي اهداف متعالي خود و براي مصون ماندن از هرگونه عامل افول و آسيب مي بايست نسبت به بروز موارد ذکر شده در نظام هاي مديريتي خود حساسيت ويژه اي داشته باشد
شاه در فساد جنسی بی‌مبالاتی را به اوج رسانده بود. دربار او دائم محل رفت و آمد فواحش خارجی و معشوقه‌های داخلی بود. او از دوران جوانی تا اندکی پیش از مرگ دست از زن‌بارگی برنداشت.
پرونده حاضر به فساد و بي‌بند و باري فرح پهلوي مي پردازد.
تأملی بر پیام رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی
رهبر انقلاب در برقراری یک ارتباط و تعامل فرهنگی، مخاطب خود را نه دولتمردان و سیاست‌مداران غربی، بلکه جوانان و نسل آینده‌ساز آن کشورها قرار داده‌اند. توجه ایشان به جوانان و تلاش برای ارتباط فکری و فرهنگی با آن‌ها البته امر تازه‌ای نیست.
پیام رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی:
مایلم بپرسم آیا تاکنون خود مستقیماً به قرآن مسلمانان مراجعه کرده‌اید؟ آیا تعالیم پیامبر اسلام و آموزه‌های انسانی و اخلاقی او را مطالعه کرده‌اید؟
در مقطع زماني فعلي که اقدامهاي داعشي ها، 
چهره اي خشن از اسلام را به تصوير مي کشد و موج اسلام هراسي که به بهانه حمله به شارلي ابدو به راه افتاده، انتشار اين نامه که به دور از تعصبات مذهبي و به صورت منطقي به طرح پرسش در مورد ماهيت حقيقي اسلام پرداخته، 
مي تواند تأثيرگذاري بيشتري داشته باشد
‏حجت الاسلام فلاح زاده مطابق با فتاواي حضرت آيت ا... خامنه اي بيان کرد
وحدت مسلمين حکم شرعي است. تعبير حضرت آقا اين است که «شعار وحدت مسلمين را يک مسئله استراتژيک مي دانم_ يک مسئله تاکتيکي و مصلحتي هم نيست که حالا بگوييم مصلحت ما ايجاب مي کند که با مسلمين غيرشيعه ارتباط داشته باشيم_ مسلمانان، به تدريج اين اختلافات مذهبي و طايفه اي را کم کنند و از بين ببرند چون در خدمت دشمنان است.» و خدمت به دشمنان هم حرام است
بسیاری از دوستان ایران، ولایت فقیه را رمز سربلندی و اقتدار کشورمان می دانند که خود فاقد آن هستند. در جنبش بیداری اسلامی، یکی از نقیصه های اساسی که بعضا منجر به شکست و یا کند شدن آن گردید، فقدان رهبری برای هدایت کشتی طوفان زده قیام ها به سمت ساحل استقرار بود
وحدت اسلامي، عامل مهم برتريِ امت اسلامي در جهان و حرکت جامعه مسلمين به سمت گسترش و رشد و موفقيت است
در آستانه صد و شصت و سومين سالروز شهادت ميرزا تقي خان اميرکبير
بي ترديد ميرزاتقي خان اميرکبير، ستاره پرفروغ تاريخ معاصر ايران است؛ مردي که در ذهن خويش انديشه اي جز سعادت و نيک بختي ايرانيان نمي پروراند
Header Header
Header
سرمقاله
Header
یادداشت
Header
رو در رو
Header
طرح و طنز
طنز/ 20 سال بعد، محتوای مناظرات انتخاباتی

طنز/ 20 سال بعد، محتوای مناظرات انتخاباتی

با توجه به انجام مناظرات انتخاباتی در رسانه ملی پیش​بینی می​شود 20 سال بعد برگزاری مناظرات تغییرات جالبی داشته باشد.
کاریکاتور/ دولت در دست تعمیر!

کاریکاتور/ دولت در دست تعمیر!

محسن رضایی در اتاق بازرگانی:نهاد دولت را به تعمیرگاه می بریم و از بالا تا پایین آن را تعمیر می کنم.
نامزدبازی انتخاباتی

نامزدبازی انتخاباتی

شهرام شکیبا
فرهنگ مهم تر است یا مرغ

فرهنگ مهم تر است یا مرغ

سیدعبدالجواد موسوی
از «هلو» تا «سیب‌زمینی» در انتخابات یازدهم

از «هلو» تا «سیب‌زمینی» در انتخابات یازدهم

شهرام شکیبا
Header
وب نوشت
Header