Header Header
Header Header
از دوچرخه و موتور سیکلتی که نصیب مددجویان شد تا گریه ۱۲۰ بشاگردی که کربلایی شدند
سفر دو روزه فتاح به قم
هنوز در بهت خانه و وسایل و خرابی‌های در و دیوار هستم که موقع رفتن فرا می‌رسد. بغض عجیبی در گلویم مانده که چرا اقوام و فامیل، این زن و بچه‌هایش را رها کرده‌اند.
Header Header
خبرنامه
Header Header
روزنه
آیت‌الله صافی‌گلپایگانی:
مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه پیشرفت علمی مسلمانان و پیروان اهل بیت علیهم السلام در جهان، تبلیغ دین و نشر معارف نورانی اسلام است گفت: معرفی صحیح اسلام در دنیا، به حضور فعال ما در عرصه‌های بین‌المللی بستگی دارد.
آیت الله جوادی آملی:
آیت الله جوادی آملی از مراجع تقلید گفت: اگر طبیب بدون تشخیص بیماری و بدون دانش کافی دارو تجویز و بیمار را وسیله تجربه اندوزی خود کند، در صورت بروز خسارت، شرعا ضامن است.
آیت الله مکارم شیرازی:
یکی از مراجع تقلید گفت: باتوجه به اینکه فضای مجازی دغدغه جدی است با این حال در فضای مجازی به آن اندازه که باید دلسوزی مسؤلان دیده نمی‌شود.
یاد آن روزهای خوب بخیر؛
شهید حاج سید محمد زینال حسینی همه مسوول تیم ها رو در زیر پل "هفتی هشتی" جمع کرد و آخرین مطالب رو یادآوری نمود و روی نقشه هوایی که روی زمین گذاشته بود، نقطه ای رو توی شهر ابوالخصیب عراق نشون داد.
یک استاد اخلاق گفت: کسانی که دلشان می‌خواهد در زمان ظهور حضرت مهدی(عج) حضور داشته باشند باید امروز دست به کار شوند، خدماتشان را ارائه دهند و در زمان حضرت درو کنند، امروز اخلاص به خرج دهند تا در عصر آن حضرت مورد تشویق قرار گیرند.
آیت‌الله اراکی مطرح کرد؛
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: نقش ایرانی‌ها در بازگشت و احیای تمدن اسلامی باید توسط پژوهشگران و نویسندگان مورد بررسی و اطلاعات در قالب کتاب جامعی جمع‌آوری شود.
ویژه برنامه‌های شب یلدا موج جدیدی از چالش‌ها را برای سیما شکل داد
تلویزیون تا توانست تلاش کرد که در شب یلدا، نگاه را از چشمان مردم برباید؛ ناموفق هم نبود. اما همچنان‌که روز آخر پاییز در همین صفحه خوانده بودید، حاشیه‌های ناتمام، آنتن را در بلندترین شب سال هم رها نکردند و بازار داغ حاشیه‌ها پرحرارت‌تر از خود برنامه‌های تلویزیونی بود
مولوی نصیری فیروز کوهی از علمای اهل سنت گفت :
اهل سنت گروه های تفرقه انگیز را به عنوان نماینده مذهب اسلام قبول ندارند وآنها اصلا با اهل سنت نسبتی ندارند. بنابراین کسانی که امروز به عنوان گروه های تکفیری حکم کفر سایر مسلمانان را صادر می کنند در مذهب رسمی اهل سنت جایگاهی ندارند.
ترجیحم این بود که هیچکس من را نشناسد |جناب‌خان متعلق به کسی نیست که ثبتش کرده
دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به راه‌اندازی "موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران" در اردیبهشت سال جاری، اظهار کرد: هدف از راه‌اندازی این موسسه تامین اعتبارات مورد نیاز برای انجام پژوهش‌های بزرگ و هدفمند و مطابق با نیاز کشور است.
حجت الاسلام پناهیان:
استاد پناهیان گفت: پیشنهاد می‌کنم به‌عنوان آشنایی با تاریخ و برای برداشته شدن پردۀ غفلت و حجاب از گوشه‌ای از تاریخ که هنوز ما با آن درگیر هستیم بروید فیلم یتیم‌خانۀ ایران را ببینید.
علاوه بر دوره کامل تفسیر نور، فایل ۹۱ عنوان کتاب تألیفی حجت‌الاسلام محسن قرائتی در سایت وی بارگذاری شده است که به صورت رایگان قابل دانلود است. آیه «لا نرید منکم جزاءً و لا شکوراً» تابلوی حرکت اوست.
مجید مجیدی:
مجید مجیدی در دومین جشنواره پیامبر اکرم(ص) با موضوع «طراحی صلوات» گفت: ضرورت پرداختن به سیره حضرت رسول(ص) احساس می‌شود.
داستان و قصه گره کور ترافیک این روزها و به خصوص عصرها و شب‌های تهران شاید از همان روزی به این شکل کلید خورد که شهروندان تهرانی با بارش نخستین برف پاییزی و از همان ابتدای صبح با ترافیک عجیب و غریب رو به رو شدند و بسیاری با ساعت‌ها تاخیر در محل کارهای‌شان حاضر شدند.
نشست رسانه‌ای مجموعه تلویزیونی «محله گل و بلبل ۲»
داریوش فرضیایی جلوتر بودن بچه‌ها از بزرگترها در فضای مجازی را واقعیت تلخ امروز جامعه دانست و آن را در بعضی خانواده‌ها ابزاری برای از سرباز کردن بچه‌ها از سوی والدین معرفی کرد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: سبک زندگی زنان و مردان کشورمان باید مهدی‌پسند و مهدوی باشد، وظیفه مردم این است به‌گونه‌ای عمل کنند که امام مهدی(عج) از آن‌ها راضی باشد.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: از بررسی لایحه حمایت از کودکان ونوجوانان در هفته جاری خبر داد.
جلسه شرح نهج‌البلاغه توسط محسن اسماعیلی

فریب نقد بودن زندگی دنیا را نخورید

عضو مجلس خبرگان گفت: دنیا و لذت‌های آن قطعی هستند، اما آخرت و پاداش‌های آن مشکوک؛ و معلوم است که امر قطعی و یقینی را برای به دست آوردن وعده مشکوک و محتمل نباید فدا کرد.
ما شاهد هستیم که قرائت‌های نادرستی از اسلام در دنیا مطرح می‌شود؛ به همین جهت پرداخت به سیره محمد (ص) بیش از پیش احساس می‌شود.
رئیس سازمان حج و زیارت از رشد ۲۷ درصدی اعزام به عتبات عالیات در سال ۹۵ خبر داد و گفت: امسال ظرفیت اعزام زائران ایرانی به یک میلیون نفر می‌رسد.
موسی معتمدی و محمدحسن موحدی به عنوان نمایندگان جموری اسلامی به مسابقات بین‌المللی قرآن اندونزی اعزام می‌شوند.
دانشگاه پیام نور با صدور اطلاعیه‌ای به اساتید و دانشجویان این دانشگاه در خصوص کارت شناسایی و دانشجویی بین‌المللی هشدار داد.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تمام امور معیشتی خانواده‌های شهدا شامل غیرشاغل، لشکری و کشوری به بنیاد شهید و امور ایثارگران واگذار می‌شود.
در ۵۰ روز زمان باقی مانده از فجر ۳۵ فیلمسازان بزرگی غایب این دوره از جشنواره هستند.
رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، اعضای شورای سیاستگذاری «طرح جامع اعتلای علوم انسانی معطوف به پیشرفت کشور» منصوب کرد.
هنوز هم از این آدم‌ها پیدا می‌شوند، آدم‌هایی که هنوز معتقدند لبخند زدن زیبا و لبخند گرفتن ارزشمند است
شاید تو هم مثل خیلی‌های دیگه بعد از شنیدن قهرمان شدن یه ورزشکار، جایزه گرفتن بازیگر یه فیلم خوب، موفق شدن کسب و کار یه مدیر جوان، و معروف شدن یه نویسنده‌، فکرهایی از این دست به ذهنت برسه: «اون شرایط و استعدادش رو داشت»؛ «اگر شانس نداشت این‌طور نمی‌شد»؛ «این استثناست!»؛ «حتماً حمایت می‌شده!»
امروزه خانه ها کوچک تر و کوچک تر می شوند و دیگر جایی برای تزئینات و وسایل اضافی برای دکوراسیون نمی ماند. هزینه ها سنگین است و باید برای فراهم کردن محیطی با نشاط برای زندگی کردن دست به ترفندهایی زد که ساده اما ارزان است و روحیه شما را متحول می کند.
پیشرفت برق‌آسای جایگاه فناوری اطلاعات‌وارتباطات، شرایطی را فراهم کرده که پیش‌بینی می‌شود ظرف ۲ دهه آینده، مرز اصلی تفکیک «بی‌سواد» و «باسواد»، براساس سطح آشنایی با فناوری اطلاعات ترسیم خواهد شد.
پرونده‌اي براي آیین شب اول ربیع الاول
مدتهاست كه علما و انديشمندان بر خرافه و بدعت بودن اين حركت تاكيد كرده اند اما متاسفانه اين جريان همچنان جريان دارد.
Header Header
Header
سرمقاله
حسین به مثابه راه

حسین به مثابه راه

سید محمد حسینی بهشتی
Header
یادداشت
سيده نساء قريش

سيده نساء قريش

لطف ا... صافي گلپايگاني
واردات کالاهاي فرهنگي؛ قرباني شدن سبک زندگي

واردات کالاهاي فرهنگي؛ قرباني شدن سبک زندگي

دکتر حسن بنيانيان
فصل خردورزي

فصل خردورزي

سيدباقر پيشنمازي
مهمانی دوجانبه

مهمانی دوجانبه

آیت الله عبدالله جوادی آملی
فقر؛ خاستگاه آسيب‌هاي ‌اجتماعي

فقر؛ خاستگاه آسيب‌هاي ‌اجتماعي

دکتر مصطفا اقليما
Header
رو در رو
Header
طرح و طنز

راهکارهایی برای دوام حالات معنوی

وقتی پای سخنرانی مذهبی می نشینم یا کتاب مذهبی می خوانم یا روزهای بعد از اعتکاف یا مثلا وقتی از زیارت می آیم با عشق و شور فراوان عبادت می کنم، از نمازهایم لذت می برم، خیلی مراقب رفتارم هستم اما این آثار ماندگار نیست کم کم سست می شوم، می دانم که این روند کاملا طبیعی ست اما از شما می‌خواهم راهنمایی ام کنید که چگونه حال معنوی ام را حفظ کنم؟
انشاي يك بچه دبستاني در مورد ازدواج

انشاي يك بچه دبستاني در مورد ازدواج

وزارت شیشه‌ای

وزارت شیشه‌ای

شهرام شکیبا
۲۲ دقیقه کار مفید کارمندان!

۲۲ دقیقه کار مفید کارمندان!

تزریق زیبایی!

تزریق زیبایی!

شهاب جعفرنژاد
Header
وب نوشت
Header